Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pinceta

Bellana dienstuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Poszukuję wszelkich informacji nt zegarka, którego jestem w posiadaniu - BELLANA DIENSTUHR z mechanizmem ETA 2750. Przekopałem cały net i nie mogę za nic znaleźć jakiejkolwiek informacji, czy jest to zegarek wojskowy, chociaż wnioskując po grawerach na deklu, to raczej powinien być. Nie wiem nawet, kto był producentem tego zegarka. Byłbym wdzięczny za okazaną pomoc

post-67459-0-50893200-1386749329.jpg

post-67459-0-94055400-1386749329_thumb.jpg

post-67459-0-78440300-1386749377_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest to zegarek wojskowy, chociaż wnioskując po grawerach na deklu, to raczej powinien być.

 

Jeżeli chodzi Tobie o tę "glapę" na deklu to nie są one zazwyczaj symbolem mówiącym o tym, że zegarek jest wojskowy, a jedynie że jest faszystowski.

To co najważniejsze, czyli grawery na deklu akurat na Twoich zdjęciach są bardzo kiepsko widoczne. Moim zdaniem zegarek jest najprawdopodobniej powojenny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wg Ranfft'a produkowany od 1969 do 1982 w ilości ponad 6 mln szt.

Stylistyka tez pasuje do tego okresu.

A co grawerów na deklu to "gapa", w rozumieniu potocznym, jesteś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google mówi mi, że jest to zachodnio niemiecki zegarek, a ten znaczek na deklu to jakieś oznaczenie kolejowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Jest to zegarek służbowy (Dienstuhr) ale kolejowy, a nie wojskowy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim kolego serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Może i nazwa nie znana,, ale mechanizm już tak. Dziękuję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że odgrzewam baaardzo stary temat, ale dopiero teraz go zauważyłem a chciałem dla jasności uzupełnić, że "Bellana" to była powojenna zachodnioniemiecka firma specjalizująca się w zegarkach służbowych. Stąd na deklu uskrzydlone koło kolejowe , napis że "służbowy" i numer z nieodłącznym "D", poniżej jest jeszcze logo RWAG (biura podróży).

5fcdfe2791901a05.jpg
 


Każdy dobry uczynek zostanie zawsze ukarany. Niby to wiem, a ciągle wpadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.