Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mskmucha

Timex Expedition T49905

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na Święta sprawiłem sobie ww zegarek (https://www.e-zegarek.pl/sklep/timex-963-strona1-timex-expedition-chronograph-10186.html). Zegarek prezentuje się bardzo fajnie, mam jednak jeden problem. Dołączona była do niego instrukcja angielska (w Internecie znalazłem polską, do podobnego modelu). Mam jednak problem z ustawianiem chronographu. Tzn. kiedy tarcza koło godziny szóstej, odmierza sekundy, to i wskazówka na głównej tarczy chodzi. Jednak, kiedy chronograph wyłączy się (po 4h), to i główna wskazówka sekundowa przestaje działać... Ktoś pomoże mi rozwiązać ten, chyba, banalny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie kumam :(. Jedna ze wskazówek sekundowych to wskazówka chrono, druga to zwykły sekundnik zegarka.W moim fossilu duży sekundnik to sekundnik chronografu, a mały - zegarka, ale nie wiem, czy ew Timexach jest tak samo...

Poza tym - chrono nie wyłacza się samo... trzeba je wyłączyć. jeśli zegarek z włączonym chrono samoistnie się zatrzymuje, to albo ma słabą baterię, albo awarię...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości chronografów i o ile wiem we wszystkich chronografach timexa mała tarcza na godzinie 6 to tarcza sekundnika (zegara). Chcąc odczytać dokładny czas patrzysz na wskazówkę godzinową i minutową na "osi głównej" oraz na mały sekundnik na godzinie 6.

Duża, cienka wskazówka na "osi głównej", która w zwykłym zegarku jest sekundnikiem, w większości chronografów jest sekundnikiem stopera, która w Twoim zegarku współpracuje z małą tarczą na godzinie 10 (minuty stopera) i małą tarczą na godzinie 2 (dziesiąte sekund stopera).

Chcąc odczytać wskazanie stopera patrzysz na dużą cienką wskazówkę na osi głównej (sekundy stopera), małą tarczę na godzinie 10 (minuty stopera) i małą tarczę na godzinie 2 (dziesiąte sekund stopera).

Chronografy timexa prawdopodobnie w celu zmniejszenia zużycia baterii zatrzymują się automatycznie po 4 godzinach pracy (wszystkie wskazówki stopera stają w punkcie zero).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.