Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miromat

Girard Perregaux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W lokalnym ogłoszeniu OLX jest wystawiony  Girard Perregaux 

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-girard-perregaux-ref369142-CID87-IDdAvjh.html

 

Czy jest to rzeczywiście zegarek z tego okresu co pokazuje grawer na deklu?

 

Tarcza wg zdjęcia jest oryginalna?

 

Czy cena jest przesadzona, czy można negocjować?

 

Czy taki grawer obniża dużo wartość zegarka?

 

pzdr

 

 


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawer nie obniża wartości zegarka,bardziej wartość obniża materiał z jakiego jest wykonana koperta w tym zegarku.,Data z reguły potwierdza okres w jakim zegarek był wyprodukowany.,Tarcza w tym zegarku to na 99% samoróbka, jakoś nie komponuje się z pozostałymi elementami.,Duże puste pola bez napisów (typu antishock,antimagnetic,XXjewels),całkowity brak patyny w zegarku bez wodo/pyło- szczelnej koperty.,A czy  cena jest przesadzona? Trudno powiedzieć,.Zależy jak bardzo ktoś tego zegarka potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tarcza wydaje się odnawiana. A że nie ma napisów? Nie znam na tyle tej marki żeby wiedzieć czy takie tarcze były w oryginale. Nie mam nic przeciw odnawianym tarczom, jeżeli jest to zrobione porządnie i jeżeli oryginalna była już nie do noszenia.

 

Koperta w tej klasie powinna być jedynie stalowa, chrom raczej nie wchodzi w rachubę.

 

No cóż, skontaktuję się ze sprzedawcą, popytam o szczegóły, może podjadę oglądnąć naocznie i wtedy zdecyduję, choć tej ceny której oczekuje raczej nie zaproponuję. Jeżeli to jest rzeczywiście malowana tarcza to oferta będzie sporo niższa.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w tej klasie powinna być jedynie stalowa, chrom raczej nie wchodzi w rachubę.

 

Nie do końca - chromowane koperty zdarzały się (nawet nierzadko!) w zegarkach GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc o "tej klasie", ale w tamtym okresie większość GP to była klasa popularna, najczęściej korzystali z niewątpliwie budżetowych mechanizmów AS ... tutaj jest AS 1188 ... wygląda na mocno zmęczony. W tym kontekście tarcza wydaje się malowana na 100 %. Koperta jest chromowana i to ponownie, zresztą kiepsko. Zwróć uwagę jak odstaje dekiel i luneta ... wystają poza obrys koperty ... prawdopodobnie zeszlifowanej przed chromowaniem. Coś także z wałkiem lub osadzeniem koronki jest nie tak ... no ale to już drobiazg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowana koperta w tym zegarku jest oryginalna zgodna z opisem na deklu" Fond Acier Inoxidable ".,Moim zdaniem szkoda czasu i energii na oględziny ,gdyż ten zegarek jest wart w porywach 15% zaproponowanej ceny.,Jeżeli sprzedawca jest tak mocno oderwany od rzeczywistości to brak jest sensownego uzasadnienia aranżowania spotkań,chyba że ktoś odczuwa potrzebę obcowania z tego typu osobami.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miromat

Na Twoim miejscu nie decydowałbym się na zakup tego zegarka - to nic ciekawego, nie wniesie nic do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat co autor wątku. Byłbym wdzięczny za opinię, znalazłem w sieci zdjęcia werku i wygląda podobnie ale co do tarczy mam wątpliwości czy to nie malowanka.

 

Link do aukcji - > klik-klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza tego zegarka wygląda dziwnie te ogromne indeksy nie pasują do reszty.,Dodatkowo na godzinie 10 linia okręgu który oddziela skale minutową skręca do środka tarczy.,Mnie to wygląda tak jakby oryginalnie to był GP Kamasutra który ktoś ocenzurował zamalowując rysunki., Miałem kiedyś taki GP ,ale się go pozbyłem, gdyż niewiasta z którą w tym czasie mieszkałem traktowała wskazania zegarka zbyt dosłownie   

post-67292-0-55750900-1484964999.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego wskazówki też inne. No cóż potwierdziłeś tylko moje przypuszczenia. A szkoda bo ładna taka tarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.