Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asd100

pierwszy zegarek ~500zł

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, chciałbym kupić swój pierwszy zegarek. podobają mi się czarne/ciemne tarcze i chciałbym żeby był na pasku. fajnie jakby był dość uniwersalny, ale nie oszukujmy się, będę go nosił raczej do t-shirta czy bluzy niż do koszuli i krawatu. jak napisałem szukam zegarka, czyli im mniej barometrów, termometrów i innych wodotrysków na tarczy, tym lepiej. zależy mi na godzinie i ew. dacie. te 500zł to raczej orientacyjna cena, jak będzie za powiedzmy 700zł to też nic się nie stanie, o ile różnica w jakości czy wykonaniu jest zauważalna ludzkim okiem.

tutaj tak na (bardzo) szybko znalazłem dwa modele zegarków, które mi się wizualnie podobają (ten fossil chyba bardziej):
http://cdn.shopify.com/s/files/1/0064/9302/products/timex-weekender-allblack-ls_38c2f7e8-b217-4752-afdc-07bf3cc4e733_1024x1024.jpg?v=1426168507
http://www.amazon.co.uk/Fossil-Utility-Chronograph-FS4656-Leather/dp/B0055BWXF4/ref=sr_1_15?s=watch&ie=UTF8&qid=1400864040&sr=1-15&keywords=fossil

jeszcze jedno, mam chudy nadgarstek, jak 13-letnia dziewczynka, fajnie jakbyście wzięli to pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach patrzył bym za automatem od seiko z serji 5.

Albo coś fajnego z kwarców z tej samej marki. Lukni na bazarek na forum, wisi kilka ciekawych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chudy nadgarstek, to staraj się nie przekraczać 40mm średnicy razem z koronką.

Odpuść sobie Timexy, Fossile i takie tam. Poszukaj SEIKO (z naciskiem na SEIKO), CASIO, CITIZEN. Jak zegar będzie na bransolecie, to jeszcze lepiej.

Dokupisz sobie za parę dyszek pasek jaki będziesz chciał (wzór, kolor), a żelazo się zawsze przyda chociażby przy późniejszej odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego odpuścić timeksy i fossile? akurat miałem kilka upatrzonych.

z tych marek, które podałeś to przejrzałem trochę seiko i citizena i ten mi się podoba:
citizen-eco-drive-military-canvas-wr-100

 

nie jest niestety na bransolecie (nie zwracałem na to uwagi). było więcej ciekawych zegarków, ale starałem się trzymać kryterium =<40mm i z tym problem, bo większość go nie spełnia.
co do tych wyżej, to minimalizm ok, ale te są zbyt surowe, poza tym >40

jakieś przeciwskazania co do tego zegarka, który wkleiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwskazań żadnych.

Dlaczego tamte nie? Po prostu Seiko czy Citizen mają lepsze werki i tyle.

 

http://zegarownia.pl/zegarki-seiko?kolor_tarczy=4&price=300-600&rodzaj_zegarka=37

 

http://zegarownia.pl/zegarki-citizen?kolor_tarczy=4&price=300-600&rodzaj_zegarka=37

 

Tu masz na żelastwie.

Tego mniej niż 40mm nie musisz się trzymać jak pijany słupa. Kumpel sobie kupił podobne SEIKO z 42mm wymiarem i nie wygląda źle. Musisz przymierzyć. Jesli zegar będzie miał 41-42mm a nie będzie masywny, to da radę.

 

Citek ładny i nie trza bateryjki wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, niestety nie ma tam żadnego w/w modeli, znowu niefart
chyba wezmę tego pierwszego citizena, bo mam w sklepie niedaleko siebie, ale odstrasza mnie nędzny pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.