Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rafi

Użytkownik
 • Content Count

  2,828
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

rafi last won the day on August 2 2016

rafi had the most liked content!

Community Reputation

1,874 Guru zegarmistrzostwa

About rafi

 • Birthday 01/24/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://stowarzyszeniefreeway.pl/tosia/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ostrów Mazowiecka/Ząbki
 • Hobby
  filozofia polityki, muzyka, zegarki

Recent Profile Visitors

938 profile views
 1. Pełna zgoda. Jakby te powyżej były bez daty, wtedy Patek. Jednak w tej konfiguracji JLC
 2. Absolutnie nie. jak ktoś zna mój background rodzinny to wie, że takie rzeczy nie są dla mnie powodem do żartów. Brzmi prawie jak groźba A na poważnie, w wielu obszarach życia jestem perfekcjonistą. Natomiast w obszarze oczekiwań w stosunku do innych staram się być realistą. mniej się dzięki temu frustruję.
 3. Dzięki. Też nie wiedziałem, ale jak odkryłem, to się w końcu zdecydowałem
 4. O! A Ty skąd wiesz, co kibice Białej Gwiazdy będą pisać w 2030 roku? [emoji16][emoji16][emoji16] A na poważnie, to życzę powodzenia kolegom z miast z gondolą w herbie [emoji12] U mnie:
 5. Ja widzę inaczej, ale to tylko zdjęcia, więc równie dobrze może być to jakieś złudzenie optyczne. Trzeba by zerknąć na żywo. Myślę, że większość z nas zwraca na to uwagę, bo… czytamy forum czy inne źródła, które te niedoskonałości pokazują. Generalnie interesujemy się tematem. No i jak już masz świadomość, że coś jest skopane, to lipa. Moja żona ma tak z ciuchami - interesuje się krawiectwem, sama trochę szyje. Czasem pokazuje na jakiś ciuch, w którym ja nie widzę nic niezwykłego, to ona się strasznie irytuje, jak można nie dostrzegać takiego partactwa. A jak jej pokazuje krzywe czy niedomalowane indeksy, to się puka w głowę (że niby jestem nienormalny, że zwracam na to uwagę)[emoji6] Osobną kategorią są oczywiście osoby np. w spektrum autyzmu, one wszędzie takie niedoskonałości mogą dostrzegać, niezależnie od zainteresowań. Ale to inna bajka.
 6. Mariusz, a czy ten bezel nie ma ogólnie takiego półmilimetrowego luzu między kliknięciami? Pytam, nie wiem tego, bo tych nowych trzysetek nie miałem w ręku. A pytam dlatego, że faktycznie widać lekkie przesunięcie bezela w prawo, tylko że - jeśli zdjęcia nie przekłamują - dotyczy one całego bezela vs indeksy na tarczy, a nie tylko godziny 12 i trojkąta. A ogólnie: taki problem to nie problem. O jakość tego typu, to się muszą martwić marki typu Oris, które dopiero moszczą sobie miejsce wśród marek, które sprzedają się „prestiżem”, „uznaniem”, rozpoznawalnoscią, czy hypem i jeszcze w dodatku chcą wskoczyć na wyższy poziom cenowy. W markach, które już w swoich segmentach mają odpowiedni status (Rolex, Omega, Seiko), i w dodatku tłuczonych w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie, prawie nikt nie przywiązuje wagi to idealnej precyzji.
 7. [mention]artme [/mention] Wykonanie zdaje się niczego sobie. Teraz takie tłoczenia na zapięciu to chyba tylko za miliony monet. I mechanizm ciekawy. Ja bym nosił.
 8. Chodzi o to, że emocja jest jedna (i ja ją podzielam [emoji6]) Choć w sumie Tobie się podoba, więc jednak jest więcej niż jedna. A to Ty nosisz ten zegarek, więc Ty decydujesz.
 9. A to nie widziałem. No ale jak napisałem, nie był to ani jedyny, ani najważniejszy powód.
 10. Dzięki. Powiem tak - nad niebieskim się dłuuugo zastanawiałem i czegoś zabrakło, żeby wyłożyć kasę. Ostatnio odkryłem zielonego, zacząłem mu się przyglądać, no i jak trafiłem sztukę, to długo się nie zastanawiałem. Jasne, pisz PW, jakoś się złapiemy. A w jakich rejonach stolicy będziesz urzędował? Highlife do mnie nie gada, zbyt biżuteryjnym jak na ten typ zegarka (przynajmniej na mój gust). Myślałem o Aikonie w wersji 39 mm. Ostatecznie padło na Tissota z kilku powodów, kolor był jednym z nich, na pewno nie jedynym i nie najważniejszym, ale jednak odegrał rolę.
 11. Dzięki [mention]cordi7 [/mention] Mam tę samą słabość. Kolor chyba ostatecznie przesądził o tym, że zrezygnowałem z nieco droższej i nieco lepiej wykonanej alternatywy
 12. Dołączam jako właściciel [emoji6] „Chcecie wierzcie lub nie wierzcie”, ale mimo kilkunastu lat spędzonych na forum nigdy nie miałem żadnego Tissota (Certiny też nie miałem). No i w końcu! Kilka uwag dla tych, którzy planują zakup PRX: 1. Dobre wieści są takie, że po obejrzeniu kilkunastu egzemplarzy w różnych kolorach w zasadzie nie znalazłem żadnego z ewidentnymi babolami na tarczy (Krzywe indeksy, źle osadzona data, trefne malowanie). Oczywiście żadnego nie oglądałem pod lupą, mówię o tym, co widać (moim) gołym okiem. 2. Osadzenie wskazówek - tu już bywa różnie. W jednych jest praktycznie idealnie, w innych nieco słabiej. Oczywiście na tym poziomie cenowym to nie grzech, ale jak wiesz, że możesz trafić sztukę idealną, to po co brać niedopracowaną? 3. Z rzeczy, które by mnie mega denerwowały, bo z reguły noszę zegarek do późnych godzin, to kwestia zmiany daty. Miałem w ręku egzemplarz, w którym zmiana daty zaczynała się ok. 22.00 a kończyła o 23.30 [emoji853] W moim egzemplarzu zaczyna się 23.55 a przeskakuje 23.59.55 [emoji16] więc da się. Ogólnie miałem trochę szczęścia, bo o ile czarnych i niebieskich jest na pęczki i można przebierać, o tyle z dostępnością zielonych jest problem.
 13. Dzięki Panowie! Janki były w odwodzie, bo okazuję się, że ten kolor jest dość trudno dostępny. W żadnym ze stołecznych Jubitomów nie znalazłem. Ostatecznie trafiłem w Kruku w Sadybie. Drugi warszawski Kruk, gdzie jest ta referencja to… Plac Konstytucji (tak, tam, gdzie Rolex [emoji16]) Mariusz, jakbym się wybierał gdzieś w okolice Poznania, to na pewno się do Ciebie odezwę [emoji6] Dzięki. Ten strzał będzie mnie prawdopodobnie kosztował odsunięcie w czasie większego zakupu, ale trudno. PRX chodził za mną od początku, a jak się pojawiła wersja zielona, to w końcu się złamałem. Ostatecznie po spasowaniu bransolety leży bardzo dobrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.