Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anonymous

Hydro Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dingo

Używam ten olej do konserwacji G uszczelki, przyciski itp. Gdzieś na wus czytałem, że komuś po podgrzaniu wypchnęło szkiełko. Olej też zwiększa swoją objętość, ale nie dużo. Ideałem była by jakaś kapsułka z powietrzem w środku  <_<  tylko, że tam mało miejsca jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, że zmienia, coś mi się totalnie pomyliła rozszerzalność cieplna ze ściśliwoscią. Przepraszam za szerzenie herezji. ;)

 

Może dobrym rozwiązaniem jest zalanie olejem w temperaturze np. 50 stopni. W normalnych warunkach raczej mało prawdopodobne byłoby przekroczenie tej temperatury. Byle nie nosić takiego moda do sauny, ewentualnie nie wystawiać na dłuższy czas na silne słońce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem zdziwiony, ale przecież Ty gdzieś w laboratorium pracujesz, więc przyznałem rację :P

Wcześniej też składałem na lekko podgrzanym oleju (ok 40'C) i przy próbie otwarcia dekiel był zassany i paznokciem nie dało rady podważyć.

Myślę, że jednak bezpieczniej jest składać w gorącym oleju, ale wtedy jest większy problem z bąblami bo jak trafi się gdzieś mikro mały i go zamkniemy w zegarku to później jak olej ostygnie bąbel urośnie trochę.

 

Pomysł z kapsułką z powietrzem też mi zaświtał do głowy i pomyślałem o malutkiej kulce/ziarenku styropianu, które by na pewno zmieścił, ale czy jak zostanie ściśnięty przez ciśnienie oleju to czy nie wyjdzie wtedy z niego powietrze do wnętrza zegarka?

Ew zamiast gumy ochronnej, która jest pod deklem dać jakiś kawałek pianki, coś w stylu jak taśma dwustronna 3M, ale bez kleju chociaż z jednej strony ;)

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyny, w odróżnieniu od gazów, nie zwiększają swojej objętości ze wzrostem temperatury.

 

Zwiększają ale w niewielkim pomijalnym w hydromodzie stopniu. Gdyby nie zwiększały to nie działałyby termometry alkoholowe, rtęciowe itp :-)

Tak na marginesie to tworzywa sztuczne mają wysoki współczynnik rozszerzalności. Koperta też się rozszerza więc rozszerzalność płynu nie ma żadnego znaczenia.

Między innymi dlatego nigdy nie uzyska się takiej szczelności jak w pełnej metalowej kopercie. tworzywa mają ten współczynnik o rząd wielkości większy od metali. Koperta rozszerza się bardziej niż dekiel ,stąd przy dużej różnicy temperatur zegarek może się lekko przez chwilę rozszczelnić.

 

Nawiązując do problemu z bąbelkami to myślę że można je całkowicie wyeliminować stosując podciśnienie ( tak usuwa się je np przy odlewaniu gumy , żywicy)

Całość można włożyć przed zmontowaniem na jakiś czas do pudełka próżniowego do przechowywania żywności jak ktoś ma takie ustrojstwo w domu.

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwszego hydromoda, nie miałem oleju więc zalałem go smarem sylikonowym, jest gęstości żywicy epoksydowej.

Mimo wszystko udało się bez bąbli, niestety w trakcie dokręcania dekla do oporu pękła szybka. 

 

Dobrze że próbę wykonałem na W-210 a nie na G. :)

post-76027-0-49784100-1452945280_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To właśnie efekt braku (znikomej) ściśliwosci cieczy. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, może to też być kwestia tego że ta szybka to pleksi a G chyba jednak jest mocniejsze. 

post-76027-0-61762000-1452946738_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze ale w takim razie może skończyć się to wypchnięciem szkła , ciekawe .

Pleksa lubi mieć  duże wewnętrzne naprężenia jeśli np jest ona klejona do obudowy lub była źle obrobiona, czasami nawet sama pęka bez ingerencji lub przy niewielkim nacisku. Może tutaj się tak stało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak zaczynam się zastanawiać czy robić to z G a kilka czeka w kolejce :)


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech ile razy można mówić . Normalny olej silikonowy,składać w zanurzeniu i nic się nie stanie. Zima,lato wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zanurzeniu zakładałem. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Ja zalałem 4 zegarki i z żadnym nie było problemów i jak dotąd nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, może to kwestia tego że to tani zegarek z plastikową szybką. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj :/

Jak już go tak potyrałeś ;) to kup folię polaryzacyjną i zrób negatyw dla zabawy.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, może to kwestia tego że to tani zegarek z plastikową szybką.

Może być,nic innego poza G nie zalewałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xenocratex, dnia 15 Sty 2016 - 20:47, napisał:xenocratex, dnia 15 Sty 2016 - 20:47, napisał:

Płyny, w odróżnieniu od gazów, nie zwiększają swojej objętości ze wzrostem temperatury.

 

 

Na wypadek gdyby czytał to jakiś gimbus lub maturzysta prostuję :D

 

Gazy, ciecze i ciała stałe ZWIĘKSZAJĄ swoją objętość pod wpływem ciepła.

A pod wpływem zimna ZMNIEJSZAJĄ.

 

Nazywa się to zjawisko rozszerzalnością cieplną.

 

A szybka pękła może dlatego, że robiłeś olejomoda ?

Jakbyś robił hydromoda to zalewałbyś wodą :)

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, że zmienia, coś mi się totalnie pomyliła rozszerzalność cieplna ze ściśliwoscią. Przepraszam za szerzenie herezji. ;)

 

Może dobrym rozwiązaniem jest zalanie olejem w temperaturze np. 50 stopni. W normalnych warunkach raczej mało prawdopodobne byłoby przekroczenie tej temperatury. Byle nie nosić takiego moda do sauny, ewentualnie nie wystawiać na dłuższy czas na silne słońce. ;)

Na wypadek gdyby czytał to jakiś gimbus lub maturzysta prostuję :D

 

Gazy, ciecze i ciała stałe ZWIĘKSZAJĄ swoją objętość pod wpływem ciepła.

A pod wpływem zimna ZMNIEJSZAJĄ.

 

Nazywa się to zjawisko rozszerzalnością cieplną.

 

A szybka pękła może dlatego, że robiłeś olejomoda ?

Jakbyś robił hydromoda to zalewałbyś wodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na wypadek gdyby czytał to jakiś gimbus lub maturzysta prostuję :D

 

Gazy, ciecze i ciała stałe ZWIĘKSZAJĄ swoją objętość pod wpływem ciepła.

A pod wpływem zimna ZMNIEJSZAJĄ.

 

Nazywa się to zjawisko rozszerzalnością cieplną.

 

A szybka pękła może dlatego, że robiłeś olejomoda ?

Jakbyś robił hydromoda to zalewałbyś wodą :)

Zauważ też, że np. hydrodynamika zajmuje się przepływem płynów, a nie tylko wody. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xenocratex, dnia 16 Sty 2016 - 15:27, napisał:

Zauważ też, że np. hydrodynamika zajmuje się przepływem płynów, a nie tylko wody. ;)

 

Zauważ też, że hydrologia to nauka o obiegu wody (a nie oleju) w przyrodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej hydraulika np. w samolotach raczej nie działa w oparciu o wodę.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zauważ też, że hydrologia to nauka o obiegu wody (a nie oleju) w przyrodzie ;)

Czyli co,.. dowiodłeś, że podana jako przykład hydrodynamika to błędna nazwa, lub odnosi się jedynie do wody? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego dąży to piep.... o szopenie? :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżywam tu osobistą tragedię pękniętej szybki a wy piprzycie o jakiejś dupodynamice. :-p

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słusznie Michał, współczuję straty. W ramach pocieszenia zaproponowalbym wypad na browarka, ale za godzinę goście mnie nawiedzą w domu, więc inaczej jak współczuciem wyrażonym w tym poście, chyba nie pomogę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ też, że hydrologia to nauka o obiegu wody (a nie oleju) w przyrodzie ;)

 

Otóż nic bardziej mylnego, hydrologia to nauka o hydrach ;). Hajdromod to nie nasz wymysł, tylko anglojęzyczny. My tylko używamy, jak wielu makaronizmów. Poza tym, to taki chwyt marketingowy...

 

Moje 3 chodzą bez zająknięcia. Jeden użytkuje kolega, dwa ja. Nic się z nimi nie dzieje, nie ciekną, bąbelków się pozbyłem, no i ciekawostka... nie parują! ;)  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.