Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mirek 1969

Luminox z karbonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy warto kupić takiego Luminoxa z karbonu.Podoba mi się ten  zegarek tylko czy ten karbon jest to dobra rzecz?Wprawdzie trochę duży bo ma 46mm ale na sportowo może będzie ok?Ale ja bym to rozumiał ze 46mm z koronką bo koronka jest schowana .To by nie było źle.Jak tu koledzy to widzą tak samo jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luminoxa nie widziałem na żywo, ale miałem na ręku INOX Carbon... petarda!
Budżet zbliżony, koperta mniejsza o 3 mm i świetnie się układa na nadgarstku, w dodatku dwa paski w komplecie.

 

basel2017_victorinox_inox_carbon_5.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ni ma

Ja bym jednak tryt poświęcił na rzecz INOXA.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to są jak bracia, jeden Lumi drugi Victori


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inox  o 1500 droższy. Jednak chyba lepiej wykonany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś doradzi jak to jest z tym karbonem.Już nie chodzi o sam zegarek ale o kopertę z karbonu.Jakie są plusy dodatnie i plusy ujemne :) I w porównaniu do np.plastikowego G shoka .lepiej stoi czy gorzej taka koperta z karbonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty z karbonu są wytrzymałe nie ma z nimi problemu, ale osobiście nie kupił bym sobie nic co jest związane z Luminox-em ;) Przyczyna? Mechanizmy Rondy Swiss Parts czyli mechanizm produkowany przez Ronde w Chinach z którym są spore problemy (częste awarie). Poszperaj lepiej i znajdź sobie coś od Traser-a co jest na oryginalnym szwajcarskim mechaniźmie czyli Ronda Swiss Made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwym jest aby Luminox umieszczał w swoich zegarkach mechanizmy Swiss Part gdyż stoi to w sprzeczności z wytycznymi Szwajcarskiej Federacji Przemysłu Zegarkowego w zakresie używania oznaczeń Swiss.

Zegarek wyposażony w surowy mechanizm Swiss Part (tzw blancs) nie może nosić oznaczeń Swiss Made. Wszystkie Luminoxy takowe posiadają.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przyszedł ten zegarek.Powiem tak.Jest super ale jednak wymieniam go na taki sam ale z zieloną tarczą i czarnymi indeksami.Na zdjęciu tak tego nie widać ale na żywo trochę za dużo się dzieje . dużo tych białych cyfer,kresek  .Ogółem jak się komuś taki podoba to polecam .Od razu myślałem nad tym zielonym ale jakoś padło na tego szarego.No cóż jakbym miał oba w ręce to co innego.Super pasek i klamerka a koperta 46mm ale z osłoną koronki i tym tylnym wypustem więc wcale nie jest taka wielka na moim nadgarstku ok17,5 leży super.Szkoda tylko że teraz będę znowu czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwym jest aby Luminox umieszczał w swoich zegarkach mechanizmy Swiss Part gdyż stoi to w sprzeczności z wytycznymi Szwajcarskiej Federacji Przemysłu Zegarkowego w zakresie używania oznaczeń Swiss.

Zegarek wyposażony w surowy mechanizm Swiss Part (tzw blancs) nie może nosić oznaczeń Swiss Made. Wszystkie Luminoxy takowe posiadają.

Miałem wiele doczynienia z tymi zegarkami i gwarantuje Ci, że padają jeden po drugim nie wspomnę o ich wodoszczelności, która mało kiedy się sprawdza. Oczywiście jak ktoś chce niech kupuje, ja mu tylko współczuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy.Myślę że wodoszczelność 300m na kryty basen wystarczy.Nie wiem czy zdąży mi się zepsuć bo wiadomo ruch musi być. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele doczynienia z tymi zegarkami i gwarantuje Ci, że padają jeden po drugim nie wspomnę o ich wodoszczelności, która mało kiedy się sprawdza.

 

Nie wyraziłem opinii na temat niezawodności Luminoxa, nie posiadam i tego nie wiem.

Podałem w wątpliwość precedens umieszczania w zegarku "swiss made" mechanizmu "swiss part". Taka praktyka zakrawałaby na jawne oszustwo.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.