Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karakal

Użytkownik
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Początkujący

About Karakal

 • Birthday 09/02/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obejrzyj seiko ssb271p1. Może Ci się spodoba. https://www.timetrend.pl/meskie-seiko/17101-seiko-chronograph-ssb271p1-4954628216038.html
 2. Obawiam się, że zupełnie mnie / nas nie zrozumiałes: To nie tak, że doskonale wiemy, jakie mechanizmy są w zegarkach Guess, ale złośliwie nie powiemy, bo nie lubimy modówek. Chodzi raczej o to, że skoro nie lubimy tu modówek, to się nimi specjalnie nie interesujemy i nie wnikamy, co jest w środku, bo nie ma to dla nas większego znaczenia. Większość firm modowych nie podaje, jakie mechanizmy stosuje, wiec żeby wiedzieć jaki mechanizm tyka w Twoim zegarku, trzeba by go otworzyć i obejrzeć mechanizm. Podejrzewam, że niewiele jest na tym forum takich zegarków jak Twój, więc nie sądzę, żeby któryś z Kolegów miał okazję otwierać taki zegarek. Poza tym w przypadku firm modowych możliwe jest, że producent stosuje różne mechanizmy, w zależności od tego, co akurat udało mu się kupić, wiec teoretycznie możliwe jest, że w Twoim zegarku tyka mechanizm powiedzmy x, a w blizniaczym zegarku mechanizm powiedzmy y. Na tym forum jest bardzo dużo sympatycznych i pomocnych Kolegów, z których wielu jest pasjonatami, posiada bardzo rozległą wiedzę i chętnie się nią dzieli, pomagając i udzielając rad mniej doświadczonym Kolegom. Jeśli opiszesz problem, albo zadasz konstruktywne pytanie, zazwyczaj możesz liczyć na pomoc. Jednak jeśli zadałeś pytanie i otrzymaleś na nie kilka odpowiedzi, postaraj się je przeczytać ze zrozumieniem i wyciągnąć wnioski. Skoro ostatnio kupiles pokazany na początku wątku zegarek, ciesz się nowym nabytkiem. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
 3. Nie to nie problem, ale obawiam się, że nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi. Nie dlatego, że osoby odpowiadające na Twoje pytania się nie znają, tylko dlatego, że tu nikogo raczej nie interesuje, jaki mechanizm tyka w zegarku marki Guess. Ogólnie można przyjąć dwie zasady; pierwsza jest taka, że szanująca się firma zawsze podaje typ mechanizmu jaki stosuje. Druga jest taka, że jeśli producent może się czymś pochwalić, to na pewno się tym pochwali, jeśli zaś nie ma się czym pochwalić, albo wręcz się czegoś wstydzi, na pewno przemilczy ten fakt.
 4. Kilka dni temu założyłeś wątek, w którym pytałeś o mechanizmy w zegarkach modowych. Kilka osób próbowało Ci wtedy wytłumaczyć, że w przypadku zegarków modowych nie wiadomo co jest w środku, bo zazwyczaj producent takich informacji nie podaje. A skoro producent nie chwali się użytym mechanizmem, należy spodziewać się raczej czegoś najprostszego i najtańszego. Teraz zadajesz podobne pytanie, Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Na tym forum zegarki modowe nie są ani lubiane ani cenione i raczej nikt nie będzie wnikał jaki konkretnie mechanizm tam zamontowano bo nie sądzę, by kogoś tu to jakoś specjalnie interesowało.
 5. Zegarki mechaniczne nie lubią wstrząsów, ale nie mitologizujmy też ich wyjątkowej wrażliwosci. Zostały zaprojektowane i wyprodukowane tak, by można było nosic je i używać na codzień, a nie po to, by leżały w gablocie. Reasumując, normalna codzienna aktywność przeciętnego człowieka nie powinna zaszkodzić zegarkowi mechanicznemu. Podczas rąbania drewna, wbijania gwoździ, wiercenia wiertarką udarową proponowałbym nie używać żadnego zegarka bo taka aktywność nawet G shockowi nie wyjdzie na zdrowie. Do gry w tenisa, strzelania z broni palnej, jazdy rowerem w terenie itp zalecałbym korzystania z zegarka kwarcowego (nie koniecznie G shocka).
 6. Uważam, że taka opinia na temat Kolegi cordi7 jest niesprawiedliwa i mocno krzywdząca. Nie znam go w realnym świecie, ale na podstawie jego wpisów na forum nie mam mu nic do zarzucenia i odbieram go bardzo pozytywnie.
 7. Wrecz przeciwnie, bardzo łatwo. Wyciągasz koronkę do pierwszej pozycji (zegarek się nie zatrzymuje) i kręcąc koronką zmieniasz datę. Następnie wciskasz koronkę do pozycji wyjściowej i już.
 8. Wszystko zależy od tego czy ktoś jest spostrzegawczy Zwykły kwarc chodzi z dokładnością +/- 15 sek. na miesiąc, a deklarowana przez producenta dokładność mechanizmu Precidrive to +/- 10 sek. na rok, czyli niecala sekunda na miesiąc. Oznacza to, że mechanizm Precidrive jest ponad 15 x dokładniejszy od zwykłego kwarca, więc moim zdaniem trudno mówić o tym, że różnica dokładnością jest prawie niezauważalna, ale tak jak napisałem na początku, wszystko zależy od spostrzegawczości oceniającego
 9. Piszesz, że nie chcesz słyszeć opinii, ze zegarki modowe to syf i nie warto ich kupować. A co chcesz usłyszeć? Że są super i że każdy powinien je mieć Na tym forum raczej czegoś takiego nie usłyszysz. Na podstawie Twojego postu wnioskuję, że masz na ich temat pewną wiedzę, wiesz co siedzi w środku i masz świadomość, że tak naprawdę nie warto ich kupować, ale mimo wszystko chcesz kupić. Trochę mnie to dziwi, ale skoro chcesz, to wybierz zegarek, który Ci się podoba i ciesz się nową zabawką.
 10. Cena zegarka nie do końca i niekoniecznie zależy od ceny mechanizmu, który ma w środku. Eta 2824 napędza zarówno zegarki stosunkowo tanie, jak i zegarki znacznie droższe. Cena zegarka ma się na ogół nijak do jego dokladności. Zegarek 10 x droższy nie będzie 10 x dokładniejszy, niż zegarek 10 x tańszy.
 11. Jeśli napaliłeś się na automata, to kup automata. Widok prawie płynącej wskazówki sekundnika jest nieoceniony. Automat bardzo dobrze się sprawdza i tak jak pisałem już wcześniej, nie są mu straszne czynności wykonywane na codzień przez przeciętnego człowieka. Jeżeli będziesz musiał zrobić coś, co wiąże się ze znacznymi wstrząsami, np. wywiercić kilka dziur w ścianie wiertarką udarowa, zdejmiesz wcześniej zegarek i założysz go z powrotem po wykonanej pracy. Wybierz model, który najbardziej Ci się podoba. Edit: litrówki
 12. Dobrze, że pytasz, bo kto pyta, nie błądzi, ale jednocześnie troche dramatyzujesz. Zegarki mechaniczne są bez wątpienia bardziej wrażliwe niż kwarce, ale nie przesadzajmy też z ich wrażliwością; są one robione dla ludzi, do używania, a nie do leżenia w gablocie za szklem. Jeśli nie będziesz w zegarku rąbał drewna, walił młotkiem, czy wiercił udarem w ścianie, tylko wykonywał zwykłe czynności przeciętnego człowieka, zegarkowi nic się nie stanie. Zwróć uwagę, że jakieś czterdzieści czy pięćdziesiąt lat temu wszyscy ludzie używali zegarków mechanicznych (bo innych nie było, a na pewno nie były powszechnie dostępne) i biegali, skakali, jeździli na rowerach itp. i ich zegarki jakoś to wytrzymywały. Jeśli będziesz używał zegarka normalnie i nie bedziesz przesadzał, zegarek najprawdopodobniej wcześniej Ci się znudzi, niz zepsuje.
 13. Nie ma się co bać "plastikowych" elementów w mechanizmach Ety. Plastik to potoczne i do tego czesto negatywnie nacechowane określenie tworzyw sztucznych. Są oczywiście tanie i tandetne tworzywa o niewielkiej wytrzymałości, ale wiele współczesnych tworzyw sztucznych ma dużo większą trwalość i wytrzymałość niż stal, a do tego są lżejsze. Dodatkowo elementy mechanizmów z nich wykonane nie wymagają smarowania. Edit: Mam Certine DS Action Diver z mechanizmem Powermatic 80 (z "plastikowymi" elementami) i jest to najdokładniejszy zegarek mechaniczny jaki posiadam.
 14. Zdziwił bym się gdyby było inaczej. Większość diverów nigdy w życiu wody nie widziała, chyba że pod prysznicem, czy co najwyżej na basenie. Kazda wkladka bezela ma swoje wady i zalety, aluminium wcześniej czy później się porysuje, ale przy ewentualnym uderzeniu nie pęknie ani się nie wykruszy, ceramika się nie porysuje, ale jest krucha i może pęknąć, gdy nieszczęśliwie uderzysz zegarkiem w coś twardego. Zegarek musi przede wszystkim Ci się podobać i to jest warunek konieczny, w końcu wielokrotnie w ciągu dnia będziesz na niego spoglądał. Nie kupuj zegarka, który wizualnie Ci nie podchodzi, bo nie będziesz zadowolony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.