Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anonymous

Hydro Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Poszło !

miałem problem żeby dostać olej silikonowy, ale udało się dotrzeć do Castoramy i kupiłem dziś dwa pojemniczki;]

 

WIELKIE dzięki dla Kolegi

anonymous

 

który opisał mi bardzo ładnie jak wykonać moda !

 

Nie wiem czy dobrze, ale ja rozebrałem zegarek całkowicie, uszczelki, mechanizm, jakieś płytki plastikowe i gumowe

i zamoczyłem sama kopertę. Po odczekaniu chwili, aż wyleci powietrze, powolutku wszystko pakowałem do środka

oczywiście w miseczce z olejem ;]

efekt końcowy jest zadowalający, aczkolwiek chciałem uzyskać mala bankę z powietrzem w środku,

ale na razie nic nie widzę. Może za jakiś czas się pokaże ;]

Teraz zegarek obcieka z oleju i schnie.

 

kilka fotek:

 

deky.jpg
 

rwy9.jpg
 

ych7.jpg
 

ier6.jpg
 

p4s7.jpg
 


..,.,..,...♫♪♫♪♪♪♫♫♪..,.,,.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej padło pytanie o wskazówkowce. Mam z tym doświadczenie :). Generalnie mozna zalać olejem silikonowym ale o jak najmniejszej lepkości. Zalewająć SDW 11 000 m długo szukałem takiego oleju, No i  są minusy: luma bardzo szybko się starzeje i kruszy. Sinn przeszedł na nowe  oleje do zalewania co podobno wykluczyło wymienione minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu myślałem o hydromodzie i w końcu się zdecydowałem. Do nauki wziąłem zegar mojej miss :D

 

Miałem pod ręką akurat olej silikonowy Leda:

http://www.rimkowalczyk.pl/userdata/gfx/489a5ea670d88fb14957071a3c3892a9.jpg

jednak jest trochę gęsty, podgrzałem i było lepiej, ale i tak lepkość była podobna do oleju silnikowego na zimno na palcu.

 

Miałem do wykorzystania ok 50ml i uważam, że jest to za mało, żeby zrobić tego moda komfortowo... całość składałem w literatce. Zalałem, złożyłem, był bąbel, znów rozebrałem i złożyłem i było idealnie, ale po nocy i tak skądś wyskoczył maleńki bąbelek, który mnie by wkurzał, ale moja miss się nim bawi ;) I tak to poprawię, ale muszę zanabyć więcej oleju i tym razem rozbiorę kompletnie moduł i złożę go w oleju. Chciałbym jednak kupić inny olej, rzadszy, tylko pytanie czy się jakość nie zgryzie z tym starym?

 

Ogólnie był to udany pomysł i na pewno jeszcze zrobię to z innym zegarem, już szukam fajnego negatywu :D

 

 

post-78564-0-67177900-1452078196_thumb.jpg

post-78564-0-86420300-1452078207_thumb.jpg

post-78564-0-90000200-1452078209_thumb.jpg

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne kolory a co do składania to obowiazkowo musi byc w oleju i to w wiekszym naczyniu-wygoda przy składaniu,ja dodatkowo wyciagam moduł z koperty i wkladam wszystko do oleju. Zostawiam to nawet na pare godzin co by sie wszystko dobrze odpowietrzyło. Dodatkowo pare razy obracam moduł zeby powietrze uciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, też następnym razem zostawię na kilka h, może nawet na całą noc, żeby bąble uciekły.

Jest realna możliwość, aby w 100% nie było bąbli?

Skręcasz całość na ciepłym oleju czy jak ostygnie? Boję się, że jakbym skręcił na zimnym to później po nagrzaniu zegara np na słońcu wypchnie szybkę czy coś.

Możesz podesłać link jaki olej używasz?

 

Ten Baby-G jest fajny, ma nietypowy wyświetlacz, nie widać tego na foto, ale to jest negatyw. Tło różowe, a cyfry to lustro :) Po modzie czytelność znacznie wzrosła.

Druga fotka po modzie jest pod większym kątem, a i tak wyświetlacz jest bardziej czytelny niż przed modem pod mniejszym kątem.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja czekam na jakieś świeże hydro mody :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robię tak jak wcześniej napisałem i nigdy babli nie miałem. Olej ma temperaturę pokojowa i taki skręcam. Moja 6600 chodzi już w oleju ze 2 lata Lato zima i nic się nie dzieje.

Olej mam taki

eicNcxc.jpg

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz porównać do czegoś jego gęstość? Ten mój jest w temp pokojowej prawie jak miód, trochę rzadszy.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten mój to jest trochę gesciejszy jak woda. Jak ruszasz pojemnikiem to normalnie się przelewa prawie jak woda. A ten Twój to nie jest jakiś wazelinowy,bo one są chyba gesciejsze.

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im rzadszy tym lepszy do moda.

Na opakowaniu jest napis olej silikonowy :/


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rzadszy wejdzie wszędzie i ładnie się wszystko odpowietrzy. No to nie wiem u mnie jest taki jak pisałem,prawie jak woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o hydromodzie i w końcu się zdecydowałem.

 

Miałem pod ręką akurat olej silikonowy Leda:

 

HYDRO (z greckiego) pochodzi od wody.

A wy robicie HYDROmody zalewając zegarki olejem ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

HYDRO (z greckiego) pochodzi od wody.

A wy robicie HYDROmody zalewając zegarki olejem ??????????

Zalej wodą i daj znać, jak Ci poszło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdolni jesteśmy nie? ;) Hydraulika to nauka o praktycznym zastosowaniu płynów. Stąd hydromody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej wodą i daj znać, jak Ci poszło. ;)

Hehe dobre :-)

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar ponownie rozebrany, założona na zapas nowa bateria (stara 3.01V, nowa 3.32V) i zalany nowy, rzadszy olej, który lekko podgrzałem. Efekt -brak jakichkolwiek bąbli.

Tak rozmyślałem o tym modzie... Zastanawiam się czy po zalaniu zimnym olejem, gdy ten zostanie podgrzany np latem przez słońce nie spowoduje poprzez zwiększenie swej objętości wypchnięcia szkła?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem mam zegarek który jest zalany a chyba ze 3 lata już i zima,lato na ręce i nic się nie stało i nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Płyny, w odróżnieniu od gazów, nie zwiększają swojej objętości ze wzrostem temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie żeby coś się stało to chyba trzeba by taki zegarek ugotować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar ponownie rozebrany, założona na zapas nowa bateria (stara 3.01V, nowa 3.32V) i zalany nowy, rzadszy olej, który lekko podgrzałem. Efekt -brak jakichkolwiek bąbli.

Tak rozmyślałem o tym modzie... Zastanawiam się czy po zalaniu zimnym olejem, gdy ten zostanie podgrzany np latem przez słońce nie spowoduje poprzez zwiększenie swej objętości wypchnięcia szkła?

Fotki daj.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według mnie żeby coś się stało to chyba trzeba by taki zegarek ugotować :)

Na pewno stałoby się coś, gdyby zagotować płyn (olej), którym zalano hydromoda. ;) Oczywiście w kontekście samego wypełnienia hydromoda, bo temp. wrzenia takiego oleju jest pewnie na tyle wysoka, że temperatura wcześniej uszkodziłaby moduł lub uszczelki, nim zagotowałby się olej. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno stałoby się coś, gdyby zagotować płyn (olej), którym zalano hydromoda. ;) Oczywiście w kontekście samego wypełnienia hydromoda, bo temp. wrzenia takiego oleju jest pewnie na tyle wysoka, że temperatura wcześniej uszkodziłaby moduł lub uszczelki, nim zagotowałby się olej.

Właśnie to chciałem powiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyny, w odróżnieniu od gazów, nie zwiększają swojej objętości ze wzrostem temperatury.

Właśnie się zastanawiałem nad tym biorąc pod uwagę wodę, która jak zamarza to zwiększa ;) Dzięki za info, teraz będę spokojniejszy i jeszcze bardziej przekonany do kolejnego moda :D

 

Fotki daj.

Fotki są na wcześniejszej stronie już :P Teraz nic się nie zmieniło wizualnie, po prostu nowy olej i bateria bo nie chcę znów się z tym paprać jakby głupia padła za pół roku.

Zegar jest mojej miss, ma już ponad rok, jak na kobietę to używa go zgodnie z przeznaczeniem, ale ma takie cienkie i lekkie witki, że nawet jak o coś nim uderzy to siła jest zbyt mała, żeby zaraz były jakieś wielkie damage :D Pewnie ponosi jeszcze ze 2-3 lata i będzie trzeba coś nowego sprezentować.

 

Myślę jeszcze nad zakupem folii polaryzacyjnej i zabawy negatyw/pozytyw, ale to już temat na inny egzemplarz.

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba swojego  G8900 z niebieskim negatywem zaleję, Kamil jakim olejem zalałeś? 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dokładnie taki:
http://allegro.pl/smar-silikonowy-olej-silikonowy-100-0-5-l-i5875593828.html

i od razu:

http://allegro.pl/alkohol-izopropylowy-ipa-izopropanol-99-500-ml-i5517994263.html

Jakby czasami trzeba było coś wymyć/odtłuścić ;)

Myślę, że hydromod jest do cofnięcia, ale trzeba by się trochę namęczyć, żeby ładnie umyć i potem pozbyć się paprochów.

 

P.S. Ten olej się też idealnie nadaje do uszczelek samochodowych, żeby nie przymarzały.

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.