Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Zegarki kultowe - lista

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem namówić na start w tym ''konkursie" kilku moich wirtualnych znajomych, zarazem pasjonatów zegarków (niektórzy z nich są 'martwymi duszami' forum, tzn. zarejestrowani ale nieaktywni). Niestety - boją się czegoś... Szkoda, bo mają b. interesujące propozycje, zdradzane tylko w mailach. Mówi się trudno :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spośród swoich typów do piętnastki proponuję:

 

- IWC DaVinci

- IWC Portugieser

- Omega Speedmaster

- Patek Philippe Calatrava

 

Co Wy na to :?:

 

Hm, myślę, że to będzie dla nas sprawdzian polegający na tym czy my Polacy potrafimy się dogadać. Nie będziemy przyznawać żadnych punktów, a czasomierze na liście pojawią się w kolejności alfabetycznej.

Czekam na Wasze opinie.

 

Aha, osoby które nie podały żadnych swoich typów proszone są o powstrzymanie się od jakichkolwiek uwag. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei typuję (niekoniecznie w tej kolejności) z mojej "15":

 

Paul Gerber Supercomplication: Piguet-FM-Gerber;

F.-P. Journe Tourbillon Souverain - Remontoir d’EgalitÓ avec Seconde Morte;

PP Calibre 89;

Patek Philippe Ref. 5002 Sky-Moon-Tourbillon;

Vacheron Constantin Tour d'lIle (tu muszę przyznać, miałem wątpliwości, gdyż miał swoją premierę raptem 3,5 miesiąca temu, lecz sądząc po jego odbiorze na świecie, można go do kultowych mimo wieku już zaliczać).

 

 

 

 

Skoro jedynie "5" to zabrakło siłą rzeczy miejsca na pozostałe wymienione przeze mnie i te nie wymienione, acz cenione dzieła HH. Gdybym mógł odnieść się do postu Mariusza: Calatrava jest bezsprzecznie kultowa; "Portugalczyk" oraz Omega również. Co do da Vinci - dezerteruję, nie wypowiadam się. :wink: :D

 

EDIT: przestawiłem je w kolejności alfabetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To aż trzy zegarki Patka będą :?:

Otho, DaVinci ceniony jest ze względu na doskonałe rozwiązania w odniesieniu do kalendarza. To jest czasomierz kultowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PP niekoniecznie aż 3 - nie ja tu decyduję :!: To tylko moje preferencje. W moim poście były tylko 2 PP, ale przychylam się do Calatravy...

 

Aha - musimy - cytując klasykę - "powziąć w głosowaniu decyzję, jaką metodę głosowania wybrać" :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :!: Mechanika DV - "prima sort"! Ale każdy ma odmienne preferencje estetyczne. Gdyby go "opakować" w coś od np. VC...... :wink: Ale może się czepiam... Właśnie rzecz w tym, by każdy miał odmienne gusta; - forum byłoby nudne, gdybyśmy nieustannie zachwalali te same dzieła ;-) Na szczęście tak nie jest. Dzięki temu, iż każdy "specjalizuje się" w jakiejś marce (lub kilku) - jest ciekawie.

 

BTW, jak porównałem swoje typy z tymi sprzed prawie kwartału (notabene to był mój 1 post na tym forum :D ), to niewiele się różnią:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....highlight=#4985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze skoro mamy wybrac 15 to kazdy powinien na 15 zaglosowac, a potem zobaczymy co wyszlo najczesciej. Z mojej strony

STURMANSKIE

Omega Speedmaster Professional

Casio DW-5000C

Tissot WoodWatch i RockWatch

Patek Philippe Calibre 89

Vacheron Constantin Tour de l'Ile

Atlantic Worldmaster

Rolex Submariner

Ulysse Nardin Circus oraz Genghis Khan

Swatch Delirium

Pulsar P1

Seiko Astron

AP Royal Oak

Jaeger-LeCoultre Reverso

IWC Portugieser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G-MAN

No a ja dalej nieustannie typuje G-SHOCK;'A! bo skoro mowa o zegarkach kultowych to na pewno nie powinno zabraknąć tej marki.

bo jest ona kultowa świadzy o tym fakt ze G-SHOCK jest bezsprzecznie uważany za najwytrzymalszy, najniezawodniejszy zegarekiem świata!

no i jest noszony przez ponad miliarda ludzi a to na pewno można nazwać kultem! Może nie którzy powiedzo ze zegarek kultowy powinien być mechaniczny ale ja chciałbym zauważyć ze G-SHOCK jest chyba najbardziej znanym elektronikiem świata! i juz przez to firmie tej należy się wyróznienie!

zegarek kultowy powinien coś wnosić do histori czsomierzy!

No a G-SHOCK wnosi nowy rozdział w histori wytrzymałości czasomierzy!

jako pierwszy w histori odbił się od podłoża!

podsumowując uważam ze błędem był by brak na liście firmy G-SHOCK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Yargoth,

ja swoją "15"-tkę wybrałem na 1 stronie tematu, a teraz jedynie wyselekcjonowałem dodatkowo "5" tych "naj" wedle mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wybieram swoje top 5 :!:

- JLC Reverso

- PP Calatrava

- Vacheron Constantin Tour de l'Ile

- AP Royal Oak

- G-SHOCK- nie ma siły wśród kultowych musi być miejsce dla niego :D

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, niech będzie top 5 :D

 

1 Atlantic Worldmaster

2 Wostok Amfibia

3 Błonie

4 Ulysse Nardin Genghis Khan

5 Rolex Submariner


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje głosowanie do 15-tki

 

Sturmanskij

Omega Speedmaster

Patek Philippe Cal. 89

VC Tour de l'Ile

Atlantic Worldmaster

Rolex Submariner

Pulsar P1

JLC Reverso

IWC DaVinci

Fortis B-52

Breitling Navitimer

Rado Sintra Chronograf

TAG Heuer Monaco Automatic Chronograf

Eberhard Chrono 4

Bulova Accutron


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jazda, chyba trzeba będzie tą naszą dyskusję uporządkować, bo ja już się zaczynam gubić. Widzę, że Marcin wymienił PP Calatravę i parę innych czasomierzy, które ja również typowałem. Więc już jakaś zgodność jest. A na co teraz właściwie głosujemy :?: :D No i co z DaVinci, przechodzi czy nie :?:, bo jeżeli nie, to na inny kultowy zegarek typuję IWC Mark XV. Zgadzam się, że G-Shock też powinien się na końcowej liście znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż jestem za zasadą najprostrza czyli każdy podaje swoją piętnastkę, za każde wymienienie zegarek dostaje punkt i potem patrzymy które 15 ma ich najwięcej. Nie ma co dyskutowac i sie przekonywac bo każdy ma inne spojrzenie na tę sprawe i inne cechy uzna za najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się w statystykę. Obraz, jaki wyłania się z naszych dotychczasowych preferencji (jeśli większość decyduje) jest następujący:

 

1. Rolex Submariner (5 osób na 9 osób uczestniczących ogółem w typowaniu; niezależnie od tego, ile modeli podały; a więc tak czy inaczej - leader);

2. Casio G-Shock (4 osoby);

3. VC Tour de l'Ile (4 osoby);

4. JLC Reverso (4 osoby; ale tu pojawiał się zarówno on sam, jak i konkretny model, ale jako swoista prefiguracja 'gatunku');

5. Atlantic Worldmaster (3 osoby);

6. IWC Portugieser (3 osoby);

7. PP Calatrava (3 osoby);

8. IWC DaVinci (3 osoby);

9. AP Royal Oak (3 osoby);

10. Omega Speedmaster (3 osoby);

11. PP Calibre 89 (3 osoby);

12. UN Genghis Khan (3 osoby).

 

Dalej (tj. dla 2 i mniej typów) nie zestawiałem – są i tak raczej bez szans...

Jak z powyższego widać, raczej dość ciężko będzie nam zadecydować ostatecznie. Ja jestem gotowy na kompromis, tym bardziej, że z moich typów ostały się jedynie dwa, a licząc AP 'RO' – 3, tyle, że podawałem konkretny jego model, natomiast większość z Was operowała ogólnym wskazaniem na RO; ale sądzę, że można mu generalnie dać '3' głosy.

 

Proszę skorygować, jeżeli coś przekręciłem. :-)

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, 3 moje typy przeszły :D Przy Amfibii upierać się nie będę, szkoda Błonia... ale... :D

 

W sumie lista końcowa będzie pewnie wyglądać podobnie. Brakuje 3 sztuk - ja swój głos przekazuję Szturmańskiemu :D - bo własnie tego mi tu - na liście - brakuje.

 

W ten sposób Szturmański ma 3 wskazania.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brakuje 3 sztuk.

Brakuje, gdyż byłby permanentny remis. Jak my to definitywnie rozstrzygniemy - tego nie wiem... Może Macie jakieś propozycje :?:

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie moja propozycja rozwiązania - przekazałem swój głos zegarkowi, który pojawił się w zestawieniach kolegów. W ten sposób mamy 13 zawodnika z 3 wskazaniami :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

witam to może i moje dołoże jeśli można:

 

Casio G-Shock

Atlantic Worldmaster

Rolex Submariner

Citizen(za Eco-Drive)

Panerai(za luminora :D )

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę, że Otho zrobił już listę, dzięki :D. Brakuje nam tylko trzech zegarków do pełnej piętnastki. Moja propozycja do listy to IWC Mark XV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest właśnie moja propozycja rozwiązania - przekazałem swój głos zegarkowi, który pojawił się w zestawieniach kolegów. W ten sposób mamy 13 zawodnika z 3 wskazaniami :D

Jasne i logiczne!

@ Mariusz_W,

A może IWC Granade Complication (ale koniecznie w nie będącej aktualnie w ich ofercie wersji z tourbillonem oraz rattrapante, więc z 1 poł. lat 90-tych) :?: Tyle, że on akurat tutaj nie dostał głosów...

Oki - niech będzie Mark XV.

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie bardziej niż IWC DaVinci czy IWC Grande Complication na liście powinien znaleźć się Rolex Daytona- ale to tylko moja opinia :D

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grande Complication powiadasz :roll:, no nie wiem. Aby można było mówić o czymś w kategoriach kultu, to myślę, że potrzebny jest na to czas, ciekawa historia jaka tworzy się na przestrzeni lat wokół jakiegoś produktu oraz musimy brać pod uwagę jeszcze inne uwarunkowania o czym za chwilę napiszę. Linia Pilot zegarków IWC, ma dość odległą historię sięgającą lat 30-tych i wnosi rozwiązania jakich próżno było szukać w ofercie innych firm. Co do Grande Complication, to wiadomo, klasa sama dla siebie, pierwszy taki czasomierz ujrzał światło dzienne w 1890 roku i był złożony ręcznie z 1000 części. Jednak to właśnie linia Pilot, a w jej ramach zegarki Mark XI, Mark XII, zdołała sobie w większym stopniu zapewnić przychylność fanów marki IWC. Wynika to głównie z tego, że Pilot jest zegarkiem tańszym od Grande Complication przez co jest, że tak powiem, bliżej użytkownika. To chyba dość istotny warunek, bo trzeba mieć kontakt nie tylko wzrokowy, ale organoleptyczny z zegarkiem, aby na przestrzeni pokoleń powiedzieć - tak, ten czasomierz jest kultowy. Dostępność więc jest tutaj bardzo istotna, a jednak Grande Complication jest zbyt odległy, wręcz nieosiągalny. To raczej wybitne dzieło sztuki zegarmistrzowskiej, ale przedmioty kultowe rządzą się trochę innymi prawami.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Lepiej późno niż wcale, oto moje typy:

 

- Lange 1 - za powstanie z popiołów, piękny werk

- Chronoswiss - regulatory wszystkie z te z toorbilonem też

- JDroz - za przepiekne emaliowane tarcze i za całokształt

- JLC - tu właściwie ukłonw stronę dwóch ludzi, którzy wymyślili Atmos i Reverso

- FP Journe - bardziej konkretnie tym razem - Tourbilon Souverain avec Second Morte - za nazwę, "martwą" sekundę i mechanizm ze złota

- FP Journe - chronometr resonance - naprawdę mieć dwa tykające wychwyty w jednej kopercie to coś niebywałego

- VC - seria Patrimony - piękne to i proste zarazem

- Parmigiani - tourbilony wszystkie a w szczególności z serii Toric

- Blancpain - ultra thin - kwintesencja elegancji

- AP - wcale nie Royal Oak tylko ich wszystkie repetiery

- IWC - mój ulubiony "nurek" jak mawia Otho Aquatimer

- Patek - oprócz Sky Moon i 89 również te pierwsze z Kościuszką i innymi takim

 

To taki mój kamyczek w naszej piramidzie "kultowców"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moim zdaniem zdecydowanie bardziej niż IWC DaVinci czy IWC Grande Complication na liście powinien znaleźć się Rolex Daytona- ale to tylko moja opinia :D

Pozdrawiam

Marcin

 

Może masz i rację o czym pisałem wyżej. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że to ma być ranking czasomierzy przede wszystkim kultowych, ale nie zawsze wybitnych. W przypadku IWC to akurat nie jest problem, bo czasomierze tej marki są wykonywane perfekcyjnie, a większość z nich zasługuje na miano wybitnych. Dla nas jednak warunek kultowości jest przede wszystkim istotny i dlatego z oferty IWC powinien to być Portugieser oraz któryś z modeli Mark, np XI, XII albo ich współczesny następca XV. Mogę się na to zgodzić pod warunkiem, że inni potraktują ten ranking również w takich kategoriach, a nie będą prężyć muskułów w postaci Vacheron Constantin Tour de l'Ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.