Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

PIRAMIDA PRESTIŻU - II EDYCJA

Czy chciałabyś / chciałbyś rozpoczęcia we wrześniu kolejnej edycji piramidy prestiżu zegarka ?  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ML

Był już kiedyś taki pomysł żeby podzielić producentów na klasy: A, B, C, D. Prawdę mówiąc to ja wyjechałem z czymś takim no i się zaczęło. Pytania typu:

 

"a dlaczego IWC jest w klasie A, powinno być w B".

"jak IWC w klasie B to Zenith i Rolex też w B".

"a dlaczego GP jest w klasie A, powinno być w B".

"jak GP ma być w klasie B to ja się nie zgadzam na Jaegera w klasie A" itd.

 

Krótko mówiąc znowu zaczął się robić dym dlatego szybko z tego zrezygnowałem. Na Piramidzie Prestiżu pojawiły się natomiast kreski oddzielające od siebie poszczególne grupy producentów. No i cóż, byli tacy, którzy za te cholerne kreski trochę mnie skrytykowali. Tak źle i tak niedobrze. Niezależnie od tego jaki system nie zostałby przyjęty, zawsze mogą pojawić się wątpliwości. Mój argument jest natomiast następujący: w ramach jednej firmy są kolekcje bardziej i mniej znaczące. Weźmy za przykład IWC. Mamy stosunkowo proste Portofino i z drugiej strony DaVinci albo Grande Complication. GC w niczym nie ustępuje skomplikowanym zegarkom Patek Philippe. Albo inny przykład: Maurice Lacroix, gdzie również mamy do czynienia z prostymi konstrukcyjnie czasomierzami oraz z linią Masterpiece. Pozostaje dylemat, jak zakwalifikować daną firmę :?:, przez pryzmat jej najdroższych modeli :?:, najtańszych :?:, czy może uśrednić ofertę :?:. Jak widzisz, pytań jest wiele i trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrobiłem już sobie próbne głosowanie. No niestety, ale 40 miejsc to dla mnie za mało ;). Zabrakło mi jeszcze pięciu lokat żeby umieścić prawie wszystkie firmy, które chciałbym na tej liście widzieć. Cóż, trzeba jednak dostosować się do ogólnie przyjętych reguł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skorzystać z przekroju cenowego z zeszłorocznego Top Class Chronos i grupy wyodrębnić w oparciu o ten katalog?

 

Z kolei w Niemczech robione są plebiscyty na zegarek roku i w nich zegarki też dzieli się na grupy A, B, C, D. Może ściągniemy podział od nich? Nie znam do końca zasad wyodrębnienia tych grup, ale może ktoś coś wie? michalop ;) ?

 

Po zrobieniu piramidy w ten sposób Casio będzie mogło wygrać z Timexem

albo odwrotnie. O, albo nawet zrobimy kategorię "Plastikowo - kwarcowa piramida" :mrgreen: ?

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania, że dobrze byłoby wyodrębnić grupy, a podział można faktycznie "ściągnąć" od np. Chronos'a ;)

Przyda się jakaś zmiana, która być może spowoduje, że nasza piramida będzie bardziej "profesjonalna" od poprzedniej :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ML,

zostawmy wszystko tak jak jest. Z tym podziałem na grupy znowu będzie problem o czym pisałem już wyżej. Wszystko będzie dobrze jeżeli zagłosujemy uczciwie z minimalnym dystansem do swoich ulubionych firm zegarkowych. Ja przygotowałem już swoje zestawienie. Dość długo zastanawiałem na jakim miejscu ulokować każdą z wybranych marek. IWC znalazło się dopiero na 9 miejscu, ale inaczej nie dało rady. Jeżeli w miarę rozsądnie potraktujemy temat, wszystko będzie okay.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podzielenia na grupy nie jest taka trudna jakby mogło się to wydawać, bo możemy przecież głosować na zegarki mieszczące się w danych kategoriach cenowych i po problemie- jestem za urozmaiceniem zabawy :!: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena nie może być jedynym kryterium zakwalifikowania do określonej grupy. To jest BEZ SENSU Marcin :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie zakwalifikujesz IWC, którego ceny zawierają się w przedziale:

3000 - 500000 $ :?:

 

EDIT

 

A, zapomniałem, jeden z jubileuszowych czasomierzy tej firmy został sprzedany na aukcji internetowej za 5.000.000 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bez sensu Mariusz :!:

Juz kiedyś o tym mówiłem...

Bierzemy pod uwagę najtańszy model danej firmy i po filozofii ;)

Nie wydaje Ci się to sprawiedliwe i rozsądne :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, IWC będzie niżej niż VC czy PP. I tak jest OK. Analogicznie jest z ML czy FC (zegarki od 500 EURO do kilkudziesięciu tysięcy), z tym, że załapią się niżej.

 

Jestem za grupami, ale przydałoby się, aby ktoś jeszcze się wypowiedział.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To nie jest bez sensu Mariusz :!:

Juz kiedyś o tym mówiłem...

Bierzemy pod uwagę najtańszy model danej firmy i po filozofii ;)

Nie wydaje Ci się to sprawiedliwe i rozsądne :?:

 

Marcin

 

To nie jest moim zdaniem rozsądne. Nie można porównywać Portofino z Grande Complication. To jest zwykłe krzywdzenie firmy. Rzecz nie dotyczy tylko IWC. Kolejny po drodze będzie Jaeger, Zenith, Maurice Lacroix, Omega itd.. Poza tym, w moim typowaniu są marki, których prawdopodobnie inni nie uwzględnią, a ja się na przykład na brak Urban Jurgensen&Sonner nie godzę. Chcę wyrazić swój głos w odniesieniu do tej firmy (podobnie Svend Andersen) :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i będziesz mógł oddać głos na kogo będziesz chciał, byle zegarek ten się mieścił w danej kategorii :!:

To nie jest żadne krzywdzenie, a jeśli już to wszystkich jednakowo i to jest, moim zdaniem, sprawiedliwe- bo Zenith nie będzie w tej samej grupie co AP, V&C czy PP :!:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Marcin załapał o co mi chodzi ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin, proszę Cię, przypomnij sobie dyskusję ze stycznia tego roku. Ktoś napisał, że jak mamy zamiar dzielić firmy na klasy, to dajmy sobie spokój z głosowaniem i od razu zakwalifikujmy gdzie jaka marka ma być. A pamiętasz jak czepiali się mnie o te kreski na Piramidzie Prestiżu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa w tym, że te firmy tak naprawdę już są podzielone... :wink: ;)


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, pamiętam aluzje do kresek w poprzedniej Piramidzie :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proszę bardzo, zaproponuj podział, a Ci powiem z czym się nie zgadzam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... >200 EUR

... >500 EUR

... > 1000 EUR

... > 2000 EUR

... > 3000 EUR

... > 5000 EUR

... < 5000 EUR

 

Po krótce tak wyglądałby przykładowy podział.

Kategorie cenowe odnoszą się do najtańszych modeli danych firm.

Najtańszy FC kosztuje więcej niż Atlantic, czy Tissot i co za tym idzie, nie będzie z nim konkurował, byłoby to niesprawiedliwe i dla jednego i dla drugiego ;)

 

To oczywiście tylko propozycja, więc proszę mnie tu nie mieszać z błotem :!: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zrobieniu piramidy w ten sposób Casio będzie mogło wygrać z Timexem

albo odwrotnie. O, albo nawet zrobimy kategorię "Plastikowo - kwarcowa piramida" :mrgreen: ?

 

Marcin

 

Skoro ma być to piramida prestiżu, to może lepiej wyłączmy w/w marki z konkursu, bo plastiko-kwarc dla większości z Was nie jest godny uwagi.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin

Zegarek kwarcowy, wycofany już co prawda z produkcji IWC Portofino kosztuje 6500 zł. Z jakimi markami wobec tego IWC będzie konkurować :?: no i która to będzie klasa: C, D :?:. Nadal uważam, że to jest mało rozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poza tym, podział w katalogu Chronosa odnosi się do poszczególnych modeli zegarków, a nie marki samej w sobie. Dlatego właśnie IWC, Zenith, Jaeger (i wiele innych firm), występują w kilku przedziałach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC w tym przypadku również będzie konkurować z tymi co powinno, zauważ, że np. najtańsza Omega kosztuje trochę ponad 3000zł :!:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu jednak trochę inny problem- zegarki biżuteryjne, jubilerskie- ale i tu łatwo można problem rozwiązać, po prostu nie głosować na nie. Zresztą z tego co pamiętam, takowe nie znalazły się w poprzedniej Piramidzie.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Widzę tu jednak trochę inny problem- zegarki biżuteryjne, jubilerskie- ale i tu łatwo można problem rozwiązać, po prostu nie głosować na nie. Zresztą z tego co pamiętam, takowe nie znalazły się w poprzedniej Piramidzie.

 

Marcin

 

:shock: :shock: :shock: Jak to :?:, Piramida bez takich firm jak Chopard, Cartier czy Bulgari :?:, nigdy. Poza tym, Audemars Piguet też ma w swojej ofercie zegarki biżuteryjne. Może na tę firmę też nie będziemy głosować :?: :? :cry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło ;) . Są firmy, które wysadzają zegarki drogimi kamieniami i sprzedają je za astronomiczne kwoty- i robią TYLKO takie zegarki.

Chopard, Cartier czy AP, przede wszystkim "robią" normalne zegarki. AP w najtańszej wersji i tak będzie w najwyższej grupie...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.