Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gracz

Kwarc do 700zł, śr. max 45mm, bransoleta z pełnych ogniw.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem zmuszony kupić dość szybko zegarek ponieważ mój obecny zakończył żywot. Dlatego moje wymagania nie są zbyt wygórowane, ale jednak jakieś tam są.

 

Oto cechy jakie zegarek musi spełniać:

 

- musi być nowy (używki nie wchodzą w grę)

- cena do ok. 700zł

- średnica koperty do max 45mm

- bransoleta z pełnych ogniw

- no i musi mi się podobać :)

 

Krótki obraz jakie zegarki mi się podobają, znalazłem Casio EFR-519D-2A (niestety bransoleta to prawdopodobnie ukryta zwijanka). Kiedyś spodobał mi się jeszcze Casio EFR-533D-1AVUEF (ale już go nie produkują, zostały jakieś tam powystawowe końcówki). No i jest jeszcze takie Casio EF-547D-1A1VEF (niby spełnia moje wymagania, ale kolorystyka jakaś tak byle jaka). Podobają mi się również DIVERY jak np. Certina DS Action, bądź First (niestety ceny zaporowe). 

 

W Lorusach podobno bransolety to zwijanki, w tanich Seiko również, w sumie już nie wiem w czym szukać. Może macie jakieś propozycje innych marek które spełnią moje wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNE361P1 mialem kiedys i sprzedalem , bo jednak kwarc mi nie podszedł. Piekny i chyba spełnia wymagania.

Mogę też polecić nieśmiertelny orient ray blue lub jakaś inna Wersja , ale to niestety nie kwarc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Citizen tylko że trzeba kupić w Azji np.

http://www.mywatcheshub.com/citizen-chrono/citizen-mens-an349055l-chrono-business-bnib-watch-p-194769/

 

Casio EF547 jest o tyle fajny, że mocowanie bransolety też ma z pełnych ogniw i "nie nie lata" jak w Oriencie Mako czy Ray, jest jeszcze wersja z białą tarczą + czerwony sekundnik

 

Może jakiś J Springs tutaj jest wiele modeli w stylu sportowym (to marka należąca do Seiko)

http://www.aviator-watches.de/aviatorenglish/jsprings.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy zaproponowany Seiko SNE361P1 przez @Janek72, ogólnie fajny tylko zbyt garniturowy. Pozostałe dwa które podlinkował @Lincoln Six Echo, to chyba jednak ukryte zwijanki, bo coś waga mała jak na pełne ogniwa, no i trochę smutne te tarcze. @liscak, ten Citizen dosyć ciekawy, ale chcę kupić zegarek jednak w Polsce. To co napisałeś o tym Casio EF-547 jeszcze bardziej mnie do niego przekonuje, znalazłem też wersję o której napisałeś, z tą czerwoną wskazówką, oraz taką z niebieskimi akcentami. Niestety niedostępne już u nas, niby środek Europy, a taki ubogi wybór tych modeli :( Szkoda, jeszcze będę szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Tego Casio EF547 czarny polecam Ci zobaczyć na żywo, jest dość popularny i salonach w galeriach bywa. I wygląda całkiem fajnie, na zdjęciach to nie to samo i przed zakupem na żywo pooglądać zawsze warto. Noszę go jako EDC do pracy, gdzie potrzebny mi stoper. Porównując mocowanie w bransie z Mako to Casio EF547 na prawdę fajnie się sprawuje, nic nie lata :) A Mako nosze na gumie. Ale ogniwa w Mako są grubsze niż w tym chrono, więc są cięższe.

 

Kiedyś też miałem Seiko SNDC87P1, takie plackowate chrono :) Fajny zegarek, latem nosiłem na pasku Nato czerwono-czarnym a bransa była tez ok. Ten Casio EF547 też dobrze wygląda na Nato czarno-szarym (jak to mówią "Bondowskim"), między uszami ma 22 mm. I w sumie jest casualowy, więc do luźnej koszuli tez można założyć. Ja się śmieje, że to taka budżetowa wersja Omegi Speedmeaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche off topic, w ray czy mako absolutnie nic nie lata, dobre teleskopy, czyli oryginalne, odpowiednio przygiąć uszka przed montażem no i odpowiedni montaż aby nie rozgiąć tego przygięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam ten internet i wpadł mi w oko taki Seiko SNDD63P1. W większości sklepów na ceneo koszt to 727zł, a w jednym sklepie 813zł.

 

Czy to Seiko warte jest swojej ceny i będzie dużo lepsze od tego Casio EF-547D?

 

I jeszcze taka prośba. W którym z tych sklepów na ceneo (na dole podam link), można bez obaw kupić taki zegarek? Nie chciał bym kupić chińskiej podróbki, albo jakiegoś złoma po regeneracji.

 

http://www.ceneo.pl/19829025#mh=F9A7Scyt82000HLDKbldlAmedFV50RhL0QSEkyhOQpTqy_RBu37vVz-X82fi6U5nS5U2r2pow6o3egoyxnSbtZWHDEKTFofuEd5wiJIMs23m9XriKZzPI_lMVpzZR8ec8C-QpxyINAA8Pd4gVdf8gjmjFk6ggbaQbit68GD70gkDjbBOjl9D_SP0rRfpcfQxwHg2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNDD63P1 zobaczyłem , to taki typ zegarka , w którym obwódki koleczek chronografu będą bardzo utrudniać odczyt normalnego czasu, ale co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Tak poszperałem w necie i gdzieś znalazłem info że w Casio EF547 i w innych Casio z tej półki cenowej ogniwa są puste w środku choć wyglądają na pełne. Nie sprawdzałem, nie ciąłem piłką do stali. W sumie to mogę je zważyć w wolnej chwili na wadze laboratoryjnej i ocenić na "oko" :D Generalnie to chrono Casio jest słabo czytelne w porównaniu z Mako czy innymi zegarkami z mniejsza ilością wskazówek i bajerów, no ale takie urok chrono.

W Seiko będzie podobnie... Właściwie to może po prostu kup sobie Vratislave i dokup bransoletę z pełnych ogniw, to też jest jakieś wyjście - zmieścisz się w budżecie a i czytelność jest większa (mniej subtarczek), a do tego limitacja i szkło szafirowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono też potrafią być czytelne, to jest głównie kwestia kolorystyki subtarczek i ich otoczek. Jeżeli indeksy główne i wskazówki główne odróżniają się od tarczy, zaś całe "zoo" subtarczek tylko delikatnie wyróżnia się na tle tarczy, nie przeszkadzając wskazówkom, to zegarek jest czytelny.

Druga rzecz, osobiście wolę mechanizmy chrono bez subtarczki na 1/20 sekundy lub 24h, które normalnemu człowiekowi nigdy się nie przydadzą, taka jest prawda. Lepsze są mechanizmy z tylko dwoma subtarczkami (minutnik sekundnika i sekundnik głównego czasu) lub trzema, gdzie dodatkowo jest coś sensownego, czyli np. alarm (Seiko) lub dodatkowy licznik godzin (wtedy chrono mierzy do 12 godzin), przykład Miyota 0S10.

W praktyce chrono urozmaica tarczę, ale przydaje się raz na ruski rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Janek72 100% zgoda, dla mnie też bezsensowna jest subtarczka (24H) lub dziesiąte części sekundy, kompletnie bezużyteczne. Żartując to są przydatne za kołem podbiegunowym albo w jaskini do liczenia pory dnia :) Dodatkowy licznik godzin jak dla mnie mniej przydatny niż alarm jak w Seiko. Chociaż on jest taki cichy, że można go traktować jako bajer albo wskazanie dodatkowej strefy czasowej (mechanizm 7T32). Co do obwódek zgadzam się. Może zatem:

Seiko SNDA25P1 albo SNDA87, ale gdzie takie dostać w Polsce poniżej 700 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Seiko SNDD63P1 jednak odpadło, faktycznie zlewa się to wszystko na tarczy i ogólnie zbyt błyszczący jest ten zegarek (jest też wersja czarna, ale koszt to już ponad 1100zł). Casio EF-547D oglądałem w sklepie i muszę przyznać że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, bransoleta wygląda na pełne ogniwa i ogólnie czuć większą wagę tego zegarka w porównaniu do tych ze zwijankami. 

 

@liscak wątpię w to aby te ogniwa w bransolecie były puste, sam proces produkcyjny takich wypatroszonych w środku ogniw byłby pewnie dużo droższy aniżeli obrobienie zwykłego kawałka stali. Jakoś to się kupy nie trzyma, zwłaszcza że czuć że ta bransoleta to twarda stal a nie jakaś tam cienka blacha, więc ile na tej stali by zaoszczędzili skoro by tak znikome ilości powietrza do środka upychali.

 

Co do chronografu to prawda jest taka że te wszystkie tarczki z licznikami nigdy mi się nie przydały, daje to jedynie fajny wygląd i wrażenie że coś się dzieje na tarczy i nic poza tym. Teraz chciałem zegarek bez chrono, niestety takich ciekawych zegarków bez chronografu nie wyglądających jak garniturowiec i spełniających moje kryteria to zbytnio nie zauważyłem. Fajny jest np. ten Citizen AW1520-51L, ale jest na ukrytej zwijance i to eco drive do których nie jestem przekonany. Myślałem nad kupnem zegarka np. na pasku i dokupieniu bransolety, ale niby ma to sens tylko w odwrotną stronę, bo podobno ciężko dobrać bransoletę.

 

Ogólnie ze wszystkiego co widziałem to ten Casio EF-547 najbardziej do mnie przemawia, jest jeszcze takie Casio EFR-102D-1AVEF, ale do najpiękniejszych nie należy, jedyne co fajne to że ma podświetlenie. Sam już nie wiem?

@liscak byłem już niemal zdecydowany na tego Casio a ty mi teraz namieszałeś :)  Może wziąć jednak tego drugiego :rolleyes:

Mam weekend na zastanowienie, może jeszcze coś podpowiecie? Może być nawet nurek, każda propozycja mile widziana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Wiesz co, z tymi ogniwa to jest tylko moje odczucie, nie czuję się specjalistą w tym zakresie. Ten Citizen, który Ci się podoba w stylistyce podobny bardzo do Orienta Mako - który w sumie jest zawsze fajnym wyborem, no ale mechaniczny a szukasz kwarca. W sklepie niemieckim kupisz go taniej niż w Polsce i dostaniesz wysyłkę kurierem. A starczyłoby jeszcze na bransoletę mesh i miałbyś do wyboru. W sumie Mako wygląda fajnie na pasku skórzanym, bransolecie oryginalnej z modelu, meshu i na pasku gumowym. Jest duże pole do manewru w przyszłości :)

 

Podobny do Mako jest Casio MTP1291D, ale ma zwijankę, cena niska do tyrania jak znalazł i bardzo czytelny. Z budżetem 700 zł z powodzeniem starczy Ci jeszcze na Casio EF547. Ostatecznie to Casio MTP mógłbyś ponosić nawet na pasku. Jak dla mnie czytelny jest też Seiko SNZG13, ma pełne ogniwa ale przy mocowaniu ma blaszane maskownice. Przepraszam, jeśli znów Ci zamieszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, mieszaj :)  W sumie zbyt wiele osób to się tu nie udziela hehe.... Ale co się dziwić jak obok temat o zegarku za 8k, tam to już można doradzać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Takich drogich zegarków to nawet nie oglądam. Max 500 zł a gdybym miał do dyspozycji 700 zł to pewnie kupiłbym kilka zegarków na różne okazje :) :) Mako jest bardzo fajny, bransa w nim na prawdę porządna w tej cenie. Ten patent z doginaniem maskownic niby działa, próbowałem kiedyś, ale takich numerów po prostu nie lubię. Niech zegarek będzie taki jak go wyprodukowano ze swoimi wadami i zaletami ;P W Mako zaletą dla mnie jest, że lepiej wygląda i jest wygodniejsze na pasku gumowym.

 

Od nie wiem kiedy podoba mi się to chrono Citizen CA0020-56E. Na ebay z USA można dostać taniej niż Polsce. Stylistyka podobna jak EF547, ale trochę ponad budżet i Eco Drive i tytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@liscak: miałem w rękach juz 3x ray blue z drugiej ręki oraz nowe: ray raven, mako i big mako, czyli w sumie 6 egzemplarzy. Problem źle zamontowanych maskownic dotyczył wyłącznie egzemplarzy z drugiej ręki, czyli gdzie "nasi już tu byli". CA0020-56E bardzo fajny :) jak się znudzi, odkupię ;)

Edit: jeszcze jedno może się źle rozumiemy. Nie doginamy maskownic tylko doginamy uszka maskownic przed ich założeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Kurczę, to pewnie ja swoje maskownice odgiąłem jak wymieniałem bransoletę na pasek. Bardzo możliwe, ale bransa całkiem fajna i tak :) Co do Citizena CA0020-56E nie mam go, ale chciałbym, więc nie odkupisz ode mnie, szkoda że ma subtarczkę 24 h ;/

 

A z innej beczki, propozycja rosyjska :)http://meranom.com/amphibian-se/710se/vostok-watch-amphibian-se-710554b.html

Mankament szkiełko z pleksi, ale za to klimatyczne i można samemu spolerować. I nie wiadomo czy mechanizm nie będzie wymagał serwisu... ale w budżecie się mieści :)

 

Podobno można też zamówić Wostoka serii Neptun http://meranom.com/amphibian-se/960se/

 

Jeszcze jest taki ładny Citizen z pełnymi ogniwami w 100% nawet przy kopercie http://allegro.pl/zegarek-meski-citizen-nh7490-55ee-eco-gwar-i6214592971.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zegarek zakupiony :)  Bez niespodzianki, czyli Casio EF-547D. Pierwsze wrażenia ogólnie pozytywne, jedynie ta czytelność wskazówek jest faktycznie słaba na taki szybki rzut okiem. Mogliby zrobić ciut grubszą tą godzinową wskazówkę i było by git. Ale za niecałe 500zł to według mnie najlepszy wybór wśród zegarków z solidną bransoletą.

 

Dziękuję za pomoc i życzę wam, jak i sobie :)  aby było nas stać na takie zegarki żebyśmy nie musieli patrzeć na ich cenę :)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@liscak, jeszcze taka ciekawostka. Ważyłem dziś ogniwa od Casio EF-547, i od mojego starego Casio EF-510.  Casio EF-510 ma tak ciężką bransoletę że to 100% pełne ogniwa (waga całej 107g), kładłem po dwa ogniwa i wynik taki:

 

Casio EF-547 - 9g

Casio EF-510 - 10g

 

 Z tym że ogniwa od EF-510 są troszkę większe i mocno się rozszerzają ku zegarkowi co generuje tak dużą wagę.

 

Przeczytałem też na jakimś forum że na stronie Casio Europe zegarki z pełnymi ogniwami oznaczone są jako "Solid stainless steel band". Przeglądając wiele modeli w sklepach mogę to potwierdzić na podstawie własnych odczuć.

 

Także taka ciekawostka dla poszukujących Casio z solidną bransoletą, a nie jakąś tam tandetną zwijanką B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

@Gracz fajny zakup ! Ja tak samo się wahałem przed zakupem tego zegarka, może nie jest idealny, ale ma więcej plusów, a jedyny minus to czytelność. Poza tym porządne wykonanie, wygodny mimo dość sporych rozmiarów. No i dzięki za precyzyjne info - od razu człowiek czuje się lepiej mając porządny kajdan na ręku :) To jaki będzie Twój następny zakup? Może jakiś zegarek dla nurków? Casio MDV-106 zobacz sobie, bo została Ci kasa na kolejny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdv-106 Polecam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dopuszczalbys lekka yzywke i bez bransy to masz citka cb0010-02e na bazarku w budzecie. Szafir i radiocontrol.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie się nacieszyć tym zegarkiem :)

 

@liscak cieszę się że info się przydało, jat też lubię wiedzieć co noszę na ręku. Gdybym tego nie sprawdził to pewnie by mnie to ciągle gryzło hehe...

 

Dodam jeszcze że ten Casio jest naprawdę ładny, w pracy myśleli że kosztował przynajmniej 1000zł.

 

Także jeszcze raz dziękuję za pomoc i pewnie jeszcze się kiedyś do was zgłoszę z prośbą o porady w wyborze zegarka ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.