Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Problem z mechanizmem kwarcowym

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gambit17

gambit17
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 18:23

Witam,

Mam problem z zegarkiem Frederique Constant model FC 270X4P4/5/6 z fazami księżyca ,mechanizm kwarcowy . Zegarek otrzymałem w prezencie chyba w 2008r. regularnie co 3 lata wymieniałem baterię.i. W lutym tego roku zauważyłem , że zegarek stanął , jakieś 5-6 miesięcy od wymiany baterii. Pomyślałem , że ktoś włożyłem do zegarka jakiś szajs przy ostatniej wymianie. Na drugi dzień poleciałem do jednego z Warszawskich salonów wymienić znów baterię, tym razem upewniając się , że bateria będzie dobrej jakości. Niestety minęło parę miesięcy i zegarek znów stanął, po ponownym ustawieniu znów chodzi ale opóźnia się na o parę minut na dobę. Nigdy nie byłem z nim w serwisie. Czy w tym modelu trzeba przeprowadzić jakieś wymiany? zrobić jakiś serwis? Może po prostu kończy się żywotność tego mechanizmu kwarcowego? 

Pozdrawiam,

Marcin

• 0

#2 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6068 postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 19:18

Można przeczyścić bo w przypadku zegarków kwarcowych, zwłaszcza tych z iluzorycznym WR warto "odkurzyć" co jakiś czas, tym bardziej jak coś zaczyna się dziać - może pomoże a jak nie to w internetach jest napisane że zegarek napędza tajemniczy werk "quartz FC-270", ale w wyniku szperania, bez spiny i zbytniego wysiłku, wychodzi że pod tą tajemniczą nazwą kryje się najprawdopodobniej  Ronda 706.B - a ten mechanizm można kupić stosunkowo łatwo i stosunkowo niedrogo, bo w detalu 150 PLN brutto https://www.mechaniz...ronda-706b.html , czyli jakby czyszczenie nic nie dało to zawsze można wymienić mechanizm na nowy, a że to prezent i zważywszy na cenę katalogowa tego zegarka, chyba warto...

Użytkownik Daito edytował ten post 14 wrzesień 2019 - 19:21

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych