Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

doondie

Eco-drive zgubił kwadrans

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam pytanie związane z zegarkiem Citizen B-612 z mechanizmem eco-drive.

Czy znacie przypadki gubienia przez niego czasu? Taka ciekawostka z dziś. Zegarek zgubił z środku dnia ok 15 minut. Rzecz o tyle interesująca, że jest w ciągłym użyciu, codziennie na ręce, w większości czasu nie zasłonięty rękawem, więc raczej ma dostęp do światła.

Co mogło być przyczyną, czy jest to objaw, który należałoby reklamować, czy po prostu zaakceptować taki jednorazowy przypadek?

Zegarek ma 2 lata.

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że zgubił kwadrans tylko raz, a potem chodził już normalnie z dokładnością mieszczącą się w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przez przypadek osiągnęła Ci się koronka a po kwadransie przez przypadek wcisnąłes ją z powrotem. Mi się kiedyś zdarzyło podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że zgubił kwadrans tylko raz, a potem chodził już normalnie z dokładnością mieszczącą się w normie?

 

Póki co nie mam większej statystyki. Zdarzenie jednorazowe. I może faktycznie był tu przypadek o którym mówi Polas. Zegarek był spóźniony, ale szedł. Stąd założenie, że zgubił minuty i nie pomyślałem o wyciągniętej na jakiś czas koronce.

 

Będę obserwował. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z mechanizmem NH-35 (automat). Też nagle zgubił kilkanaście minut, ale okazało się, że chodził już prawie na oparach.Po nakręceniu, od kilku dni już tylko sekundowa, stała odchyłka.

W eco-drive'ach mi się to nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam większej statystyki. Zdarzenie jednorazowe. I może faktycznie był tu przypadek o którym mówi Polas. Zegarek był spóźniony, ale szedł. Stąd założenie, że zgubił minuty i nie pomyślałem o wyciągniętej na jakiś czas koronce.

 

Będę obserwował. Dzięki :)

ja przez jakiś czas miałem podobną zagwozdkę ze swoim eco-drivem i po kilku dniach dokładnych obserwacji okazało się, że wyciągając coś z przedniej kieszeni węższych jeansów koronka zahacza o rant kieszeni i zegar się zatrzymuje - jak zacząłem na to zwracać uwagę, to gubienie czasu ustało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.