Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PiotrSzetela

ATLANTIC WORLDMASTER 17 JEWELS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na tym forum. Od wczoraj jestem posiadaczem tego zegarka. Zegarek dostałem od dziadka a ten kupił go w 52 roku. Chciałbym przywrócić mu dawny blask, niestety jestem laikiem w tym temacie i dlatego chciałbym poradzić się Was co warto zrobić. Czy chromować kopertę, czy warto odnowić tarczę itd. Z góry dziękuje :)

 

zdjęcia zegarka:

post-58059-0-84865600-1356602888_thumb.jpgpost-58059-0-34608900-1356602889_thumb.jpgpost-58059-0-87426900-1356602889_thumb.jpgpost-58059-0-72680100-1356602890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jak na mój gust to zegarek jest w niezłym stanie (chodzi mi o stronę wizualną bo nie zamieściłeś zdjęć mechanizmu).

Przyda mu się na pewno czyszczenie tarczy ( ostrożnie -widać ze ktoś już zmazał napis ORYGINAL) , odświeżenie wskazówek, nałożenie nowej lumy.

Na podstawie zdjęć trudno też określić stopień zarysowania szkiełka, ale to jest szkiełko które sam sobie "wyszlifujesz" miękką szmateczką i pastą do zębów , będzie po tym jak nówka (oczywiście jeżeli nie jest gdzieś pęknięte bo wtedy to wymiana )

Koperta także: miękka szmatka i pasta do zębów - po godzinie będzie jak nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Napis który tam był/jest to EXTRA. Napisów "ORYGINAL" nie było, były ORIGINAL ;)

 

Poza tym zgadzam się ze Staszkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię takie Atlantici bardzo często i nie jednego już miałem.

 

Poradzę Ci tak:

 

1) Koperta jest w stanie bardzo dobrym jak na swoje lata i ewentualny chrom zmniejszy wartość zegarka w tym przypadku. Przepoleruj ją i nic więcej...ale nie Licz też, że będzie jak lustro- nie będzie i nie ma sensu się starać by była jak lustro- zabije to urok tego zegarka.

 

2) Tarcza gdyby nie brak napisu EXTRA to byłaby dla mnie w stanie świetnym jak na 60 letni zegarek i osobiście byłbym w stanie sprawić by bez malowania odzyskała swoje kolory i piękny wygląd+ wartość. Na pewno dużo patyczków higienicznych i wykałaczek będzie potrzeba- do tego mieszanka detergentu do brudu pokroju pianki Sidolux lub Pronto + wody. Mówię poważnie- schodzi wszystko idealnie przy odpowiedniej sile nacisku i jeśli lakier bezbarwny nie jest uszkodzony- żaden indeks się nie zmyje. Te Atlantici z lat 50 mają lepszą jakość nadruków paradoksalnie do tych z lat 70.

 

3) Wskazówki najpierw potraktować można delikatnie pastą do zębów. Potem ja korzystam z mechanicznej polerki, ale nie trę tak by się świeciły jak nowe, tylko adekwatnie do wieku zegarka- staram się zawsze zachować klimat starego złota.

 

 

Zegarek z foto poniżej był w stanie kilka razy gorszym niż Twój. To foto ,,w trakcie czyszczenia"- Obecnie najmniejsze zakamarki po wielogodzinnej pracy są czyściutkie.

post-53313-0-09836100-1356617146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien szkło u zegarmistrza i oddaj do przesmarowania , bardzo lekko przepoleruj koperte, tarczy nie myj tym bardziej sam jak tego wcześniej nie robiłeś , szczególnie ze nie jest to prosta zwykła tarcza. Załóż brązowy pasek imitujacy lekko zmeczona skórę i będzie fajny vintage


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tarczy - ten gilosz (rowkowanie) to jesli sie nie mylę nie jest żaden gilosz, tylko nadruk. W przypadku mycia można go zmyć i wyjdzie kupa. Z tą tarczą trzeba wyjątkowo rozważnie postępować - lepiej zostawić jak jest, niż zepsuć.

Nie spotkałem też jeszcze dobrze zrobionej renowacji takiej tarczy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Byłem dzisiaj u zaufanego zegarmistrza (w Świdnicy) i okazało się, że trzeba naprawić mechanizm. Kilka części w mechanizmie było nie oryginalnych ale zostaną one zastąpione oryginalnymi. Wymienione zostanie też szkiełko a tarcza będzie tylko wyczyszczona nie malowana. Na początku zastanawiałem się czy nie pomalować ale później stwierdziłem, że chyba lepiej zachować jego oryginalny charakter. J Teraz zastanawiam się nad paskiem. Najprawdopodobniej wybiorę jeden z tych dwóch:

czarny http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-extra-17-kamieni-ideal-i2858301909.html

lub brązowy http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-17-jewels-perfekcyjny-i2804214851.html

Chciałem jeszcze zapytać o szerokość paska do Worldmaster’ów. Czy zawsze jest to 18mm i czy ten pasek http://allegro.pl/oryginalny-pasek-atlantic-70340-41-18mm-od-maxtime-i2896002305.html jest taki sam jak w przypadku linku do drugiej aukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na paski horido - dobra jakość a cena około 30-40 pln.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Większość Worldmasterów miała w uszach 18 mm, ale PRIMY miały 19 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oryginały z lat 70/80 miały tez 19mm


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez fruwajek
      Cześć wszystkim!
      to mój pierwszy post tutaj, gorąca prośba o pomoc w sprawdzeniu autentyczności zegarka który bardzo mi się spodobał. Załączam zdjęcia.
      Sprzedający wycenił go na 800 zł, czy to dobra cena za ten model i stan. Zegarek jest sprawny.
      Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
       


    • Przez Marioł
      Cześć, mógłbym Was prosić o informacje ile taki zegarek może kosztować? Mam go po dziadku i ma 55lat.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.