Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karman

Elegancki zegarek najchętniej w okolicach 3 tyś. zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam Atlantic Seacrest 50341.41.21. Pod względem kształtu i projektu tarczy to mój zegarek idealny.

 

Jednak od pewnego czasu szukam czegoś lepszego: bardziej prestiżowego, z lepszym wnętrzem (mechanicznym, nie kwarcowym) i trwalszą kopertą. Niestety, ta Atlantica bardzo łatwo się wyciera i rysuje. Nie mam określonego budżetu, ale dobrze byłoby, gdyby zegarek kosztował ok. 2-3 tyś. zł. Zegarek będzie noszony do marynarki i chinosów oraz garniturów. Na szczególnie uroczyste okazje (smoking i frak) kupię sobie inny model.

 

Myślałem o zegarkach marki Epos, zainteresował mnie model 3427. Wiem, że wygląda trochę inaczej, ale nadal pasuje do np. dziennego garnituru.

 

Czy możecie polecić mi jakieś dobre marki i ciekawe modele, które spełniają moje wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz zegarka nowego, czy może być używany? Jeśli dopuszczasz używany to czy vintage wchodzi w grę?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz zegarka nowego, czy może być używany? Jeśli dopuszczasz używany to czy vintage wchodzi w grę?

 

To ważna kwestia, o której zapomniałem wspomnieć. Zegarek musi być piękny, elegancki, na skórzanym pasku, wiarygodnej marki i dobrym mechanizmem, ale rok produkcji nie ma dla mnie znaczenia. :)Jak najbardziej dopuszczam zegarki używane, także vintage. Niestety, moja wiedza jest zbyt mała, aby samodzielnie polować na okazje i perełki.

 

Jeszcze jedno: byłoby wspaniale, gdybym zegarek mógł zobaczyć w Warszawie przed zakupem. Dlatego w grę w chodzą zegarki używane ze stolicy albo nowe marek, których produkty można obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystkie moje propozycje raczej odpadają. A za 3 tys. można kupić naprawdę ciekawego wintydża.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego karman, przeczytawszy Twoje wymagania, myślę że najlepiej będzie jak się wybierzesz w Warszawie do salonu z zegarkami, pooglądasz i powiesz nam które modele Ci się podobają a wtedy koledzy z forum którzy się znają na markach i mechanizmach powiedzą Ci który z nich ma najlepszy stosunek ceny do jakości, 

Jeśli chodzi natomiast o zegarki używane ze stolicy to raczej nikt nie zorganizuje Ci takiej wystawy, ewentualnie możesz w dziale szukam zamieścić post a wtedy ewentualnie ktoś kto mieszka w Warszawie i ma coś na sprzedaż może się z Tobą omówić na spotkanie i przymierzanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystkie moje propozycje raczej odpadają. A za 3 tys. można kupić naprawdę ciekawego wintydża.

 

Stowy ani Hamiltona nie można obejrzeć w Warszawie? We Włoszech Hamilton to b. popularna marka i widywałem kilka sklepów w jednym mieście.

 

Kolego karman, przeczytawszy Twoje wymagania, myślę że najlepiej będzie jak się wybierzesz w Warszawie do salonu z zegarkami, pooglądasz i powiesz nam które modele Ci się podobają a wtedy koledzy z forum którzy się znają na markach i mechanizmach powiedzą Ci który z nich ma najlepszy stosunek ceny do jakości, 

Jeśli chodzi natomiast o zegarki używane ze stolicy to raczej nikt nie zorganizuje Ci takiej wystawy, ewentualnie możesz w dziale szukam zamieścić post a wtedy ewentualnie ktoś kto mieszka w Warszawie i ma coś na sprzedaż może się z Tobą omówić na spotkanie i przymierzanie 

 

Dobry pomysł, ale... w większości warszawskich salonów z zegarkami jest bardzo mało ładnych zegarków, a jeżeli już, to z mechanizmem kwarcowym albo w chorej cenie. Dlatego liczę na Wasze sugestie. Apart, Kruk i inni to chyba kiepskie miejsce na kupowanie zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa jest sprzedawana tylko przez producenta. Hamiltona też nie znajdziesz, chyba że w ostatnim czasie coś się zmieniło.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc bazarek, można kupić świetne zegarki w bardzo dobrym stanie, od ludzi, którzy dbają o zegarki i za kwotę, która jest najczęściej adekwatna do realnej wartości zegarka.  To jest fajny przedział cenowy bo za 3 tysiące złotych poruszasz się w obszarze zegarków o wiele wyższej wartości wyjściowej, a w zegarkach vintage wskakujesz na wiele wyższy pułap.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry pomysł, ale... w większości warszawskich salonów z zegarkami jest bardzo mało ładnych zegarków, a jeżeli już, to z mechanizmem kwarcowym albo w chorej cenie. Dlatego liczę na Wasze sugestie. Apart, Kruk i inni to chyba kiepskie miejsce na kupowanie zegarków.

 

Nie napisałem że masz w tych salonach kupować tylko obejrzeć, bo jak piszesz bez oglądnięcia niczego byś nie kupił, co zresztą mnie nie dziwi, a jak już pooglądasz to powiesz nam co Ci się podoba a wtedy będziemy potrafili Ci pomóc bo w tej chwili żądasz od nas wróżenia z fusów. 

Ogólnie zasada jest taka że w salonie jest najdrożej w necie z 20% taniej a używane na bazarku kosztują około połowy, tak w uproszczeniu

oprócz Apartu czy Kruka wybrałbym się także np do Hour Pasion na Marszałkowskiej czy Omegi na placu Trzech Krzyży, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Epos 3427 to nie jest zły wybór.

Tu masz link do jego galerii

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/114173-epos-3427/

 

oraz recenzji

 

http://zegarkiipiora.com/2014/12/14/epos-3427-recenzja/

 

Do tego sprzedaje forumowy kolega więc można liczyć na jakiś rabacik.  Zresztą Epos ma więcej fajnych zegarków mniej więcej w tym budżecie . Musiałbyś trochę więcej kryteriów podać - rozmiar, kolor tarczy, bransoleta czy pasek, itp. to dostaniesz więcej propozycji bo jak koledzy pisali taki budżet pozwala na kupno czegoś fajnego zarówno nowego jak i fajnej używki.

Z nowych popatrz jeszcze na Mido, Longines, Oris, FC, Alpina,

 

Ostatnio kupowałem Glycine i tez śmiało moge polecić, np. Classic

 

http://www.glycine.pl/classics.html

 

lub Combat

 

http://www.glycine.pl/combat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mała wskazówka co do salonów w Warszawie i marki w tym przedziale cenowym:

1. Od czasu do czasu w Złotych Tarasach - marki m.in. Epos, Glycine, Maurice Lacroix, Orient Star, Oris i wiele innych

2. Jubitom w Arkadii i Galerii Mokotów - marki Epos, Longines, Certina, Tissot itd.

3. Chrono w Blue City - Oris, Alpina, Frédérique Constant

 

To chyba tyle na początek :)

 

Tak jak mówił Pawel2499 idź popatrz, powiedz co Ci się podoba, tak będzie łatwiej coś znaleźć.


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.