Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojtbar

Użytkownik
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

396 profile views
 1. Zegar w świetnym stanie ... oprawa tak jak widać.
 2. Pytanie może się wydawać nie na miejscu, ale chętnie bym się dowiedział czegoś o babci ... to być może pierwsza taka babcia na forum.
 3. http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&a&2uswk&Orator_000
 4. Adolph Schild SA (AS,ASSA) Schild & Cie (Habdomas, Orator) Schild Freres & Cie (Eterna) To trzy różne marki.
 5. zgadza się, niekoniecznie ... http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Orator_220
 6. Raczej coś takiego .... http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&AS_779
 7. ... a koperta Borgela https://www.vintagewatchstraps.com/borgel.php
 8. FHF25 nie jest może tak popularny jak jego bliski kuzyn FHF26 (i kilka jego generacji), jednak występował w wielu markach. Wystarczy kilka chwil i można znaleźć parę przykładów. ARSA nie jest najlepszym przykładem, to marka Auguste Reymond SA i charakterystycznym dla niej mechanizmem był Unitas, choć i FHF pewnie mógł się zdarzyć.
 9. Za każdym razem gdy go wyciągam, a robię to regularnie bo bardzo go lubię, to się zastanawiam ... i tak już minęło kilka lat zastanawiania.
 10. Jestem zdecydowanie przeciwny malowaniu ... to jedyny przypadek, przy którym niezmiennie się zastanawiam.
 11. Wojtbar

  Zegary samochodowe

  Bardzo ciekawy zbiorek, wydaje mi się jednak, że to w większości zegary podróżne, może poza jednym. Pociągająca i różnorodna kategoria zbieracza Niestety, najmniej trwałym elementem tych zegarów są obudowy, stąd najczęściej ich brak.
 12. Piękna pamiątka, jeśli nie będzie nadal leżeć w szufladzie, to wymaga czyszczenia. Mechanizm to popularna ETA 1080 ... w wersji robionej dla Doxy oznaczonej 1147 (zobacz pod balansem). Zgadzam się że to lata 50-te, raczej wczesne.
 13. Unitas 148 lub podobny z rodziny ... choć napis dziwnie "drapany". Ceny usług są bardzo umowne ... ja bym jeszcze zapytał w innych miejscach.
 14. Super zakup, lubimy kosteczki .. a mechanizm podobny do kilku podobnych 😀 ... dokładnie takiego nie mogę jednak namierzyć. Nie przypuszczam, że sprawdzisz pod tarczą?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.