Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
William Blake

Wytoczenie bezela

Rekomendowane odpowiedzi

Serio...Nikt? musze to do Chin wyslac?

Wszyscy myśleli, że tam już pytałeś... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta rzecz z nierdzewki...

 

Pomijam przechwyty, i toczenie wewnętrzne z profilem R 0,61

Wzruszyłem się do łez przy indeksach, to będzie proste struganie.

 

Kto chętny? Las rąk.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia nie potrzebna... 30 lat temu dalo sie taki zrobic bez frezarek cnc wiec pewbie tym bardziej da sie dzisiaj... wiesz ludzie w kosmos lataja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakielkolwiek maszyny trzeba ten element zamontować potem w trakcie pracy co najmniej raz "przechwycić" t.j zdemontować i zamontować odwrotnie. Wymiaty podałeś bez tolerancji, ale to do zegarka więc najwyższa możliwa.

Trzeba więc przygować sposoby mocowania i narzędzia do mocowania. Najlepszy uchwyt centrujący nie spełni zadania, zbyt małe powierzchnie styku do uchwytu i zacisku.

Trzeba potrafić zaszlifować odpowiednie profile narzędzi i to z widii czyli na tarczach diamentowych, przecież to "nierdzewka", a to bardzo kiepsko się się obrabia.

 

Samo przygotowanie surowczyka z tej nierdzewki t.j. przecięcie wałka fi 50 i wykonanie tulejki w którą da się wpisać ten element to koszt 100-200 zł za pojedynczą sztukę plus jeden zapas.

Jestem w stanie to wykonać , także z tak zaprojektowanymi indeksami jedna sztuka za 2000 zł, może za 2500 tak żeby mi siē chciało.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. przeanalizowałem rysunki, wiem że zupełnie niepotrzebnie.

BRAKUJE WYMIARÓW.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... z jakiego materialu zatem zrobic to zeby bylo latwiej obrabiac? Amelinium... jakis stop z dodatkiem mosiadzu?

 

ps. nie jestem inzynierem staralem sie jak najdokladniej zobrazowac co chce zrobic wiec wybacz ze niepotrzebnie fatygowalem;)

 

A tak z innej beczki Polska to dziwny kraj... gdzie indziej sie da... i w dodatku za 1/100 ceny ktora podales... i sie komus chce... W zyciu zrobilem sporo fajnych rzeczy bo nie wiedzialem ze sie nie da;)

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamów jedną sztukę za 1/100 ceny.

To rzeczywiście dziwny kraj. Za zegarek z kwasówki z etą 2824-2, ludzie płacą 10000zł ale naprawę lub regulację chcą mieć za 30 zł a bazel za 20 zł.

 

Teraz wiesz z kąd był mój sarkazm?


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz zapewne stad ze sa takie miejsca gdzie da sie dobrze i w sensownej cenie... oczywiscie sa osoby ktore zaplaca cene ktora podales i maja do tego prawo tak jak masz prawo zadac takiej na miare twojej wiedzy i umiejetnosci

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W projekcie przydatne mogą być pewne modyfikacje. Są gatunki stali nierdzewnych, które obrabiają się dość dobrze, do których słynna stal chirurgiczna nie należy. Nie trzeba na uchwyty używać węglików, wystarczą odpowiednio zatoczone zwykłe materiały. Tak wymagający element można zwymiarować w dziesiątych, a kanałek na sprężynę może mieć dość dowolny kształt, a nie półokrąg wymiarowany w setkach. Tu wymiary wystarczą jako orientacja i koperta, aby wszystko pasowało. Poza tym ze zmodyfikowanym projektem warto udać się do tokarza i ustalić warunki, a do zegarmistrza to później, kiedy trzeba będzie powierzchnię wykończyć i zamontować całość. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.