Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

erzlot

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nysa
 • Hobby
  antyki, zegary, film, ryby, grzyby

Recent Profile Visitors

262 profile views
 1. Dodam jeszcze, ze to niefortunne rozwiązanie, ponieważ nakrętka na osi minutowej (trzpieniu) nie może być dokręcona do oporu, gdyż wtedy wskazówka minutowa razem z jej tulejką jest zablokowana i zegar staje. Dlatego musi być lekki luz między tą nakrętką i tulejką minutową.
 2. Majstruję aktualnie przy miesięczniaku Badische "Lunar". Płyta nr 1720, wychwyt kołkowy, zazębienia latarkowe, otwarta sprężyna - ale zaskoczyło mnie przeniesienie napędu na wskazówki. We wszystkich znanych mi roczniakach obraca się oś wskazówki minutowej, natomiast tutaj jest ona stała/nieruchoma. Obroty przenoszone są przez następną oś, zaś tuleje wskazówek minutowej i godzinowej ślizgają się po tej nieruchomej centralnej osi (właściwie trzpieniu).
 3. No tak, trzy możliwości: -mozolnie rekonstruować motywy roślinne -zdrapać talerz do gołego mosiądzu -prysnąć talerz na czarno Rozumiem, że idziesz pierwszą ścieżką? Powodzenia🙃
 4. Niech kolega popatrzy na wcześniejsze posty, w których kolega Leskos dokonywał prawdziwych cudów z tarczami. Tylko się uczyć (i zazdrościć efektów)😲
 5. Mam na tapecie roczniaka Kieninger und Obergfell (płyta 1388 w Terwilliger). Ciekawostka dla mnie, że ma łożysko mimośrodowe zarówno na tylnej jak i na przedniej płycie (foto). Czy inne roczniaki też tak mają? Jakoś nie pamiętam.
 6. Na ile znam niemiecki, to w katalogu jest : "tylko z numerem oznaczonym * mogą być dostarczane z tym wahadłem kulowym" A tu jest odwrotnie. Może autor katalogu napisał nieprecyzyjnie? Bo brakuje słowa "tylko werki z numerem....itd". Ale po co byłaby * na wahadle? Przecież "koń jaki jest, każdy widzi".
 7. Wybaczcie Koledzy, skleroza, zapomniałem, że to wszystko było wyjaśnione kilka miesięcy wcześniej. Oczywiście to JUF -chociaż brakuje tej gwiazdki przy numerze dla tego wahadła -chyba z niej zrezygnowali, choć tak napisali w katalogu.
 8. Głowy nie dam, ale tak sądzę, ponieważ: -schowana zapadka jest bardzo charakterystyczna właśnie dla Kienzle -górna zawieszka też Kienzle Mam takiego tzn też Louvre front wind z wahadłem dyskowym Kienzle (wysokie ciężarki z prowadnicami), ale ma inaczej zamocowany werk do kopuły i tylną płytę z dwoma otworami. Reszta pasuje. Wahadło jest ewidentnie JUF (w katalogu jako DRGM tzn wzór zastrzeżony). A jak nie JUF lub Kienzle no to Huber😄, on wszędzie jest obecny
 9. Wahadło jest w katalogu JUF z 1910 roku jako nowość, ale werk wygląda mi na Kienzle.
 10. Aaaa,, bystrzejszy jesteś, gratuluję.Zawsze myślałem o daszku jako kopule. Klosz o średnicy 19 cm, sprzedawał na all.. pan "alibaba" z Krosna.
 11. Mogłeś zapytać o każdy zegar w oddzielnym poście, obecnie jest to kłopotliwe.
 12. Też go od dawna używam do zwalniania sprężyn , również do wstępnego nakręcania przy testowaniu werków.
 13. Ja też głosuję za wazą/urną😊
 14. Przedwczoraj poszedł taki z dużą kulą na aukcji. Z powodu kłopotów rodzinnych mi umknął - poszedł za 500 EUR plus narzuty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.