Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

''KaMix''

Opinie na temat GW-3000M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zacznę od tego że moja przygoda z zegarkami zaczęła sie rok temu gdy przechodziłem ze znajomym przy gablocie z G-shock'ami. On się zatrzymał i powiedział że już pora wysłać swojego ztyranego G na zasłużoną emeryturkę i kupić następnego. Ja nie wiedziałem o czym on do mnie rozmawia, mam przecież zegarek w telefonie po co mi zbędny ciężar na rękę? Jednak po chwili przyglądania się tym dziwnym kolorowym zegareczkom coś we mnie zaskoczyło i od tego dnia stałem przy tej gablocie codziennie przez dwa tygodnie aż odszedłem z tamtąd razem z GDF-100BB.

Bardzo szybko doszedłem do wniosku że to nie będzie mój jedyny zegarek i przez rok przewertowałem tysiące stronek i obejrzałem miliony zegarków aż nadszedł moment gdy mogę sobie pozwolić na kolejną zabawkę. Brałem pod uwagę różne zegarki, jednak G-shock'i mają w sobie to coś co sprawia że strasznie mnie ciągnie w ich stronę. Jako następny zegarek chciałem coś bardziej kolorowego i analogowego. Wybór padł na GW-3000M.

 

Po tak długim wstępie przejdę do sedna. W tym tygodniu chcę zamówić zegarek i jeszcze przed zakupem chciałbym usłyszeć pare słów od specjalistów i osób mających ten model. Na papierku wszystko wygląda pięknie, ale jak jest w praktyce, zegarek wart jest swej ceny? Nie moge obejrzeć go przed zakupem bo nigdzie w okolicy nie ma tego modelu, a już na pewno nie w tych kolorach a nie chcę się rozczarować po rozpakowaniu paczki.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś go na ręce? To naprawdę kawał zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale moje ręce nie należa do najmniejszych więc myślę że będzie ok. Zresztą GDF-100BB którego noszę obecnie też chyba mały nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Nie mam tego modelu ale 3 spostrzeżenia: 1-jest tylko jeden alarm w ciągu doby,2-nie ma timera i 3-neorbite to kicha po godzinie nie odczytasz już godziny bo nie swieci :( 1100zł to chyba troche za dużo ale to tylko moja opinia :)  Fakt na pomarańczowym pasku kosmos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez timera sobie poradze, alarm też raczej jeden wystarczy, no ale wlasnie jak dokladnie wygląda sprawa z neobrite, bo w jakims innym temacie czytałem że godzine da sie odczytać nawet przez całą noc. Może wypowie się ktoś kto ma GW-3000 bo widziałem ich kilka na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś go na ręce? To naprawdę kawał zegara.

Miałeś go na ręce? To naprawdę kawał zegara.

W/g specyfikacji producenta 50 mm czyli standartowy G

życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega nie byłby zainteresowany sprzedażą gdf100 ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Ja sie wypowiadam bo mam Nautice z neobrite i to kiła straszna :) oby casio miało lepsze w co wątpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GW-3000

 

GW-3000B_56.jpg

 

w zimie na rowerze parował


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega nie byłby zainteresowany sprzedażą gdf100 ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, nie jestem zainteresowany.

 

Miałem GW-3000

 

GW-3000B_56.jpg

 

w zimie na rowerze parował

Mojemu GDF-100 też zdarza się parować. Może napiszesz coś jeszcze o GW-3000? Jak wygląda sprawa z neobrite i wave ceptorem w tym modelu, ponieważ mieszkam przy wschodniej granicy polski i nie chcę mieć problemów z kalibracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wave nie wiem, bo mieszkam 400 km od Ciebie.

A neo szału nie ma.

Nie jest to monster ani tryt ale IMO ok.

 

med_gallery_2912_1350_37206.jpg

med_gallery_2912_1350_256758.jpg

 

jeżeli naświetlisz 10 sek pod lampą to 6-8 h powinieneś odczytać godzinę.

Ona na początku b. mocno świeci a potem dużo słabiej i te słabiej utrzymuje się z 5-6h


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z synchronizacją nigdzie w Polsce nie ma problemu związanego z odległością od nadajnika, w większym stopniu zależy to od konkretnego modelu i konkretnego miejsca zamieszkania (wysoka zabudowa w pobliżu, dom w dolinie lub górki w okolicy, jakieś zakłócenia itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z synchronizacją nigdzie w Polsce nie ma problemu związanego z odległością od nadajnika, w większym stopniu zależy to od konkretnego modelu i konkretnego miejsca zamieszkania (wysoka zabudowa w pobliżu, dom w dolinie lub górki w okolicy, jakieś zakłócenia itp.).

A u mnie GW-A1000 ciągle pokazuje NO jako rezultat ostatniej synchronizacji chociaż czas trzyma co do sekundy a mam go od lutego.

Mieszkam w wawie gdzie nie ma w pobliżu wysokiej zabudowy, mimo to wygląda to tak jakby się nie synchronizował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ustawiłeś poprawnej strefy czasowej?

 

Istnieje też możliwość, że z jakiegoś powodu synchronizowany jest tylko sam czas bez danych dotyczących daty, wtedy rezultat pokazywany będzie jako NO (czy też brak ikony RCVD w modelach cyfrowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefa ustawiona na Paris a więc poprawnie...

Przy próbie ręcznej synchronizacji wskazówka sekundowa ustawia się na R (Ready) i tam pozostaje, nic więcej się nie dzieje.

Automatyczne synchronizacje mam włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wskakuje na W to znaczy, że w ogóle nie odbiera sygnału. Dla eksperymentu spróbuj synchronizację całkowicie wyłączyć, być może trafiłeś na rewelacyjnie dokładny egzemplarz któremu radio wcale potrzebne nie jest. ;)

 

Miałeś kiedyś lub masz obecnie jakieś inne modele z radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś włączać synchronizację tylko w domu? Jeśli tak to może sprawdź gdzieś na ławce w parku np.

Ja mieszkam w takim bloku w którym WC ma problemy, na 3 takie zegarki dla jednego znalazłem miejsce w którym łapie sygnał każdej nocy, drugiemu uda się złapać od czasu do czasu, a trzeci jest u mnie krótko i w domu jeszcze nie złapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seven to mój pierwszy z radiem....

Ja tam na razie nie narzekam, jak go ustawiłem w lutym ze stronką zegaratomowy.pl tak do dzisiaj mam te same wskazania co ta stronka (no chyba że oni przekłamują) ale przyznam że radio to był jeden z elementów które chciałem w zegarku więc przydałoby się żeby działało....

 

@Strzała

na razie sprawdzałem tylko w domu i w biurze w pracy....

 

Ps. No chyba że się synchronizuje tylko mnie ze wskazaniami w konia robi :P ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to fajne zegarki są. Miałem 2. Oba parowały i oba przegrały walkę o nadgarstek z innymi G przez brak podświetlenia. Ta niby luma to o kant d... rozbić. Świeci przez kilkadziesiąt minut. Poza tym wizualnie są rewelacyjne.

 

QZEzuJ7.jpg

 

edka: sorki ale ze starego imageshacka już nie wkleja większej foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, na pomarańczowym pasku wygląda świetnie, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że jest to najładniejszy G, dlatego chcę właśnie ten model. Funkcje też w zupełności mi wystarczają a jeżeli bedzie mi mocno potrzebne podświetlenie to mam jeszcze gdf-100 lub awaryjnie telefon w kieszenie :D W nocy jakoś sobie poradzę. Jak na razie to jestem zmuszony przełożyć zakup o kilka dni, ponieważ szef niespodziewanie wyjechał na wakacje i wypłatę dostanę z lekkim opóźnieniem.Już nie mogę się doczekać. Postaram się wrzucić kilka fotek jak już będę go miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mój sprytny telefon napisał 3 takie same posty... Przepraszam, usuńcie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mój sprytny telefon napisał 3 takie same posty... Przepraszam, usuńcie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie napisz kilka słów o w/w zegarku. Byłem bardzo bliski zakupu wersji z bransoletą, ale podarzył się inny zegareczek, więc zmuszony byłem zrezygnować z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pomarańczy wygląda świetnie, niestety uprzedzam że nie jest łatwo go utrzymać w czystości. Po pewnym czasie "zachodzi" brudem i już tak zostaje. Mało estetyczne. Ja wymieniłem na bransoletę i było gucio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.