Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Narfas

Civic - prośba o identyfikację werku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji.

 

Fotki:

 

IM003650b.jpg

 

IM003641b.jpg

 

IM003649b.jpg

 

Dane:

- werk opisany: Civic Watch Co Switzerland

- 6 kamieni

- wychwyt kotwicowy

- godzina ustawiana przez odciągnięcie koronki (nie przeskakuje do drugiej pozycji, trzeba odciągnąć i trzymać podczas ustawiania)

- średnica werku: jakieś 37mm (płyty od strony dekla)

- pod balansem jest jakaś punca z pojedynczą literą, ale tak nabita że nie wiem, czy to U, C, O, czy Y

- zegarka nie rozkręcałem, nie wiem co jest pod tarczą i na rantach płyt

 

Pierwsze wnioski: mało wiem o firmie Civic, tyle tylko że miała nieokreślone związki z Omegą. Zegarek wydaje się damską kieszonką z lat 30 lub 40. Koperta to chyba argentan/alpaka, ale nie jestem ekspertem od materiałoznawstwa. Na rancie koperty, bezelu i deklu motywy roślinne. Dekiel i bezel zakręcany (sic!). Zegarek może być składakiem, ale i tego nie jestem pewny. Części do siebie idealnie pasują, brakuje jedynie wskazówki sekundnika, ale oś sekundnika wydaje się OK.

 

Prosiłbym o:

- identyfikację werku (chyba jakiś ebusz, ale jaki?)

- datowanie

- opinię, czy to jednak składak, czy niekoniecznie

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mikrolisk...all#sucheMarker

No dobra, IWC z dekla to Illinois Watch Case Co.

Z informacji z Mikroliska wynika wielki chaos, jakby Elgin kupował w Szwajcarii werki od Civica, który był firmą zależną od Omegi, a potem wysyłał je do USA i pakował w swoje koperty, po czym sprzedawał po HGW jakim brandem. :blink:

Edit: biorąc pod uwagę napis na werku "two 2 adjustments" jeszcze bardziej prawdopodobna jest odwrotna sytuacja: to koperty Illinois przypływały do Europy, ale wolałbym żeby specjaliści od amerykańców się wypowiedzieli.

 

Nadal nie wiem co to właściwie za werk, ale przestaje mi wyglądać na składaka.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to wg mnie AS 17''' 397

 

post-23302-0-24694900-1369598415_thumb.jpg

 

Niestety, nie mam na tyle wiedzy na temat firmy Civic, żeby się wypowiadać na temat kto i dla kogo ten zegarek zrobił. Mogę sie tylko domyślać, że to szwajcar na rynek amerykański, czyli budżetowa alternatywa dla zegarków amerykańskich.

Na składaka nie wygląda - majsterkowicz miałby raczej problemy ze złozeniem ze względu na wałek


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie, werk wygląda identycznie, a i pozostałe wnioski są prawdopodobnie.

 

Pozostaje pytanie, jak właściwie wyciągnąć wałek. Jak tak patrzę, to tu trzeba pół werku rozkręcić żeby się do niego dobrać... :wacko:

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, jak właściwie wyciągnąć wałek. Jak tak patrzę, to tu trzeba pół werku rozkręcić żeby się do niego dobrać... :wacko:

 

Trzeba odkręcić sruby mocujące werk, następnie odkręcić przedni bezel ze szkłem i wypchnąć mechanizm do przodu. Dla ułatwienia warto ustawić wałek w połozeniu do nastawiania wskazówek. Wałek jest tutaj mocowany w kopercie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... i życie stało się prostsze. :D Dzięki!

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.