Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawlik01

Mako Pepsi vs SKX009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się który zegarek wybrać: Orienta Mako z bezelem Pepsi czy Seiko SKX009. Chciałbym się dowiedzieć czy Orient traci na jakości/niezawodności względem Seiko? Wiem, że SKX009 ma lepszą lumę i 120 klikowy bezel (jako taki bajer). Niestety nie znalazłem go na bransolecie nigdzie w UE (w rozsądnej cenie). Myślę nad zakupami na dutyfreeisland, ale jednak boję się troche zamawiania z Chin i ewentualnych potyczek z Urzędem Celnym.

 

Odnośnie ewentualnego zakupu Orienta - chciałbym zapytać gdzie najlepiej go kupić? Na schoneuhren.de?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Niemcy daleko raczej nie są. Zapewne kurier jedzie tyle co w PL + 1 dzień na przekroczenie granicy przez ładunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX ma ta przewagę na Mako iż szkiełko jest poniżej bezla co powoduje ze jest mniej narażone na rysy, poza tym hardlex jest chyba jednak twardszy niż mineralne szkiełko w Oriencie.

Bezel w Mako jest 60 klikowy i ma wkładkę jak by emaliowaną czy coś takiego, w każdym razie ja ją szybko porysowałem. W SKX wkładka jest aluminiowa i ciężko ją porysować

 

Mój głos na SkX009, o sprawach wizualnych się nie wypowiadam.

Bierz Seiko i nie bój się zakupów w Azji a jak masz opory to poproś kogoś na forum i za flaszkę prowizji na pewno Ci ściągnie i w razie czego ogarnie problem z UC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptaku, dzięki za odpowiedź. Wczoraj zdecydowałem się na Mako i zamówiłem na schoeneuhren.de Jednak jego wizualny aspekt bardziej mi pasuje do koszul i marynarek które zwykle noszę. Seiko jest bardziej sportowy, więc bardziej wymagający pod względem stroju do którego się go zakłada. Pewnie kiedyś zagości w mojej kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zegarek? Przyszedł, podoba się?

 

PS: Bezel w Mako od kilku lat jest 120 klikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł, bardzo cieszy oko :) Tarcza jest fenomenalna, nie ieski jest bardzo głęboki i pięknie połyskuje w świetle. Mój bezel jest 60-klikowy, może to starszy model. Dzieliłem się już zdjęciami na forum, ale wrzucę też tu, gdyby ktoś miał kiedyś podobny dylemat.

Na nato:

2c5bb17417017937f39e5c439f0259f3.jpg I z oryginalną bransoletą: 2da92b65d72de896cb0e0702f0ecfd0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Niech się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.