Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pływak_wodnik

Przeskoczenie podczas nakręcania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka starych nakręcanych kieszonek. Jedne serwisowane rok temu, a inne dawniej. Czasami podczas ich nakręcania, a nie idzie to łatwo, słychać jakby odgłos cyknięcia, przeskoczenia. Im bardziej sprężyna jest naciągnięta, tym, większa szansa na przeskok. Przy powolnym nakręcaniu to nie występuje. Nie rozbierałem zegarków i za bardzo nie chcę się samodzielnie dotykać do tych staruszków. Chyba to bolec przeskakuje po bębnie. Jak sądzicie? Jeżeli tak, to czy jest to popularna usterka?

 

Zegarki chodzą dobrze, ładnie cykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miała przeskakiwać sprężyna to raczej raz na kilka przekręceń koronką i to z większym łupnięciem... to jest raczej uszkodzenie zazębienia beczki/półbeczki lub docisku owych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno od zegarmistrza dowiedziałem się, że czasami tak bywa. Wówczas należy przy nakręcaniu odciągnąć bardzo delikatnie koronkę do góry i nakręcić. Nic nie przeskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, czasem tak bywa i wynika to ze zużycia mechanizmu naciągowego.

Mojego "szturmańca", którego zresztą sam czyściłem, trzeba nakręcać powolutku, bo też przeskakuje, i to bardzo.

Na oko wszystko jest OK, ale założę się, że wymiana elementów naciągu by pomogła.

 

Im bardziej naciagnięta sprężyna tym większy opór, wiec tym większe ryzyko przeskakiwania, to też logiczne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeskakują kieszonki Zenith GP 1900 Paris i Mołnia. Pewnie wymiana części zespołu by pomogła, lecz zegarki nie pracują codziennie, a dwadzieścia parę razy w roku. Teraz wiem jak nakręcać, aby nic nie skakało i bardziej się nie zużywało, więc tak zostawię.

O ile części do Mołni byłyby dostępne, to z Zenkiem myślę, że byłby problem z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeskakuje Zenith GP 1900 Paris, Mołnia i Szturmański :)

Już wiesz, czego ci brakuje :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.