Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

machlo

Użytkownik
 • Content Count

  1,737
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

machlo last won the day on March 21

machlo had the most liked content!

Community Reputation

772 Mistrz

Recent Profile Visitors

1,038 profile views
 1. Większego nawet bałem się mierzy - wystarczy, że zobaczyłem na wystawie jaki to gigant w porównaniu do medium. Większy to już 100% sportowy sikor, a ten mniejszy nadaje się bardziej do koszuli. Natomiast w roli w pełni sportowego to nie do końca tego Santosa widzę, bo ten bezel od patrzenia się rysuje. No i jakby nie patrzeć mniejszy jest bliższy klasyce.
 2. https://usa.watchpro.com/breaking-news-rolex-names-the-date-for-2020-new-watch-launches/
 3. Nie ma co dopisywać legendy - po prostu nie ma AR.
 4. Nie wiem, czy GS planuje bezpośrednio konkurować z Rolexem. Część oferty możliwe, że pokrywa się i częściowo filozofie marek również (silne nastawienie na codzienną użyteczność), ale jednak jest sporo też różnic. Czas pokaże co się stanie, a na pewno GS będzie bardziej zauważalny z roku na rok na zachodnim rynku.
 5. Dzięki. U mnie nie było dylematu w tym względzie, choć niebieski też jest całkiem całkiem. Swego czasu miałem GSa SBGR051 ze srebrną tarczą ze szlifem i super wyglądała, w różnym oświetleniu skrajnie inaczej. Ta w DJu jest nieco inna, lekko szampańska. Nie wiem która fajniejsza. No i sprzedałem GSa, ale myśl o takiej tarczy powracała, bo jest mega uniwersalna i jest to jeden z fajniejszych wariantów kolorystycznych tarczy w zegarkach. Poza tym mam GSa SBGN005 z niebieską tarczą, podobną do tej z DJa niebieskiego, więc tym bardziej nie było nad czym się zastanawiać. Zostaje czarna tarcza, ale jest średnio praktyczna przez słabą czytelność w gorszym oświetleniu. Stąd wyborem była w pełni klasyczna kombinacja.
 6. Dzienks. Spoko. Rzeczywiście w większości modeli są delfiny, ale czy to źle? Podobnie w rolku - mercedesy albo takie jak w op albo dj. Szaleństwa różnych wzorów wskazówek w obu przypadkach nie ma.
 7. Odnośnie polerki na GSach, to łapią mikroryski przy normalnym codziennym użytkowaniu mniej więcej jak każda nieutwardzana stal. Choć w przypadku SBGR051 miałem wrażenie, że stal jest nieco lepszej jakości niż w innych zegarkach - niczym nie jest to potwierdzone, a tylko subiektywne odczucie. Nadal w naturalnym świetle polerka zachowywała ładny połysk. Nosiłem go dość często przez kilka lat - kupujący ode mnie był zadowolony, jak dobrze wygląda zegarek. Nie rozumiem skąd to stwierdzenie, że zaratsu gorzej znosi rysy. Poza tym można znaleźć na forach sporo zdjęć styranych i Rolexów i GSów - nie zauważyłem pod tym względem różnic. Tu moim zdaniem wszystko zależy od tego, w jaki sposób użytkuje się zegarek. Poza tym 904L nie jest wcale bardziej odporna na zarysowania od 316L. Odnośnie wyróżniania się, miałem na myśli wzornictwo, a nie to, czy zegarek rzuca się w oczy. Najprostsze kwarcowe GSy w styly SBGX261/263/265 to mega stonowane zegarki, ale IMO jak na taki styl nie są nudne, bo tarcza robi swoje, ale też właśnie indeksy i wskazówki. Do tego cała zabawa z wykończeniem indeksów i wskazówek nie jest sztuką dla sztuki, a ma realne praktyczne zastosowanie. Dzięki temu nawet przy najmniejszym źródle światła wskazówki i indeksy są widoczne, kontrastowe względem tarczy. W celu zachowania kontrastu w zależności od koloru tarczy wskazówki/indeksy mają polerkę lub szczotkę/ryflowanie na czołowych płaszczyznach właśnie po to, żeby nie zlewały się z tarczą. Na przykład w takim DJ z ciemną tarczą, to czytelność jest marna w słabym świetle, bo wskazówki robią się ciemne i tarcza również. A o co chodzi z dyskusyjnością wskazówek w GSach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.