Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

Jaki telefon wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam i9100 i zarowno cpu jak i gpu starcza mi ze sporym zapasem. Wiadomo jednak, ze kazdy uzywa telefonu do czego innego. Ktos dzwoni, pisze, rozne edytory dokumemtow itp, a inny bedzie katowal tel coraz to bardziej wymagajacymi benchmarkami. No i koniecznie zeby smigaly gry na full detalach rodem z ps2 czy vity. Sam musisz sobie odpowiedziec, co bedziesz z tym telexem wyprawial. Sry za bledy ale nadaje z plazy i slonce daje po wyswietlaczy : p


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady Panowie :)

 

 

Ogolnie podoba mi sie S2 plus tylko ta bateria mnie przeraza.....do tej pory uzywalem Nokii 6303c i ciezko mi sie z nia rozstawac...tel pancerny, aluminiowa obudowa, laduje ja raz na tydzien.....no moze raz na 5-6 dni.

 

Zobacze jeszcze co i jak, mam troszke czasu na kupno.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, myślałem że się przesiadasz z andka na andka. Jak będziesz S2 używał do tych celów co Nokie, to i ze 3 dni pociągnie. Myślę jednak, że jak się zaprzyjaźnisz z tym OS i poznasz jego możliwości, to postawisz sobie pytanie "dlaczego dopiero teraz się przesiadam". U mnie tak było :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam nad lg nexus 4 ....moze i Tobie podpasuje ? mocne parametry, slaby aparat mimo 8mpx, ale fajnie wykonany duzo lepiej od samsungow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o andku ktory bedziesz ładował co tydzien.. era takich smartfonów jeszcze nie nastała.. i obawiam sie ze nie nastanie przez najblizsze kilka lat..   bez wzgledu na tel srednio  uzywajac go do tego co zostal stworzony android jak Ci wytrzyma od rana do wieczora to jest ideał :D    co z tego ze ktos powie mi trzyma dluzej.. o ile dluzej ? ze budzisz sie rano i masz 15% ? Jak koledzy napisali wyzej.. majac androida i go nie uzywajac masz 3 dni... ale to max.. :D 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ja sie zastanawiam nad lg nexus 4 ....moze i Tobie podpasuje ? mocne parametry, slaby aparat mimo 8mpx, ale fajnie wykonany duzo lepiej od samsungow....

 

Jedyna zaleta Nexusa to najszybsze aktualizacje od Google. Dziś miałem ten model w rękach, bo też o nim myślę i niestety, ale wyświetlacz jest słaby. W zasadzie czego nie wezmę do ręki to słabo wypada z moim SXP.

 

Zapomnij o andku ktory bedziesz ładował co tydzien.. era takich smartfonów jeszcze nie nastała.. i obawiam sie ze nie nastanie przez najblizsze kilka lat..   bez wzgledu na tel srednio  uzywajac go do tego co zostal stworzony android jak Ci wytrzyma od rana do wieczora to jest ideał :D    co z tego ze ktos powie mi trzyma dluzej.. o ile dluzej ? ze budzisz sie rano i masz 15% ? Jak koledzy napisali wyzej.. majac androida i go nie uzywajac masz 3 dni... ale to max.. :D

 

Co ma tu android do rzeczy? I jego i WP8 i iOS oraz BBOS ładujesz praktycznie codziennie lub co dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o smartfona ogólnie, a ze wybór jest zainteresowanego dotyczy tel z andkiem...


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, myślałem że się przesiadasz z andka na andka. Jak będziesz S2 używał do tych celów co Nokie, to i ze 3 dni pociągnie. Myślę jednak, że jak się zaprzyjaźnisz z tym OS i poznasz jego możliwości, to postawisz sobie pytanie "dlaczego dopiero teraz się przesiadam". U mnie tak było :P

Moment moment nie jestem az takim troglodyta :lol:  mialem tablet Modecoma Freeway tab 7.0 na andku.....i niedawno go sprzedalem zeby kupic teraz tel :)  Swoja droga swietny tablet duzo duzo lepiej wykonany niz goclevery i inne pochodne chociaz polskiej firmy. Wlasnie powiem Wam ze najlepiej porownac telefony majac je w rece bo np taki moj tablet mial papierowo wyswietlacz malej rozdzielczosci i znawca by pewnie powiedzial ze jakis slaby.....ale  biorac go do reki filmy sie ogladalo w bardzo dobrej jakosci i na plus bylo odwzorowanie kolorow oraz szklana powloka.

 

Kazdy psioczy na wyswietlacze soniakow i ogolnie jada po nich w recenzjach na necie.....ale jak sie te tel wezmie do reki to mi sie podobaja. Super amoledytez fajne ale to juz inna liga troche :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO to jest tak.. jezdzisz mercedesem 2 lata i przesiadasz sie na fiata... i jest zonk :D   ja mialem amoleda 2 lata i przesiadlem sie na xperie S.. gdzie nie dosc ze kąty sa fatalne to jeszcze czern jest szara... :D    fakt ze kolory sa bardzije naturalne.. ale ta czern i kąty... we flagowym modelu?? wtf.. :D 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

BO to jest tak.. jezdzisz mercedesem 2 lata i przesiadasz sie na fiata... i jest zonk :D   ja mialem amoleda 2 lata i przesiadlem sie na xperie S.. gdzie nie dosc ze kąty sa fatalne to jeszcze czern jest szara... :D    fakt ze kolory sa bardzije naturalne.. ale ta czern i kąty... we flagowym modelu?? wtf.. :D

Po pierwsze Xperia S nie jest flagowym modelem Sony, a raczej Zetka.

Druga sprawa, kto patrzy na wyświetlacz pod kątem? Te wszystkie kąty widzenia w testach to dla mnie farmazony.

Czerń - masz rację nie jest czarna, to samo mam w Xperii P, ale poczytaj z czego to wynika (podpowiem, że chodzi o dodatkowy piksel), potem weź swoją Xperie S i jakiś smartfon z amoledem i wyjdź na pełne słońce. W mig zrozumiesz dlaczego tak jest. Mnie do tej pory irytowało, że pełnym słońcu nic nie było widać na ekranie. Odkąd mam SXP nie ma tego problemu, a szarości koloru czarnego omijam ustawiając jasność wyświetlacza na "tryb oszczędny".

Fakt, że moim zdaniem SXP jest jedyną Xperią w której to działa, bo Zetka, czy nowy średnio półkowy model SP mają mleko na wyświetlaczu i to już jest porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superamoled najlepszu na sloneczne dni, no i w S2 mozesz baterie wyciagnac jak sie za ostro przymuli :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superamoled najlepszu na sloneczne dni

Pierwsze słyszę...

Radzę porównać jasność amoledów a ipsów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Xperia S nie jest flagowym modelem Sony, a raczej Zetka.

Druga sprawa, kto patrzy na wyświetlacz pod kątem? Te wszystkie kąty widzenia w testach to dla mnie farmazony.

Czerń - masz rację nie jest czarna, to samo mam w Xperii P, ale poczytaj z czego to wynika (podpowiem, że chodzi o dodatkowy piksel), potem weź swoją Xperie S i jakiś smartfon z amoledem i wyjdź na pełne słońce. W mig zrozumiesz dlaczego tak jest. Mnie do tej pory irytowało, że pełnym słońcu nic nie było widać na ekranie. Odkąd mam SXP nie ma tego problemu, a szarości koloru czarnego omijam ustawiając jasność wyświetlacza na "tryb oszczędny".

Fakt, że moim zdaniem SXP jest jedyną Xperią w której to działa, bo Zetka, czy nowy średnio półkowy model SP mają mleko na wyświetlaczu i to już jest porażka.

Teraz nie jest.. ale rok temu jak ją kupowałem była.. o Zetce sie filozofom nie sniło a bond miał pokazac T.... Sony wymysliło polityke w ktorej wydają flagowce co pół roku... Z to juz archaizm bo lada dzien wychodzi nastepca.. chociaz z drugiej strony nie mozna mowic ze nie jest juz, raczej jest tylko starym.. w koncu W220 to wciaz eSka tylko ze starszej generacji...

 

miałem amoleda, mam eSke..... oba wyswietlacze w pełnym słońcu nienadaja sie do komfortowej obslugi.. to ze ips ( w Twoim przypadku SXP ma bardzo mocną luminancje bieli) jest lepszy od amoleda na słońcu, to nie znaczy ze na ipsa patrzy sie przyjemnie.. jest lepiej ale nie na tyle by to był priorytet i obrona kątów czy czerni.. atutem jest  rozdzielczosc w eSce.. i tego nie da sie zaprzeczyc... filmy jak i grafika 3d zdecydowanie lepiej wyglada niz np w SGS2..

 

a kto patrzy pod kątem? a chociazby ja.. lezy sobie tel na biurku obok klawiatury i dostaje wiadomosc ... na amoledzie właczałem ekran i to wystarczyło.. eskę nalezy wziąsc do reki.. tak samo przegladajac internet trzeba go trzymac w ręku.. amoled mogł lezec na biurku a ja wygodnie moglem sie oprzec... do tego ogladniecie czegos z zoną np w autobusie czy samolocie powoduje ze kąty bolą...  problem jest w tym ze tutaj nie jest problemem IPS ...  a SONY.. !  Posiadam tableta "chinskiego" na IPSie który ma super kolory i kąty.. zreszta.. flagowce Sony maja gorsze ekrany niz srednia półka sony..Twoja P kąty ma lepsze od eSki, a J ma lepsze od Z...   

 

Co do trybu oszczedzania.. wez ogladnij sobie w takim trybie jakis film w którym wiekszosc dzieje sie nocą... TRAGEDIA!  juz lepiej miec "szerń" niz domyslac sie co widac..


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film na czym, na komorce?!


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? Nie każdy wozi ze sobą telefon, laptopa i tablet :) To ciężkie i niewygodne. Też bym chciał czasem OBEJRZEĆ film na telefonie jadąc pociągiem, autobusem... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, myślałem że się przesiadasz z andka na andka. Jak będziesz S2 używał do tych celów co Nokie, to i ze 3 dni pociągnie.

Niemozliwe.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ekrany w soniaczach są ciemne jak przysłowiowa 'czarna d*pa'. Na plazy np, gdzie slonce odbija sie od wszystkiego na okolo, nie ma bata bys cos wyczytal bez przyslaniania dlonia. Obraz jest jak za mgła


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film na czym, na komorce?!

 

 

Nieno przeciez 4,3 albo 5,5 cala to do dzwonienia potrzeba.. cały android z tryliardem aplikacji do ogladania/czytania/pisania/raportowania to w sumie i w noki 3210 mozna by załadowac bo przeciez tel słuzy do telefonowania...  telefon moze i tak , ale nie smartfon.. który jest mniejszym tabletem z mozliwoscia wykonywania połączeń.. 

 

Wiadomo ze na tablecie lepiej.. ale tablet jednak wymaga miejsca, a czasem czekajac na cos majac  smartfona wchodzimy na YT czy cos innego..  zreszta ja juz nei 100diuje, ale łątwiej na wykladzie ogladac w ukryciu film na smarfonie, niz na 7-10 calowym tablecie...   ku pewnie zaskoczeniu niektorych.. klasyczny film z internetu lepiej wyglada na smartfonie niz na komputerze,,,, ze wzgledu na rozdzielczosc..


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie rozumiem tego sarkazmu.

 

Smartfonow uzywam od poczatku ich istnienia.

Sluza mi glownie do kontaktu ze swiatem - mejl czy internet - jesli nie mam dostepu do kompa.

Czy tez korzystam z "tryliarda" aplikacji.

Ostatnia rzecza, do ktorych bym ich uzyl, to ogladanie filmow.

Do rozmawiania, ciagle uzywam wyrobow Nokii, seria E - do tego one sa stworzone i chyba nie ma nic lepszego.

Tabletu uzywam do zabawy - ale nie do filmow, bo nawet na 10" uwazam to za bzdure.

 

No, chyba ze dla Ciebie "filmy", to YT - to tak, uzywam sfona i tabletu do tego - tylko jesli nie mam dostepu do kompa.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo filmy to się ogląda od 52" + albo rzutnik i ściana... Albo lepiej, KINO! Nie chcę brzmieć złośliwie, ale co jest złego w obejrzeniu filmu na telefonie? Słuchawki w uszy i ulubiony film - podróż staje się przyjemna. W pociągu nie ma 52" LCD a ja chcę oglądać film - jestem zły? :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio oglądałem na telefonie swoim (całe 4,3'), wracałem ze wesela pociągiem. Matroska 4.37 GB w res 1280x532, nie było tak źle...


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo filmy to się ogląda od 52" + albo rzutnik i ściana... Albo lepiej, KINO! Nie chcę brzmieć złośliwie, ale co jest złego w obejrzeniu filmu na telefonie? Słuchawki w uszy i ulubiony film - podróż staje się przyjemna. W pociągu nie ma 52" LCD a ja chcę oglądać film - jestem zły? :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Dobrze trafiles - akurat ogladam TYLKO na rzutniku i ekranie. ;)

Co wiecej, TYLKO > 720p. :)

 

Zeby nie bylo - ja TEZ nie chce brzmiec zlosliwie - po prostu "nic" nie widac na takim ekraniku.

Pomijam, jak sie meczy wzrok.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Frytejro - jeśli rok temu to faktycznie, wtedy miałeś flagowca.

Z mojego wyświetlacza w pełnym słońcu jestem zadowolony i moim zdaniem to najlepszy wyświetlacz jaki zastosowano w smartfonach Sony, mimo, że P to tylko średnia półka.

Co do kątów....jak ja dostaję sms to biorę słuchawkę w łapę i czytam...co Ci po zerknięciu pod kątem na wyświetlacz, bo nie bardzo rozumiem.

Oglądanie filmów? na 4 calach? Katować to ja się nie lubię, a jeśli już w podróży muszę coś obejrzeć to tylko tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli do ogladniecia jest 8 odcinek dr. hause`a czy  inny serial bądz wiadomosci,  zwłaszcza jak koledzy napisali wyzej siedza w pociągu i jada do pracy /szkoly itp..  nie widze przeszkód  by robic to na smarcie.. jest to przyjemniejsze i zdrowsze dla słuchu niz słuchanie cały czas muzyki. 

 

Ale w sumie kazdy ma inne priorytety.. jeden musi miec rzutnik na ściane inny zadowoli sie 40calami  ogladanymi z 2 metrów :)   moja wypowiedz to nie był sarkazm, chociaz w sumie.. w kazdym razie byla to wypowiedz w tonie zdziwienia jak mozna ogladac film na takim małym ekranie.

 

Ja mam 30 lat i potrafilem 5 godzin ogladac w sumie filmów na 4,3 cala i nic mnie nie bolało (oczywiscie odkad mam tableta to lepszy tablet bo w koncu 7 cali..ale czy to wciaz niemało dla niektorych?)..  dawniej TV przenosne miały 3 cale , w ciezarowkach bywaly wieksze i tez nikt nie narzekał.. wszystko zmieniło sie jak nastała era wielkich TV :)

 

Juz to raz pisałem .. skoro filmow sie nie oglada a smart jest tylko do internetu to dla mnie czy 5,5 czy 4 cale to mało.. Przyjemnie sie czyta strone czy ebooka na min 7 calach...(do tego mozna klawe albo myszke podpiąc). Mnie własnie wzrok meczy jak czytam internet czy ebooka na smarcie 4,3.. natomiast przy filmie nic mnie nie meczy.  Zawsze wydawało mi sie ze to wlasnei pełne skupienie wzroku do czytania bardziej go meczy niz patrzenie na mały ekran w ktorym nie ma mega szczegułów (film) :).  Nie lubie internetu przegladac na komórce :)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, sprobuj sobie wrzucic na smarcie jakis film, ale hd lub fullhd i powiedz czy faktycznie taki dramat :-) nad jeziorkiem/morzem jak sie opalasz jest naprawde ok. No chyba, ze nie widac odrazu bo matryca nie pozwala.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.