Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlasiusG

ETA2824 dziwne rzeczy przy dokręcaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Odeszliśmy od tematu i nie przejmuj się tym o czym rozmawialiśmy a w żadnym przypadku nie przekładaj na swoje mechanizmy, które wymieniasz - w Citizen/Miyota pędzi jak szalony ponieważ ma tylko jednokierunkowy naciąg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Awaria jest postępująca. Aktualnie przy ręcznym dokręcaniu strzela i przeskakuje częściej niż "nakręca". Poza tym wszystko ok bo zegarek nie zmienił charakterystyki chodu ani rezerwy naciągu. Sądzę, że to kwestia uszkodzenia któregoś koła odpowiedzialnego za naciąg ręczny, a piszę to jako laik. Podobne przeskoki mam w starym Ałmazie, który wymaga dociskania mostka z tymi kołami od naciągu bo inaczej strzela i koronka nie porusza kół.
O ile Ałmaza planuję naprawić bo uwielbiam jego tarczę i sekundnik o tyle zastanawiam się czy oddawać Certinę do naprawy bo boję się o szczelność po zabiegu. Wszak ją mogę nakręcić przez wahnik kręcąc zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo nie ma wyjścia - coś się pewnie rozleciało w środku i trzeba zobaczyć. Może po prostu koła naciągu nie zazębiają się prawidłowo, może koło naciągu nie zazębia się prawidłowo z pólbeczką a może beczka przeskakuje na półbeczce. Mogły też "polecieć" jakieś zęby. Więcej mi nie przychodzi do głowy, skoro naciąg automatyczny pracuje prawidłowo. Nie ma sensu tego tak zostawiać.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.