Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

mam pytanie odnośnie przydatności do użycia gronalu, po kilku myciach płyn stracił swoją pierwotną barwę wydaje się być gęstszy i wygląda jak ścieki,

 

czy taki płyn nadaje się jeszcze do czego kolwiek?

 

i drugie pytanie jest jakiś sposób na utylizację tego płynu żeby jak najmniej zaszkodzić i tak już biednej matce naturze ?

 

To mój pierwszy kontakt z tym płynem i chylę czoło przed tymi co na codzień go używają syf straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylać absolutnie. Nie pytaj się zbytnio gdzie, bo wyjdzie, że jest jeden w Polsce PSZOK, do którego będziesz musiał osobiście się z tym zgłosić.

Nie narzekaj. Całkiem fajnie poniewiera, tylko trzeba przywyknąć. Nie to, co dopalacze, ale zawsze coś ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja umyłem dwa mechanizmy w tym samym płynie i powiem że kolor mu się zmienił, ale myślę że to normalne ale gęstość jest bez zmian. i tu spytam ile razy można użyć tego samego roztworu, albo jak określić jego przydatność. Może ktoś nam podpowie odnośnie tego pytania. Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale miałem nadzieje że to trwalszy środek będzie.

Jak uzbiera się więcej do przedestyluję :)

 

A śmierdzi masakrycznie nawet na otwartej przestrzeni ale  jego zaletą jest że robi dobrą robotę.

 

 

Ja umyłem dwa mechanizmy ale jeden wagowy drugi sprężynowy i brud straszny został a porządnie wymoczyłem je w benzynie i zdawały się być czyste.


Wylać absolutnie. Nie pytaj się zbytnio gdzie, bo wyjdzie, że jest jeden w Polsce PSZOK, do którego będziesz musiał osobiście się z tym zgłosić.

Nie narzekaj. Całkiem fajnie poniewiera, tylko trzeba przywyknąć. Nie to, co dopalacze, ale zawsze coś ;)

 

 

A może da się ten brudny specyfik używać do wstępnego czyszczenia bardziej brudnych części

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba przyznać.

Przed myciem

post-90891-0-31921500-1475776081_thumb.jpgpost-90891-0-88681600-1475776112_thumb.jpg

 

A teraz po myciu

 

post-90891-0-82456700-1475776110_thumb.jpgpost-90891-0-07391900-1475776112_thumb.jpgpost-90891-0-93127900-1475776113_thumb.jpgpost-90891-0-44230900-1475776115_thumb.jpg

post-90891-0-93895700-1475776114_thumb.jpg


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kąpać się dwa razy do roku, jak to nasi przodkowie czynili. Przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Po nas kąpać mogą się dzieci, na końcu zaś dziadkowie. Później zaś jeszcze konia i krowę można tym obmyć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaj tak długo jak czyści. Nie używam już Gronalu, części myję w Akrze.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaj tak długo jak czyści. Nie używam już Gronalu, części myję w Akrze.

 

działa porównywalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Elmy. Jak poszukać, kosztuje tyle co Gronal, a mniej daje po nosie, schodzi mniej i czyści lepiej IMHO.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kąpać się dwa razy do roku, jak to nasi przodkowie czynili. Przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Po nas kąpać mogą się dzieci, na końcu zaś dziadkowie. Później zaś jeszcze konia i krowę można tym obmyć.

 

 

czyli najpierw zegar wyższej klasy później przeciętniaka po nim płot odrdzewić a jak coś zostanie to do PSZOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Myję góra dwa werki, ale w tym samym czsie, nigdy nie zostawiam rozcienczonego środka "na potem". Detergent zwiąże, amoniak uleci, syf zostanie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś płyn sam robiłem i nie było problemu. 800g wody destylowanej, 100g wody amoniakalnej i 100g spirytusu mydlanego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Myję góra dwa werki, ale w tym samym czsie, nigdy nie zostawiam rozcienczonego środka "na potem". Detergent zwiąże, amoniak uleci, syf zostanie.

 

 

tego nie wdziałem choć naczytałem się masę postów o czyszczeniu i oliwieniu

 

rozcieńczony gronal mam raptem drugi dzień ale źle wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś płyn sam robiłem i nie było problemu. 800g wody destylowanej, 100g wody amoniakalnej i 100g spirytusu mydlanego...

 

No bzdury piszesz, że aż strach. Jak potem, gdy się człowiek nie powstrzyma, tak bańki uszami puszczać :( Spirytus mydlany...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie oliwienia, jaki rozmiar oliwiaka należy używać do pokazanych przeze mnie mechanizmów


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam rozmiarów. Mam trzy, bardzo markowe, Bergeona. Używam takiego, z którego odrywa się kropelka danej oliwy.

PS. Ten chodzik, to co to jest?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wszedłem na strone timepola i chciałem zapytać czy płyn Elma który sprzedają za 7-dziesiąt kilak zł jest za 0,5 czy 1 L\

I klikając na link do maila takiego wirusa załapałem że mój wydajny bardzo komputer zwolnił do szybkości Pentium 1

 

Nie polecam tego linku


[attachment=291999:20161006_201603.jpg

 

 

G. Becker

 

 

mam zegar z identycznym werkiem taki nr 883051

 

Też go wypucuje w wolnej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wszedłem na strone timepola i chciałem zapytać czy płyn Elma który sprzedają za 7-dziesiąt kilak zł jest za 0,5 czy 1 L\

I klikając na link do maila takiego wirusa załapałem że mój wydajny bardzo komputer zwolnił do szybkości Pentium 1

 

Nie polecam tego linku

 

 

mam zegar z identycznym werkiem taki nr 883051

 

Też go wypucuje w wolnej chwili

Faktycznie z identycznym. Skrzynia do niego to typowa secesja


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bzdury piszesz, że aż strach. Jak potem, gdy się człowiek nie powstrzyma, tak bańki uszami puszczać :( Spirytus mydlany...

Ładnie idź Piotruś do apteki i poproś panią magister o spirytus mydlany (Saponis kalinis spiritus) to Ci ładnie sprzeda w brązowej flaszce...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z identycznym. Skrzynia do niego to typowa secesja

 

No moja raczej nie secesja ale ładna rzeźbiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idź Piotruś do apteki i poproś panią magister o spirytus mydlany (Saponis kalinis spiritus) to Ci ładnie sprzeda w brązowej flaszce...

 

Panie, toż tam 28 % etanolu się marnuje. Jakże to tak... Sru w zegar?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.