Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian8308

Casio ERA-300DB-1A2 kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Przymierzam się do kupna tego zegarka tylko nurtuje mnie kilka pytań, jak się ma ten kompas, czy to ściema czy naprawdę potrafi wskazać kierunek? 

Drugie pytanko to termometr, na chłopski rozum zawsze będzie oszukiwał bo zegarek będzie ogrzewany ręką, no chyba że się mylę?

Trzecie to ile bat może pociągnąć przy takim podświetleniu?

Jeszcze jedno, jak to jest z awaryjnością takich zegarków? Nigdy nie miałem zegarka który ma tyle funkcji :)

A tak poza tym to co wy sądzicie o tym modelu? Oprócz tego jeszcze na oku siedzi mi drugi model EQS-A500DB-1AV

 

Obydwa z tej stronki:

http://www.watchhubs.com/en/casio/965-casio-edifice-super-illuminator-thermometer-compass-sport-era-300db-1a2-era-300db.html

http://www.watchhubs.com/en/casio/529-casio-edifice-solar-watch-eqs-a500db-1av-eqs-a500db-1.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ściema, kompas dziala dokladnie, termometr tez tyle,że wprowadzasz korekte temperetury kiedy zegarek jest na ręku. Natomiast co do baterii, im mniej bawisz sie podswietlaniem tarczy tym dluzej wytrzyma..ile? to kwestia losowa  zależy jak dlugo zegarek lezał w magazynie nim trafił do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj modelu z ładowaniem słonecznym, akumulator starcza na zdecydowanie dłużej niż bateria.

 

A co do funkcji w Casio to obejrzyj sobie np ten filmik, promujący jeden z nowszych modeli tzw High-Tech i pokazujący co potrafią współczesne zegarki: https://www.youtube.com/watch?v=yw_FS-WSeBk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odsyłać z powrotem do Chińczyka. ;)

 

Mój głos na EQS-A500. Mam ten model od pół roku i muszę przyznać, że bardzo go polubiłem (kupiony w tym właśnie sklepie). Funkcjami w ERA-300 pobawisz się kilka razy i zapomnisz, a solar będzie przydatny cały czas. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem EQS 500.. i jest to jeden z najlepszych i najładniejszych zegarków jaki widziałem w tym przedziale cenowym. Jakość wykonania powiedziałbym lepsza niż Citizen w tej cenie. Zawsze z przymrużeniem oka podchodziłem do Casio ale jak wziąłem do ręki EQS 500 to po prostu świetny zegarek. Raz go programujesz i wystarcza - ma wieczny kalendarz + auto. czas letni/zimowy. Płaska koperta, grafitowa tarcza z dodakiem czerwieni pięknie się prezentuje. Dokładność mojego egzemplarza to 2 sek/miesiąc. Moim zdaniem najbardziej udany Edifice, zegarek klasy HEQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam Edifice'a, ale mam G-shock'a z termometrem i mogę napisać, że nigdy nie będzie wskazywał dobrej temperatury na ręku. Żadna korekta temperatury nic nie da. Jeżeli wprowadzisz korektę w temperaturze 20 stopni, to zegarek będzie pokazywał dobrą temperaturę tylko wtedy kiedy będzie ona wynosiła 20 stopni, jeżeli temperatura będzie wyższa niż 20 stopni to zegarek ją zaniży, a jeżeli niższa to zawyży. Zegarek fabrycznie jest tak skalibrowany żeby pokazywał dobrą temperaturę, ale tylko wtedy gdy odłożymy go np. na stół. Najlepiej nie ingerować w ustawienia termometru i wtedy po zdjęciu go z ręki i odłożeniu na jakieś 30 min zegarek pokaże dokładną temperaturę do 1/10 stopnia. Ja po przeczytaniu kilku wypowiedzi wprowadziłem korektę temperatury w swoim G i przez to na ręce jak i poza nią zegarek źle pokazywał temperaturę. Później bardzo długo musiałem się męczyć z przywróceniem fabrycznych ustawień termometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

.... Później bardzo długo musiałem się męczyć z przywróceniem fabrycznych ustawień termometru.

:huh: ... przecie to kilka naciskaju guzika  :P  ;)  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, możliwe. Pisałem o gdf-100bb, do tej pory nie znalazłem tam nic takiego jak powrót do ustawień fabrycznych i musiałem synchronizować zegarek z innym termometrem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nigdy nie będzie wskazywał dobrej temperatury na ręku. Żadna korekta temperatury nic nie da.

Zależy kto ma jakie oczekiwania. Wskazania nawet jak nie będą idealnie dokładnie to będą przybliżone i większości przypadków jest to wystarczające. Będąc w terenie ważne może być sprawdzenie po prostu czy temp. spada czy rośnie, a nie ile wynosi wartość bezwzględna w st C. Zegarek to nie jest precyzyjne narzędzie meteoroligiczne, o czym Casio zresztą wyraźnie uprzedza w każdej instrukcji użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odsyłać z powrotem do Chińczyka. ;)

 

Mój głos na EQS-A500. Mam ten model od pół roku i muszę przyznać, że bardzo go polubiłem (kupiony w tym właśnie sklepie). Funkcjami w ERA-300 pobawisz się kilka razy i zapomnisz, a solar będzie przydatny cały czas. ;)

 

Powiedz mi kolego czy zegarek sam się nastawia na podstawie fal radiowych?

Możesz powiedzieć ile ci doliczyli Vatu i cła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego czy zegarek sam się nastawia na podstawie fal radiowych?

Możesz powiedzieć ile ci doliczyli Vatu i cła?

Ten model nie posiada synchronizacji radiowej, ale w kwestii dokładności mogę potwierdzić słowa kolegi @Slaweknh. Mój egzemplarz jest nawet jeszcze odrobinę dokładniejszy. ;)

 

Nic mi nie doliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.