Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gredon

box omega

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie to miejsce to proszę o przerzucenie tematu. Jeśli to nie problem to proszę o skasowanie. Pomimo, iż nie nie udzielam się zbytnio na forum, od dłuższego czasu pilnie je śledzę i jestem pełen uznania dla jego twórców. Jako, że szukam od jakiegoś czasu zegarka dla siebie, często sprawdzam, co koledzy wystawili na naszym ryneczku. I tego dotyczy mój wpis. Moze jestem przewrażliwiony, a może nie znam dobrze zasad tego forum, ale wystawianie na sprzedaż kompletu dokumentów + opakowania zegarka omega (co by nie mówić dosyć drogiego) to chyba jakaś przesada. Rozumiem sam box, ale treść ogłoszenia mówi jasno: wszystko co na zdjęciu! I proszę nie mówić, że do celów kolekcjonerskich, bo z tego co widzę dokumenty są prawdopodobnie z 2006r. To coś na wzór sprzedawanych na allegro książek pojazdów samochodowych - na życzenie nawet z wpisami przeglądów. A później ogłoszenie w stylu "sprzedam zegarek Omega w oryginalnym pudełku i z oryginalnymi papierami".... jak najbardziej. Krew mnie zalewa gdy przeglądam Allegro i widzę co niektórzy próbują sprzedawać i jakich zawiłych konstrukcji słownych używają, aby wcisnąć podróbę. A powiem, że mam juz w tym temacie przykre doświadczenia. Oczywiście nie posądzam sprzedającego o złe intencje, ale.... okazja czyni złodzieja. Może troche za długo, ale gdzieś musiałem to powiedzieć. Pozdrawiam mikołajkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w sprzedaży pudełka po zegarku, nie nam to oceniać z jakiego powodu ktoś się na to decyduje. Co byś zrobił z pudełkami gdyby ktoś zegarek ci ukradł, zgubiłbyś go, albo uległ całkowitemu zniszczeniu, szczególnie kiedy są one warte kilkaset złotych? To co ktoś z takim pudełkiem po zakupie zrobi zależy od niego, tak samo jak w setkach innych przypadków. Czasami można kupić tanio zegarek bez pudełka, ale taki jest później trudno sprzedać, poza tym wiele osób woli posiadać cały komplet :) Jeśli karta gwarancyjna straci ważność to w zasadzie jest bezużyteczna , więc gdy ktoś kupi takie pudełko z dokumentami (np. Omega) i dołączy do swojego zegarka to co w tym złego? A to czy sprzedający zegarek poinformuje o pochodzeniu pudełka to już zależy od niego, a nie pierwotnego właściciela. Sprzedaż podróbki z oryginalnymi pudełkami zdarza się bardzo rzadko, zdecydowana większość podrób posiada nieoryginalne pudła.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kartę gwarancyjną i karty od Omegi sprzedawca powinien pozostawić sobie na pamiątkę, albo zniszczyć. Natomiast sprzedaż samego pudełka - nie widzę w tym nic złego, sam chętnie kupię jak niedrogo;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny vcore. Proponuje jeszcze raz przeczytać to, co napisałem. Oczywiscie, że nie ma nic złego w sprzedazy pudełka. Mi chodzi o certyfikaty zegarka omega (3xkarta), które sa do tego pudełka dołączone. A jeśli nie widzisz nic złego w łaczeniu papierów od jednego zegarka z innym egzemplarzem... cóż. Chyba z większą ostrożnością zaczne przegladać nasz ryneczek. Bo takie cuda to tylko w ... allegro. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kartę gwarancyjną i karty od Omegi sprzedawca powinien pozostawić sobie na pamiątkę, albo zniszczyć. Natomiast sprzedaż samego pudełka - nie widzę w tym nic złego

podpisuję się pod tym wszelkimi kończynami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba tym wnioskiem zakończymy dyskusję. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.