Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

malum

Proszę o pomoc w dopasowaniu korony i elementów brody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odrestaurowałem stary zegar, zapuszczony do granic możliwości.

Wiele elementów musiało zostać dorobionych, na szczęście było na czym się wzorowac.

Teraz czas na dopasowanie korony i elementów brody (zakończenia brody oraz dwóch toczni dolnych po bokach brody).

W załączniku zegar w stanie prawie na dzień dzisiejszym - na prostokątnych klockach drzwi ponaklejane są dodatkowo koperty, tak było w oryginale, a na dole drzwi na szybie zamiast prostego wykończenia jest fala z guzikiem na środku.

 

Czy ma ktoś taki lub podobny zegar i może podesłać mi jego zdjęcie, bo nie mam żadnego punktu zaczepnego - PILNE! Stolarz czeka na decyzję!

post-53093-0-34867900-1348694010_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej wytwórni jest ten zegar ? Tak czy inaczej, opcji mogą być dziesiątki jeśli nie setki...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej wytwórni jest ten zegar ? Tak czy inaczej, opcji mogą być dziesiątki jeśli nie setki...

Zegar nie ma żadnych sygnatur, znaczków czy innych elementów po których dałby się zidentyfikować, ma jedynie numer.

Liczę się z tym, że do pierwotnego kształtu go zapewne nie przywrócę, ale może choć znajdę jakiś podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np GB:

 

post-6402-0-52024600-1348695153_thumb.jpg

 

post-6402-0-82027300-1348695153_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś nie z GB?

 

Na 100% jestem pewny, że korona nie miała żadnych koni, orłów czy innych zwierząt, bo tyle pamiętał poprzedni właściciel zegara, ale w żaden sposób nie potrafił opisać jak wyglądała...

 

Mechanizm mam dokładnie taki jak w tym wątku http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78111-zegar-linkowy-identyfikacja-producenta/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.