Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

IWC

Rekomendowane odpowiedzi

Nowości od IWC :

 

http://www.watch-insider.com/news/iwc-presents-timepieces-watches-wonders-hong-kong/

 

Klasa styl i elegancja, uwielbiam tą manufakture. Ośmiodniowy ręcznie nakręcany portugalczyk z małą sekundą i rezerwą z tyłu zegarka w tej akurat kolorystyce mnie osobiście zauroczył :)

 

post-27475-0-00614000-1380201016_thumb.jpg

 

post-27475-0-23955800-1380201031_thumb.jpg

 

post-27475-0-52840300-1380201069_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne flaczki :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu miażdży co nie? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie poddawaj się tak szybko miłości ;) -mnie osobiście bardziej podoba się Twój Moser[mechanizm]....tylko cenę "wyśrubowałeś" :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do klasycznych zegarków, a do IWC szczególnie :)

 

ps. cena za Mosera jest jak najbardziej w porządku, ale to też nie o tym temat, wróćmy do IWC.

 

Pzdr.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :D

W kwestii IWC, jedynym minusem jest rezerwa chodu-wolę jak jest widoczna na tarczy,reszta prezentowanego zegarka na 5 :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten pilocik jak się Wam podoba?

 

post-27475-0-58963800-1380205190_thumb.jpg

 

post-27475-0-55718200-1380205208_thumb.jpg

 

post-27475-0-72134100-1380205226_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilocik do niczego z tą "potrójną" datą, ale Portugalec genialny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Portugalczyk wyśmienity, Pilot już niestety bardzo słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie portugalczyk wygląda bardzo dostojnie, świetnie wyważony klasyczny model pod względem proporcji tarczy i designu oraz  całego projektu.

Piękny mechanizm.

Co do pilota pomimo mojego zachwytu firmą IWC niestety podzielam zdanie kolegów nie podoba mi się ten model, w/g mnie przekombinowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalec rewelacyjny, Pilot zaś słaby ale nie jestem tu obiektywny bo mam genetyczny uraz do wszelkiej maści pilotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny ale te 43mm dla garniturowca to duza przesada.

IMG_0590_zps5926aa8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar go dyskwalifikuje, ale to nawet i dobrze, bo nie będę sobie nim zaprzątał głowy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pilot to mark xviii ?

 

portugalczyk swietny ale ten rozmiar mnie pozamiatał ...


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu miażdży co nie? :)

Dokladnie......niby wszystko zabudowane i niewiele pokazuje......a jednak jest piekno w takiej powsciagliwosci :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten pilocik jak się Wam podoba?

 

attachicon.gifimage.jpg

 

attachicon.gifimage.jpg

 

attachicon.gifimage.jpg

 ten pilot bardzo ładny :) dla klobiety :D chyba kupie żonie :P

 

Portugalec 8 dniowy genialna sprawa mnie bardziej czarna kolorystyka pasuje, rozmiar jest ok bo on nie jest wysoki i do garnituru lepiej sie go nosi niz 7 dniówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Folks! Co chcecie od 43-mm średnicy? Przecież PA ma trochę ponad 42 mm i jeśli już coś w nim wkurza to jego wysokość, ale nie średnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to mogli na takim mechanizmie zrobić Inge, w przyszłym roku mogliby zrobić Aquatimera, a pewnie wsadzą... ETĘ  :angry: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica między 43 a 42

 

2lgb.jpg

 

dt32.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Portugal powyżej ma 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Folks! Co chcecie od 43-mm średnicy? Przecież PA ma trochę ponad 42 mm i jeśli już coś w nim wkurza to jego wysokość, ale nie średnica.

Nie pasuje mi do tego typu zegarka taka średnica, podejrzewam, że będzie wyglądał na nadgarstku jak patelnia. Co innego PA - 42 w tym przypadku jest jak najbardziej ok. ze względu na to, że jest właśnie grubszy, no i druga rzecz, w siedmidniowcu się dzieje więcej na tarczy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ideałem byłoby pewnie ze 40 mm. No ale jak widać nadal moda nakazuje "świecić" patelnią wystającą spod mankietu koszuli zamiast cieszyć się dyskretną elegancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ideałem byłoby pewnie ze 40 mm. No ale jak widać nadal moda nakazuje "świecić" patelnią wystającą spod mankietu koszuli zamiast cieszyć się dyskretną elegancją.

Dokładnie. Z drugiej zaś strony trzeba sobie zadać pytanie, czy byliby w stanie zrobić taki mechanizm do mniejszej średnicy zegarka?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8dniowy Master Control ma kopertę o średnicy 42mm, a patrząc na werk to spokojnie można by go zmieścić w 40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jak kiedyś była tendencja do miniaturyzowania mechanizmów, tak teraz średnice mechanizmów się rozrastają. Fakt, że ten 8-dniowiec ma wielki bęben sprężyny, który zajmuje niemalże połowę średnicy całego werku. Ale w takim razie można było zrobić np. 5-dniowy mechanizm (i też byłoby super), albo rozdzielić sprężynę na 2 lub 3 bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.