Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

machlo

Rotomat Ferocase z ebay.de

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych zamieszczę krótki opis rotomatu Ferocase, którego zanabyłem na ebayu niemieckim.

 

W skrócie o rotomacie:

1. Zasilanie 4.5V, 200mA (wtyczka 5,5mm x 2,1mm). Niestety nie dostałem od sprzedawcy zasilacza choć powinienem. Warto dodać, że spokojnie można zasilać w zakresie 3,5V - 4,5V albo i więcej, ale nie sprawdzałem. Przy 3,5V kręci się na wolniejszym biegu koło 8obr./min., a przy 4,5V koło 13obr./min. Przy zamkniętej pokrywie silniczki są niesłyszalne z odległości 1 m. Oceniłbym, że pracują cicho.

 

2. Program domyślny to 8 minut obracania, 50 minut spoczynku, 8 minut obracania w odwrotnym kierunku, 50 minut spoczynku i tak w kółko. Na wolniejszym biegu przy 3,5V zasilania wychodzi około 1600 obr./dobę. Na szybszym natomiast 2400 obr./min.

 

3. Można ustawić program własny:

- czas obracania od 1 min. do 9 min. na cykl

- czas spoczynku od 5 min. do 195 min. na cykl

- kierunek obrotów: zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara lub odwrotnie. Brak możliwości ustawienia obrotów w obie strony na zmianę.

- prędkość(@3.5V): 8 obr./min. lub 12 obr./min.

 

Ustawiłem sobie program 6min.,70min. i wolniejszy bieg - wyjdzie koło 910 obr./dobę, co powinno być wystarczające.

 

4. Oba zegarki obracają się wg. wspólnego programu. Zauważyłem, że ten po prawej jest obracany około 0,5 obr./minutę szybciej.

 

5. Rotomat jest wykonany z drewna i pomalowany "fortepianowym" czarnym lakierem. Wygląda ładnie i ma duży połysk - idealnie widać kurz.

 

5. 6 przegródek na zegarki + dodatkowa po środku większa. Przegródki na zegarki mają 44mm szerokości, a przerwa pomiędzy nimi to 6mm. Środkowa przegródka ma 9cm szerokości. Wszystkie poduszki na zegarki powinny bardzo dobrze pasować na zegarki z obwodem 16,5cm-17,5cm. Do poduszek głowic rotomatu są dodatkowe nakładki zwiększające obwód. Bez tych nakładek zegarek z grubszym paskiem wchodzi prawie na styk. Z nakładkami może być już ciężko. Poduszki są miękkie, ale boczne krawędzi się nie uginają zupełnie.

 

7. Płytka i niska szufladka. Właściwie nadaje się tylko na przechowywanie pasków.

 

8. Wewnątrz wszystko jest pokryte eko-skórą (skaj) średniej jakości - dość delikatnie wygląda. Ogólnie jest estetycznie, choć widać małe niedociągnięcia, jak się z bliska dokładnie przyjrzy.

 

9. Wyświetlacz LCD pokazuje aktualny kierunek obrotu lub linię poziomą, gdy jest w spoczynku. Raz na jakiś czas wyświetla aktualny status programu - ile minut zostało spoczynku lub obracania. Wyświetla również aktualne ustawienie programu, gdy wejdzie się do trybu programowania.

 

10. Różnica w cenie między jakością A i B jest znaczna, dlatego wybrałem ten gorszej jakości. Sprzedawca deklarował, że różnice to tylko miejscami niedokładne lakierowanie. Zauważyłem jedynie 2 miejsca, w których to widać. Być może gdzieś jeszcze są wady, ale nie jest to istotne z mojego punktu widzenia.

 

Podsumowanie

 

Zdecydowanie warto kupić ten rotomat za dość duże możliwości ustawiania programu (brakuje obracania w oba kierunki na zmianę), niezłe wykonanie, dodatkowe przegródki na przechowywanie zegarków i szufladę na kilka pasków/bransolet, żeby zawsze mieć to pod ręką i móc szybko wymienić w razie czego. To wszystko w cenie około dwóch Parnisów. B)

 

Zdjęcia:

 

20120905_203316.jpg

 

20120905_203335.jpg

 

20120905_203629%25280%2529.jpg

 

20120905_203646.jpg

 

20120905_203708.jpg

 

20120905_203714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.