Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Funakoshi

Rolex GMT II

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, byłem dzisiaj przymierzyć Rolexa GMT II, konkretnie ten egzemplarz: 

 

http://allegro.pl/rolex-oyster-perpetual-gmt-master-ii-stal-ceramika-i6217149839.html

 

Czy uważacie, że zegarek warty jest tych pieniędzy? Domyślam się, że nie jest to jakaś niesamowita okazja, ale cena chyba nie jest najgorsza. 

 

Zainteresowała mnie też ta aukcja: http://allegro.pl/zegarek-rolex-model-gmt-master-ii-i6201574352.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek (1. aukcja) ma sprawdzone zegarki, w cenach nieco może wyższych, ale za to towar jest b. dobry. Jeśli Ci się podoba ten egzemplarz, to ponegocjuj trochę cenę (da się ;) ) i bierz. Dostaniesz dodatkowo "gwarancję" na pół roku, to ma także dla mnie znaczenie.

Patrząc na ceny Rolexów ostatnio, tanieć raczej nie będą ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek (1. aukcja) ma sprawdzone zegarki, w cenach nieco może wyższych, ale za to towar jest b. dobry. Jeśli Ci się podoba ten egzemplarz, to ponegocjuj trochę cenę (da się ;) ) i bierz. Dostaniesz dodatkowo "gwarancję" na pół roku, to ma także dla mnie znaczenie.

Patrząc na ceny Rolexów ostatnio, tanieć raczej nie będą ;)

Dzięki za konkretną odpowiedź. Właśnie kwestia tych cen mnie bardzo nurtuję. Zastanawia mnie jak długo cena może rosnąć. Kupując ten zegarek można powiedzieć, że inwestuję znakomitą część swoich oszczędności. Czy dobrze rozumiem, że przez najbliższe lata trend powinien się utrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceny Rolków rosną cały czas i końca nie widać.

Na ten moment to wciąż inwestycja z gwarancją zwrotu.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeżeli chodzi o pierwszą aukcję, mam mały problem z dogadaniem się ze sprzedającym. 

 

Co sądzicie o drugim zegarku? W sumie tak samo mi się podoba, a różnica w cenie jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa różne modele (drugi to starszy model). Kwestia, czego szukasz.

A jeśli można wiedzieć, co to z kłopoty? Bo z Darkiem zazwyczaj da się dogadać.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem swojego Ulysse'a i dopłatę. Sprzedawca wyraził zainteresowanie, na spotkaniu potwierdził, że taka kwota dołożona do mojego zegarka będzie w porządku. Po tym jak obejrzałem tego Rolexa, napisałem, że jestem niemal zdecydowany. Zapytałem o tą polerkę, oraz jakieś rysy/mini odpryski na bezelu których być może da się pozbyć. W odpowiedzi usłyszałem, że zegarek zarezerwowany. Mimo wszystko poprosiłem o odpowiedź (zegarek wisi na allegro, a normalnego zakupu nie skreślam) i zapytałem czy byłby w przyszłości w ogóle zainteresowany taką wymianą. Sprzedawca powiedział, że rotacja zegarków jest duża i zaprasza do śledzenia aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, abolutnie nie rozsądzam sytuacji, ale przy Allegro często się zdarza tak, że mamy zainteresowanego wcześniej, może stąd taka sytuacja. Może to kwestia jednak dogadania się? Zadzwoń, może uda się zamknąć pozytywnie sprawę (jeśli zegar Ci odpowiada oczywiście).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się, obejrzeliście obiekty transakcyjne, ustaliliście cenę i warunki. Następnie Ty piszesz, że już jesteś zdecydowany ale jednocześnie podnosisz kwestię polerki i ubytków.

Będąc po drugiej stronie nie odebrałbyś tego jako niezbyt wyszukany chwyt negocjacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak to odebrał. A może w międzyczasie rzeczywiście ktoś zarezerwował. Myśle, że jeśli jesteś zdecydowany a zegar jeszcze jest, to się dogadacie.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprzedający nie był pewny kilku informacji, a odpowiedź miał mi dosłać mailem. Gdy się przypomniałem, nie dostałem odpowiedzi. 

Nie próbowałem negocjować, bo zaproponowana dopłata była w mojej ocenie korzystna. 

 

W tej chwili temat nieaktualny, nie chcę tego dalej roztrząsać. Może po prostu sprzedający się rozmyślił. 

 

O 11 idę mierzyć Submarinera 16110. Jeżeli stan faktycznie jest idealny, zegarek jutro biorę. Mam wątpliwości co do stanu (na podstawie zdjęć), dlatego zrobię swoje i zamieszczę na forum,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.