Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzefSzefow

Seiko Golden Tuna

Rekomendowane odpowiedzi

Hello :)

 

Nie jestem miłośnikiem Seikaczy, ale ta firma ma modele, które powodują szybsze bicie serca :D jednym z nich jest tzw Golden Tuna, czyli tuńczyk w limitowanej edycji z końca lat 70-tych i początku lat 80-tych.

 

 

Wpadł mi w łapy właśnie złoty tuńczyk, jednak inny niż te, które miałem okazję zobaczyć...

 

Po pierwsze ma inną tarczę, bez oznaczeń Seiko, lecz z oznaczeniami "James Bond" :D , po drugie ma inny mechanizm, nie Seiko, a Cattin C80, po trzecie posiada oznaczenia na spodzie koperty: SAMPLE B)

 

Hmmmm... Zacząłem grzebać w czeluściach internetu i im więcej wiedziałem, tym wiedziałem mniej :D

 

Pytanie pozostaje, czym jest ten zegarek???

 

Odpowiedzi teoretycznie mogą być takie:

 

- 1. Ktoś zdobył prototypową kopertę złotego tuńczyka, dopasował do niej mechanizm oraz tarczę - najbardziej prawdopodobny scenarusz, jednak mechanizm idealnie pasuje do koperty, a tarcza do mechanizmu

 

- 2. Seiko w prototypie wykorzystało mechanizm Cattin, bo pasował wielkością do tego, który miał być zastosowany przez Seiko - czyli 7549, tarcze może też zrobiło Seiko? - mniej prawdopodobny scenariusz

 

- 3. No i najbardziej fantastyczna możliwość, że ten zegarek zrobiło Seiko do filmu z serii Jamesa Bonda: For you eyes only :) - zazwyczaj w filmach występuje kilka kilkanaście sztuk tego samego modelu - może był to jeden z nich???

 

W powyższym filmie "tuńczyk" występuje w sekwencjach podwodnymi ze scenami w łodzi podwodnej oraz ze scenami w której bohater penetruje zatopiony statek. W scenach w łodzi podwodnej na ręce Rogera Moora widoczny jest ewidentnie "złoty tuńczyk" z tarczą z jaką był sprzedawany. Jednak w scenach z penetracji statku moim zdaniem wykorzystany jest zegarek z inna tarczą, zresztą sami oceńcie:

 

klatka z filmu:

klatka3.jpg

 

golden tuna:

800sbdsligep.jpg

 

Tarcza na zegarku z filmu nie posiada dużego trójkąta na godzinie 12.

 

Ale czy byłaby to taka tarcza jak zastosowana w moim zegarku? Sam nie wiem...

 

1.

1-23.jpg

 

 

2.

2-18.jpg

 

 

3.

3-17.jpg

 

 

4.

4-21.jpg

 

 

5.

5-18.jpg

 

 

6.

6-15.jpg

 

 

Co sądzicie?

 

Myśle, że napiszę do Seiko, tylko czy ktokolwiek mi odpowie?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po odciągnięciu koronki, zaczynają kręcić się żyletki, włącza laser i radiostacja ?biggrin.gif

może to dzieło samego Q ?

tak czy siak niezła gratka

 

tylko odp.3 staje się mało prawdopodobna - są to gadżety za horrendalne pieniądze wśród kolekcjonerów i nie wpadają w czyjeś łaski od tak sobie

sam sobie odpowiedz jak go zdobyłeś

poza tym historia poprzednich właścicieli też powinna sporo wyjaśnić ?

w jakim był, jest stanie - był noszony ? kto go tak porozkręcał jak widnieje teraz na zdjęciach ?

 

mi osobiście wygląda to na wypasionego składaka - ale pisz do Seiko, sam jestem ciekawy

 

tutaj widać oryginał http://forums.watchu...you-536474.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłym gadżetem był Seiko z telewizorem :D

 

Na odpowiedź nr 3 mam moim zdaniem szansę jak na wygraną w totka, ale miło jest sobie trochę pofantazjować ;)

 

Zegarek wygląda na bardzo mało używany, był praktycznie nie noszony, jedynie śrubki noszą ślady delikatnego starcia, a poza tym to prawie ideał łącznie ze szkłem, które nie ma ani ryski :)

 

Zegarek przyjechał ze Szwecji, gdzie został kupiony przez mojego brata od kolekcjonera / zegarmistrza, od którego już kupował niezłe "cacuszka" :)

 

Zegarek został rozkręcony przez mojego znajomego, genialnego zegarmistrza w Polsce, który rozebrał także mechanizm na części pierwsze - btw był pod jego dość dużym wrażeniem - nie spodziewał sie po francuzie takich rozwiązań oraz dokładności :)

 

z tego co wyczytałem na plan filmowy dostarczane jest kilka, a nawet kilkanaście zegarków :)

np w filmie Le Mans ze McQueenem grało 6 Heuerów Monaco - jeden jest w muzeum Tag Heuera, trzy są w rękach kolekcjonerów, kolejny został sprzedany w tym roku na aukcji ;)

 

może jeden się komuś zapodział ;)

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawy, choć za duży na mój szczupły nadgarstek ;)

 

Szukam dla niego bransolety mesh w czarnym PVD B)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dzisiaj oglądałem takie na jebaju

jak bardzo masz się męczyć z tym Seiko ... to wiesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, żę dostaję propozycje zakupu na priv - ogłaszam wszem i wobec, że na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru sprzedawać tuńczyka ;)

 

Najpierw chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest i może sie to uda zrobić dzięki firmie Seiko :unsure:


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauwazylem ten temat przy okazji galerii....czekam na dlaszy rozwój spraw i na info o pochodzeniu zegarka :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawa NASZEGO ;) tuńczyka? Widzę, że nie tylko ja śledzę wątek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.