Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukcio34

Zakup zegarka Casio Edifice czy Casio G-Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ostatnio sprzedałem dwa swoje zegarki: g-shock kostka GW-M5610 i protrek prw-3100.Chciałbym teraz kupić jakiś nowy zegarek który będzie posiadał:

  • zasilanie światłem słonecznym
  • waveceptor,czyli synchronizacja z zegarem atomowym
  • zegarek może być analogowo-cyfrowy lub cyfrowy(tylko nie kolejna kostka)
  • dobre podświetlenie

Zastanawiam się nad zakupem Casio z serii Edifice lub zakup jakiegoś G-Shock.Odnośnie Casio Edifice zaciekawił mnie taki model:Casio Edifice ECB-900DB-1AER.Zegarek ma zasilanie światłem słonecznym,jest cyfrowo-analogowy,nie wiem czy ma waveceptor,ale ma bluetooth i można go połączyć z aplikacją na smartfonie i dzięki temu mieć aktualny czas i datę w zegarku.

Na zegarek chciałbym przeznaczyć 950zł i nie przekroczyć tej kwoty(zegarek kupuję nowy)

Teraz mam dylemat jaki zegarek Casio G-Shock wybrać odnośnie wybranego zegarka Casio Edifice,tak by zegarek G-Shock posiadał to co podałem w poście?

 

Liczę na pomoc forumowiczów :)

Edytowane przez lukcio34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje jaki zegarek Casio G-Shock wybrać odnośnie wybranego zegarka Casio Edifice,tak by zegarek G-Shock posiadał to co podałem w #1 poście i dodam,że kupuję nowy zegarek,więc używane zegarki odpadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z g shock ciekawą i w miare tanią propozycją jest AWG-M100-1A :) posiada waveceptor i solar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nadal czekam na kolejne propozycje jaki zegarek Casio G-Shock wybrać odnośnie wybranego zegarka Casio Edifice,by zegarek G-Shock  był tez  cyfrowy i posiadał to co podałem w #1 poście: zasilanie światłem słonecznym,waveceptor oraz dobre podświetlenie i jeśli polecicie mi np: zegarek cyfrowy to dobrze by nie była to kolejna kostka

Czekam na propozycje forumowiczów odnośnie zegarka cyfrowo-analogowego lub cyfrowego(tylko nie kolejna kostka) :)

Edytowane przez lukcio34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że doskonałym wyborem będzie GXW-56-1BJF.

Posiada wszystkie oczekiwane przez Ciebie funkcje.

 

Jego główną zaletą, jest obłędny wygląd. Żywa legenda  :)

Pytanie, czy gabarytowo będzie Tobie odpowiadał ..

 

DSC0001-c_qsnspqn.png


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodałem w  #1 poście informację o tym,że zegarek  ma posiadać: zasilanie światłem słonecznym,waveceptor,może być analogowo-cyfrowy lub cyfrowy i posiadał dobre podświetlenie.

Czekam na konkretne propozycje jaki zegarek Casio G-Shock wybrać odnośnie wybranego zegarka Casio Edifice,tak by zegarek G-Shock posiadał to co podałem w #1 poście,byle propozycją nie był to zegarek Casio G-Shock kostka,bo nie chciałbym kupować kolejnego zegarka kostki

Wstępnie zastanawiam się nad takimi zegarkami Casio G-Shock(do nich mogę dopłacić):

  • Casio GST-W300(wersja z zasilaniem słonecznym,waveceptor i jest analogowo-cyfrowy)
  • Casio GWG-100(ma zasilanie światłem słonecznym,waveceptor i też tak jak Casio GST-W 300 jest zegarkiem analogowo cyfrowym,nie wiem czy ten zegarek nie będzie dla mnie za duży)
  • Casio GW-9400 Rangeman(Romek cyfrowy ze wszystkim co ma mieć zegarek: zasilanie światłem słonecznym,waveceptor,dobre podświetlenie plus trzy sensory: wysokościomierz,kompas i barometr z termometrem,te sensory to dla mnie zbędny bajer,po używaniu Casio ProTrek PRW-3100,który posiadał też trzy sensory te same co w romku)

Teraz nie wiem który zegarek Casio G-Shock wybrać tak by zdecydować czy kupić zegarek Casio Edifice ECB-900DB-1AER czy może jeden z wybranych zegarków Casio G-Shock?

Edytowane przez lukcio34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od kilku dni jestem posiadaczem casio g-shock gwg 100-1a8er i jak dla mnie jest rewelacyjny, szczególnie podświetlenie robi robotę. Nie jest mały, ale zależy co kto lubi - mi pasuje. Do pracy zarzucam casio lineage LCW-M170D-1AER, a po pracy gwg 100. Zarówno jeden jak i drugi mają wspominane przez Ciebie funkcje. Ze swojej strony mogę je polecić.

Tutaj masz w promocyjnej cenie gwg 100 w negatywie:

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock/zegarek_casio_g-shock_mudmaster_solar_gwg-100-1aer

Edytowane przez slawek230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat

Oglądałem na Youtube filmik Mateja z prezentacji zegarka Casio GR-B100. Tak jakoś zaciekawił mnie ten zegarek.Nie ma waveceptor,ale ma bluetooth i po połączeniu zegarka ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją G-Shock Connected zegarek łączy się ze smartfonem i pobiera aktualny czas,do tego zegarek jest analogowo-cyfrowy i jest zasilany światłem słonecznym.

Czy zegarek Casio GR-B100 to dobry wybór czy lepiej poszukać jakiś inny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat

Oglądałem na Youtube filmik Mateja z prezentacji zegarka Casio GR-B100. Tak jakoś zaciekawił mnie ten zegarek.Nie ma waveceptor,ale ma bluetooth i po połączeniu zegarka ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją G-Shock Connected zegarek łączy się ze smartfonem i pobiera aktualny czas,do tego zegarek jest analogowo-cyfrowy i jest zasilany światłem słonecznym.

Czy zegarek Casio GR-B100 to dobry wybór czy lepiej poszukać jakiś inny zegarek

Niestety nie jest zasilany światłem słonecznym, posiada baterie i częste używanie funkcji może drastycznie skrócić jej czas działania.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, GR to zawsze oznaczenie modeli z solarem (ale bez radia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka mój błąd, oczywiście posiada solar.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy GR-B100 jest wart zakupu,bo nie dostałem na to odpowiedzi,może poszukać inny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się właśnie z gwg100 na gr b100 - zmiana podyktowana była dobrą ceną zakupu obydwu egzemplarzy i odsprzedaży gwg100. Gr b100 to zegarek bardzo fajny, lepiej leży na ręce i wydaje się mniejszy od gwg 100. Funkcje podobne, aczkolwiek bluetooth i aplikacja g-connect przemawia na korzyść gr b100. Mam model z niebieskimi wstawkami, zielony dla mnie za bardzo rzuca się w oczy. Pasek w gwg 100 moim zdaniem lepszy, natomiast wygląd gr b100 "delikatniejszy", mniej surowy i nowocześniejszy. Myślałem o odsprzedaży gr b100, ale zostanie ze mną.

Jak zależy Ci na tanim zakupie to szukaj w angielskich sklepach, znajdziesz sporo taniej i w ciągu tygodnia masz paczkę u siebie.

Edytowane przez slawek230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brachu

A może coś z serii GAW-100B. Ma wszystkie funkcje, na których Tobie zależy, a przy tym można go wyrwać za poniżej 500 pln. Sam się na niego czaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.