Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kriis88

Nowy Seiko SNZG15K1 nie chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem na eglobalu Seiko SNZG15K1, przyszedł po ok 10 dniach i niestety nie działa...

 

Mechanizm jest martwy, próba rozruchu na początku kończyła się tym, że sekundnik drgał (jakby był przyblokowany). Teraz nawet przestał drgać...

 

Co mogło się zepsuć? Jak myślicie zegarmistrz będzie w stanie to naprawić a jeżeli tak to jak droga może być naprawa tego mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz chyba gwarancję? Uderzaj do nich i nie zastanawiaj się nad zegarmistrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wysyłka na własny koszt do UK i czekanie wiec być może w tej cenie jakiś zegarmistrz to naprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli zegarek jest na gwarancji, to jego otwarcie przez zegarmistrza spowoduje, że tą gwarancję utracisz... Z drugiej strony, siedzi tam 7s36, a więc mechanizm stosunkowo prostu i pewnie nie trzeba jakiejś "tajemnej wiedzy", żeby dokonać jego sprawdzenia i naprawy. Zawsze możesz udać się do jakiegoś zegarmistrza, popytać jaki byłby koszt takiej diagnozy/naprawy i wówczas podjąc decyzję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po wyciągnięciu koronki możesz 'kręcić' wskazówkami w przód i w tył?

Datę i dzień tez da się normalnie zmienić?

 

Może załóż na rękę na pare godzin i zobacz czy nakręcenie sprężyny bardziej obudzi mechizm do pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się kręcić wskazówkami i darownikiem / mechanizm jako tako żyje bo sekundnik drgał w miejscu tak jakby coś go blokowało.

 

Będę go odsyłał do UK / maja go wymienić na nowy jeżeli nie stwierdza mechanicznych uszkodzeń z mojej winy - może za miesiąc zobaczę go z powrotem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że głupio to zabrzmi, ale wiesz na pewno jak działają zegarki automatyczne i na pewno jest to wina zegarka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie "shake, shake" było... I jak nie ruszył, to chyba faktycznie coś mu dolega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Tak wiem jak działa i tak po dłuższym „rozbudzaniu” i noszeniu jedyne co osiągnąłem to drganie sekundnika. Tak jakby coś go brakowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na moje pytania, ale zakładam, że wskazówki i data dają się ustawić normalnie.

 

A sekundnik stoi pomimo drgania balansu, czy balans w ogóle się nie rusza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz z tyłu przez szybę dekla to zobaczysz duży kawał metalu, który się kręci dookoła. To jest wahnik (rotor) i rzeczywiście służy do napinania sprężyny. W tym mechaniźmie, żeby naciągnąć sprężynę w pełni tenże wahnik musi wykonać około 1800 obrotów. Zazwyczaj około 100 powinno być wystarczające do wystartowania zegarka.

Instrukcja zegarka sugeruje, żeby nosić go przez przynajmniej 10 godzin, aby uzyskać rezerwę wystarczającą na 24 godziny chodu.

 

W mechaniźmie dokładnie naprzeciw koronki jest takie nieduże kółko koloru żółtego, które drga 360 razy na sekundę. To jest balans. I pytanie czy on działa jak należy czy nie.

 

Wykluczyliśmy problem z osadzeniem wskazówek.

Jesteś przekonany, że zegarek jest nakręcony.

Pozostaje jedynie sprawdzić czy zegarek 'chodzi', czyli balans działa normalnie (problem z przekazaniem napędu na wskazówkę sekundy), leniwie (nienakręcony lub uszkodzony napęd/sprężyna) czy wcale (jest uszkodzony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić?

 

Mam w nim chodzić cały dzień, skoro dość długie (pare minut) energiczne potrząsanie dało tylko efekt drgania a teraz nawet to się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz przez dekiel na balans (to małe żółte szybko obracające się kółko) - jeśli się szybko i swobodnie rusza to znaczy, że mechanizm działa. Raczej mało prawdopodobne z tego co opisałeś, ale gdyby tak było naprawa nie powinna być kosztowna.

W przeciwnym razie być może zaliczył jakiś solidny wstrząs w czasie transportu i niestety usterka może być bardziej poważna - zgięta oś balansu lub uszkodzenie kotwicy lub palet. Ale może to być równie dobrze tylko wysunięcie się włosa balansu z regulatora lub przesunięcie kamienia w łożysku.

 

Obawiam się jednak, że cokolwiek by to było pozostaje Tobie albo skorzystanie z gwarancji albo wprawne oko lokalnego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poruszaniu zegarka to malutkie kulko szybko i swobodnie się porusza ale po paru sekundach się zatrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie jest dobra wiadomość - daj zegarmistrzowi spojrzeć co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj - wysyłka listem do UK to jakieś 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Wysyłaj nie czekaj, a w międzyczasie rozglądaj się za jakimś zegarkiem na czas rozpatrzenia reklamacji :) Pomożemy w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj nie czekaj, a w międzyczasie rozglądaj się za jakimś zegarkiem na czas rozpatrzenia reklamacji :) Pomożemy w wyborze :)

No właśnie... mam do kupienia

- Seiko SNK665K1 za 340 zł (niby nowy)

A podoba mi się tez ten kwarc:

- Casio Edifice model: EF-129D-2AV za 270

 

Co będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.