Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

X-Ray

casio G9000 mudman brak reakcji na przyciski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie brak reakcji na wciskanie przyciskow i resetowanie AC tez nie dziala. Moduł wyswietla godzine,date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Rozbierałeś moduł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

myślałem, że barka sprężynki. Spróbuj wyjąć baterię na jakieś 10 minut, ale wygląda mi to na brak połączenia tej blaszki dookoła z masą, a za to odpowiedzialna jest taka sprężynka między stykiem na pcb a blaszką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprężynki masz? Tzn w ogóle go otwierałeś? Rozbierz wszystko w drobny mak i złóż, może pomoże.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterie. Nie zawsze słaba bateria objawia się przygasaniem wyświetlacza. Czasami poprostu odcina działanie funkcji aby jak najdłużej pokazywać czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę "że tryb awaryjny" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterie. Nie zawsze słaba bateria objawia się przygasaniem wyświetlacza. Czasami poprostu odcina działanie funkcji aby jak najdłużej pokazywać czas.

Dokładnie. Pierwszy raz się z tym spotkałem w DW-8800, objawy były dokładnie takie same plus migający wskaźnik BATT, nic nie działało, można było tylko odczytać godzinę.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprezynki wszystkie a przynajmniej tak to wyglada a z bateria to nie mialem pojecaia,ze tak sie moze dziac. Jutro wymienie i zobaczymy. A i jeszcze jedno zaobserwowalem,jak wyjme baterie to jesze 2-3 sekundy wyswietlacz pokazuje godzine wydaje mi sie,ze w innych zegarach gasnie odrazu. Dzieki wszystkim za info.

 

A i jeszcze pytanko-to jak mam modul wyjety z koperty to nie bedzie reakcji na przyciski? Musza te sprezynki dotykac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Różnie bywa w różnych zegarkach, ale w wielu przyciski działają na wyjętym module Sprężynka odpowiedzialna za działanie przycisków, w tym przypadku jest pod blaszką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały moduł jest szczepiony takimi klipsami od stalowej blaszki która jest z tyłu i pod ta własnie blaszką w środku modułu jest jedna sprężynka na pewno.  Natomiast ta sprężynka która wystaje z modułu jest odpowiedzialna za dźwięki. Dotyka ona tego głośniczka na deklu od wewnętrznej jego strony.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

455eb1eaee2f.jpg

 

5c9589edc511.jpg

 

b3baec75e5a3.jpg

 

b52ef77c28bc.jpg

 

73fd9bd1af80.jpg

 

 

no to mamy cos takiego z przodu tu gdzie wyswietlacz mam trzy sprezynki,tyl od baterii jest tylko podgieta blaszka sprezynki nie ma ale ona jest od glosnika, Po rozebraniu nie widac zadnej sprezynki/blaszka plytka pcb sa tylko takie odgiete blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mala sprezynka na gorze wyswietlacza to ma byc,czy jednak jest ona zle umiejscowiona?

 

 

 

 

No temat ogarniety winna byla ta mala sprezynka nad wyswietlaczem ktos zle zamontowal wszystko dziala,jeszcze tylko musze cos wykombinowac z ta sprezynka  od dzwiekow i zrobione:D

Dzieki wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem juz zrobione tylko nie mam tej od dzwieku trzeba cos zmodzic bo chyba jako nowej to nie ma szans dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od innego zegarka coś dopasuj jeśli masz bo samemu zmodzić taką sprężynkę to ciężko będzie bo jest mikro mikro...


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba cos wykombinowac musze rozebrac zapalniczke,bo tam jest podobna sprezynka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba większa jest :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dłuższa i grubsza. Jak coś ja mam takową na zbyciu od 5600 myślę że powinna podejść.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dłuższa i grubsza. Jak coś ja mam takową na zbyciu od 5600 myślę że powinna podejść.

 

Oo dobrze wiedziec,jak nic nie wymysle to jestem chetny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś bateryjkę?

 

Działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak,bo "cicho siedzi" :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.