Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

erzlot

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,063
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

79 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nysa
 • Hobby
  antyki, zegary, film, ryby, grzyby

Recent Profile Visitors

208 profile views
 1. Absolutnie się zgadzam opiniami kolegów o Tobie, Yodek. Jesteś naprawdę talentem zegarmistrzowskim czystej wody. Taki rzadki 🙂samorodek.
 2. Mam prośbę/pytanie - ile zębów ma bęben sprężyny roczniaka GB? Może ktoś policzył i pamięta tą liczbę, ja musiałbym chyba rozebrać mój inny werk GB a chciałbym tego uniknąć. Ponieważ nikt nie podpowiedział, więc przezwyciężyłem lenistwo i rozebrałem innego GB i pomierzyłem bęben. A oto wyniki (może komuś w przyszłości też będą potrzebne): średnica zewn. bębna 42mm, średnica wieńca zębatego 45,5mm, szerokość bębna 23,5mm, liczba zębów 87. Wymiary sprężyny (wg Passmor'a): 19 x 0,4 x 38 mm, długość 1350mm.
 3. erzlot

  Poszukuję

  Szukam bębna sprężynowego (najlepiej w komplecie ze sprężyną) do roczniaka Gustav Becker nr 2794 (rok ok. 1927). Proszę o kontakt na priv. Wg Passmora wymiary bębna: średn. 41mm x 23 mm
 4. Pod tym względem można Ci zazdrościć, myślę o mnóstwie domów aukcyjnych w GB, które czasami wystawiają takie cuda, ale pakowanie i transport mogą przyprawić o ból głowy. Niedawno miałem ochotę na roczniaka z GB, ale proponowana przez aukcjonera firma P&P zażyczyła sobie 180 GBP. Zrezygnowałem z udziału w aukcji w tej sytuacji. A Ty możesz po prostu podjechać, jesli to nie jest drugi koniec United Kingdom. Jeszcze gorzej jest w Italii, gdzie do wywozu antyku (a roczniaki się kwalifikują) wymagana jest zgoda Ministra Kultury. Samo załatwianie kosztuje sporo, a nie ma pewności że się ją otrzyma!
 5. erzlot

  Mały biedny oficerek

  Węgierski należy do grupy języków ugro-fińskich. Masakra jak mówią młodzi.
 6. Gratulacje MISTRZU!😮
 7. Wahadło opuszcza i podnosi się na nitce, którą odwija/nawija się na ośce pokręcanej od przodu tzn kwadratem (ok. 1,75 mm) wystającym na tarczy nad godziną 12. A koledze Krzych chodzi o to, żeby nie pokręcać wskazówkami do tyłu- bezpieczniej dla werku jest zatrzymać zegar i po n-minutach uruchomić.
 8. Miałem taki (w niebieskim kolorze ze złotymi zdobieniami) ale zrezygnowałem po kilku latach, bo osłabiła mnie konieczność codziennego nakręcania 3 sprężyn. Kolega kiniol stwierdził, że to jest tzw "Hausmeisteruhr", czyli gospodarz miał go codziennie nakręcać. No i była dyskusja co do wybijania liczby pełnych godzin. Mój np o godz 8 wybijał 4 kwadranse (pierwszy gong) i potem 7 (drugi gong). Aktualnie mam 3 wagowego wiedeńczyka i tez tak wybija. Ale kolega tarant mnie zgasił, że ma wybijać właściwą liczbę godzin. A jak Twój bije?
 9. To jest "głowa barana" tyle, że ze standardowym wahadłem JUF. Tak więc imo są 4 warianty , jak napisał kolega od time. Tak samo zresztą twierdzi J.Hubby na NAWCC.
 10. U mnie nie wygląda wcale😕
 11. Nie bardzo rozumiem. Na ostatnim zdjęciu masz praktycznie wszystko, czego brakuje. A na pewno widać koronę.
 12. Super!😃 Już wiem kogo prosić w razie potrzeby🤣
 13. erzlot

  Poszukuję

  Na alle.. jest pan, który dorabia każdy wymiar. Poszukaj "szkła wypukłe"
 14. erzlot

  Kiwaki od Junghansa

  To rzeczywiście popularny motyw, bo ja mam dwóch takich chłopaków: jeden z wędką i trzyma rybę a drugi to "nieruchomy kiwak" tzn chłopak trzymający "Kugeluhr".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.