Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patom

Tourbillon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak wam się "widzi" ta komplikacja w zegarku? Podobają się wam zegarki z nią? Jakie znacie najtańsze zegarki posiadające tourbillon?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozumiem ^_^. Nie, nie mam zamiaru kupować takiego zegarka, temat zrobiłem "4fun".


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najpiękniejszy mechanizm, ale do najtanszych nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ta Sekonda to całkiem przyzwoity zegarek, ładny, troszkę nawiązuje urodą do AP, jeśli jest to wykonanie dobrej jakości to będzie miał branie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tourbillon zapewne zacna i przepiekna komplikacja ale jak dla mnie czysta fanaberja.

Panowie 200 000 pln lub wiecej za zegarek 1 zegarek !

Za taką kasę cała kolekcja zegarków "swiss made" na każdą okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tourbillon zapewne zacna i przepiekna komplikacja ale jak dla mnie czysta fanaberja.

Panowie 200 000 pln lub wiecej za zegarek 1 zegarek !

Za taką kasę cała kolekcja zegarków "swiss made" na każdą okazje.

 

Według mnie nie można postrzegać tego w takich kategoriach. Ktoś kto wymyślił taką komplikacje chciał zrobić topowy produkt dla tych "najbardziej wymagajacych klientów" to tak samo jak z Perpetualem też nie należy do najtańszych rozwiązań. 

BTW. Jak kogos stac na tourbillona za 200k to zapewne ma tych zegarów sporo więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tourbillon zapewne zacna i przepiekna komplikacja ale jak dla mnie czysta fanaberja.

Panowie 200 000 pln lub wiecej za zegarek 1 zegarek !

Za taką kasę cała kolekcja zegarków "swiss made" na każdą okazje.

A za jedno Ferrari można mieć całą kolekcję Dacii. A starych golfow TDI to cale stado ;-)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bardzo czesto jest mylony wychwyt karuzelowy z tourbillonem , poza tym jest dużo rodzajów tourbillonów ( wieloosiowy , minutowy , latający, mystery itd)

Na pewno z uzytkowego punktu widzenia w zegarku narecznym wielkiej funkcji ( poprawienia dokładności chodu ) już nie spełnia , ale jest pięknym przykładem arcymistrzostwa mechanizmów zegarkowych i jako małe dzieło sztuki do podziwiania jak najbardziej się nadaje.

A cena .. no cóż , ci którzy kupują mają go jako n-ty zegarek w kolekcji więc na cenę wielkiej uwagi nie zwracają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam... wykombinują coś ponad to czy to już szczyt arcymistrzostwa ?według mojej skromnej wiedzy śmiem twierdzić ze coraz wiecej producentów zaczyna ów komplikacje stosować za skromniejszy chajs doskonały przykład podał b4rt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze szwajcarów najtańszym rozwiązaniem jest pewnie ten od FC, widziałem swego czasu w salonie za ok. 100k. Chyba, że się mylę. Był kiedyś, pewnie z 10 lat temu ładny rusek w rozsądnej cenie, ale nie mogę sobie przypomnieć spod jakiego znaku, jakaś limitka.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był czas kiedy mozna było kupić stalowego JLC z tourbillonem przy kursie franka za 2 pln poniżej 100 000

i to był dobry czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tourbillony i tourbillony... jedne drugim nie równe. Można kupić i chińskiego SeaGull'a, będzie jeszcze taniej... Tak jak napisał Darek, to po prostu kwintesencja zegarmistrzostwa. Droga jak ch**, ale jaka piękna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był czas kiedy mozna było kupić stalowego JLC z tourbillonem przy kursie franka za 2 pln poniżej 100 000

i to był dobry czas 

A ja głupi kupiłem wtedy mieszkanie na kredyt we franku...  :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.