Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Holender po naprawie bije o jeden raz za malo- rozwiazany

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie odebralem holendra po naprawie. Byl zatarty, brak wahadla itp. Zegar obserwuje od wczoraj i wszystko wydaje sie byc w porzadku, tyle ze jak np jest godzina 13.00, to zegar bije 12 razy zamiast jeden raz. Jak jest 14.00, to zegar bije raz. Do tego wskazowka godzinowa jest przestawiona o jakies 30 min do przodu, cyli jak bije godzine, to oprocz tego ze o jeden mniej niz potrzeba, to minutowa wskazuje wzglednie dobrze (na 12) a godzinowa jest jakby pol godziny do przodu... Zaklad do ktorego oddawalem jest jednym z polecanych na forum i puki co bylem z nich zadowolony. Czyzby teraz zle zalozyli wskazowki? Normalnie odwiozlbym zegar na poprawke, ale mam do nich kawal drogi (prawie 300 km) i bywam zadko, wiec zastanawiam sie, czy moze dam rade sam ustawic wskazowki albo jest to na tyle proste, ze zwykly wymieniacz bateryjek z okolicy zrobi mi to za 20zl z dobrym skutkiem.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam prawidłowo ustaw wskazówkę godzinową. Jest na tulei i można ją przestawić bez ruszania wskazówki minutowej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, godzinowa ladnie sie cofnela w lewa strone. Zobaczymy jaki bedzie efekt :)

 

Jak na razie wszystko w najlepszym porzadku. Bede jeszcze musial cos wymyslic zeby nieco ciszej bil. Macie sugestie?


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej mały kwadracik z filcu na młoteczki taśmą dwustronną ,musisz poeksperymentować bo od grubości tegoż filcu zależy w tym wypadku głośnosć bicia ,oryginalnie też było w moim głośno i żona chciała mnie z zegarem wyrzucić przez okno a uważam ,że zegarki ciężko pracują aby w końcu się raz na jakiś czas również mogły wypowiedzieć :) ,a nie chciałem im zamykać "ust" w końcu mamy demokracje :) .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam objaw, np o 13 poł bije 12 zamiast 1 raz, a np o 18 bije 5 razy zamiast 6.

Niestety, godzinowa jest pod minutową, minutową zdjąłem ale godzinowa na takiej plastikowej tulei i absolutnie nie schodzi, prędzej wyrwałbym oś,,,

A myli bicie od czasu, jak (pewnie za szybko) minutową wskazówką przestawiałem godziny do przodu. A w ogóle godzinowa wskazówka wskazuje pomiędzy cyframi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam objaw, np o 13 poł bije 12 zamiast 1 raz, a np o 18 bije 5 razy zamiast 6.

Niestety, godzinowa jest pod minutową, minutową zdjąłem ale godzinowa na takiej plastikowej tulei i absolutnie nie schodzi, prędzej wyrwałbym oś,,,

A myli bicie od czasu, jak (pewnie za szybko) minutową wskazówką przestawiałem godziny do przodu. A w ogóle godzinowa wskazówka wskazuje pomiędzy cyframi.

I jeszcze jedno. tak na marginesie. Za przesmarowanie (konserwacja) w Gdyni fachowiec śpiewa prawie tyle ile ja dałem za ten zegar w komisie meblowym w Ełku. Pewnie jakbym z tym problemem poszedł do niego to zaśpiewa już tyle ile zegar kosztował. :D Nie mogę doczekać się otwarcia granic z Ukrainą i Białorusią. Dotyczy to także lekarzy... Ale to temat rzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam objaw, np o 13 poł bije 12 zamiast 1 raz, a np o 18 bije 5 razy zamiast 6.

Niestety, godzinowa jest pod minutową, minutową zdjąłem ale godzinowa na takiej plastikowej tulei i absolutnie nie schodzi, prędzej wyrwałbym oś,,,

A myli bicie od czasu, jak (pewnie za szybko) minutową wskazówką przestawiałem godziny do przodu. A w ogóle godzinowa wskazówka wskazuje pomiędzy cyframi.

Dość dawno opisywałem tu problem bardzo podobny  z Beckerem, dostałem kilka porad, ale nie miałem okazji ich sprawdzić.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97596-becker-p42-%C5%BAle-wybija-godziny/

 

może Tobie pomogą, ja skończyłem naprawiać i odnawiać ręczne zegarki i w końcu będę się brał za swojego Beckera - jak dojdę do przyczyny dam znać.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.