Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zygfryd

Pęknięte blaszki sprężynowe do wahadła

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś niestety mój zegar Kienzle przestał chodzić. okazało się, że pękły blaszki sprężynowe, które dają (chyba) energię wahadłu. nie mam pojęcia jak to się nazywa. Czy da się takie coś kupić? Jak wpisać w szukajkę, by to znaleźć jak już kupię, to jak to wymienić? Siedzi to między dwiema płytkami, które są sklejone, czy zgrzane i nie wiem jak je rozdzielić.

Znalazłem post, który chyba o tym traktuje i tam ktoś sugeruje zrobienie z puszki po piwie, ale sam nie wiem, czy to ma sens.

Mam nadzieję, że zdjęcie oddaje dobrze o co mi chodzi.

 

post-92748-0-23553500-1477339386_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem, ale wymiary nieco inne. U mnie blaszki sprężynowe mają 3 mm, a na portalu 5 mm. Z czym będzie wiązało sie założenie dłuższych blaszek? jakie będą konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale chyba szkoda czasu. Starsze były nitowane, nowsze są klejone ale i tak stalowe blaszki mają jeszcze otworki, przez które przechodzą kołeczki z mosiężnych płytek. Kupa roboty.

Pendelfeder, pendulum clock suspension spring na eBayu (jak poszukać, trafiają się zestawy tańsze od tych oferowanych w Polsce), sprężynki zegarowe na Allegro.


Coś znalazłem, ale wymiary nieco inne. U mnie blaszki sprężynowe mają 3 mm, a na portalu 5 mm. Z czym będzie wiązało sie założenie dłuższych blaszek? jakie będą konsekwencje?

 

2 mm nie powinno czynić różnicy w zegarze sprężynowym, da się to zniwelować położeniem soczewki. Problem jest niekiedy ze sprężynkami do zegarów linkowych, bo palec regulatora wychwytu może nie trafić we szczelinę okucia w drążku wahadła.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie dają energię, bo skąd by ją miały wziąć, tylko oddają.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portalu all...   wpisz "zawieszka wahadła" i wybieraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.