Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

malum

Jak wyciszyć mechanizm bicia

Rekomendowane odpowiedzi

Odrestaurowałem dość stary zegar.

Wszystko działa jak powinno, ale drażni mnie bardzo głośna praca mechanizmu bicia - załącznik "zegar.mp3"'

Na nagraniu aż tak tego nie słychać, ale w praktyce klikanie mechanizmu jest równo głośne z biciem.

Co gorsza, zegar klika po dwa razy.

Obejrzałem dokładnie cały mechanizm i zauważyłem, że zapadka oznaczona czerwonym kółkiem na zdjęciu "mechanizm.jpg" (nie znam nazwy fachowej) uderzając w "grzebień" powoduje ten głośny odgłos. "Grzebień" podczas przesuwania na kolejny ząb ma jakby dwa etapy, w pierwszym przeskakuje na nowy ząb, a w drugim opada na sam dół zęba i stąd to podwójne kliknięcie.

Czy da się to jakoś wyciszyć, czy po prostu "ten typ tak ma...", bo nie ma tam żadnych sprężynek, które można regulować?

zegar.mp3

post-53093-0-81970300-1349000588_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli oś zabieraka nie jest krzywa lub grzebień podgięty (za ciasne zazębianie) to nic nie poradzisz ten typ tak ma,sprawdź czy zazębienie zabierak grzebień nie pręży obruć słupek tak by kołek nie podpierał sprężyny grzebienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dźwignia na osi grzebienia spadając na krzywkę reguluje głębokość zazębienia czerpaka, powinna być umocowana ciasno obrotowo.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.