Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MariuszA

Riseman Men In Mat Black

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje. Czy mógłbym prosić o info o tym modelu:

 

GW-9200BWJ-1JF.

 

Czytam na zagranicznych stronach ze posiada inne moduł aniżeli standardowy riseman

 

 inny,a z tego co pisza sa problemy z sychronizacja w stanach tej wersji,a co byłoby w europie? Trudno powiedziec, Jedno jest pewne instrukcje dostaniesz nawet nie w j.angielskim tylko w jezyku japonskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japoński Riseman różni się tylko i wyłącznie jednostkami wykorzystywanymi w funkcjach "sensorycznych" - na stałe ustawione są temperatura w stopniach Celsjusza, wysokość w metrach i ciśnienie w hektopaskalach bez możliwości ich zmiany, a więc w polskich realiach nie ma to najmniejszego znaczenia. Jeśli chodzi o synchronizację radiową to różnic nie ma żadnych.

 

Instrukcja w języku angielskim jest dostępna:

 

http://support.casio.com/en/manual/009/qw3145.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuje, wyczytałem właśnie w recenzji na http://www.amazon.co.uk/Casio-G-Shock-RISEMAN-GW-9200BWJ-1JF-Japan/dp/B007XOQNMU ze są problemy z synchronizacja ale dokładnie nie wiem o co chodzi.

 

Wydaje mi się ze on pisze ze zegarek nie przestawia się jak telefon (od razu) tylko czeka do odmierzenia godzin rannych (po 2:00 noc) i dopiero wtedy synchronizuje czas do miejsca w którym się znajduje. To normalne oczywiście. I tu tez jest jakiś błąd ze strony tego recenzującego bo przecież jego zegarek nie wie ze jest na wschodzie USA i nie przestawi się o kilka godzin sam jeśli znajdzie się na zachodzie USA bo nadal łapie sygnał z nadajnika USA. Trzeba mu zmienić ręcznie strefę czasową.

 

Oczywiście jeśli zegarek znajdzie się w Chinach, w UK lub w Polsce to w nocy przestawi się na czas obowiązujący na tym nadajniku i w tej strefie.

 

Wiem jak działa MultiBand 6 wiec nie kumam o co mu chodzi. I czy on nie wprowadza w błąd innych swoja opinią. 

 

Teraz już zaczynam się zastanawiać czy po zakupie z Japonii funkcja WC będzie działać.

 

 

Proszę mnie poprawić i doinformować jeśli czegoś nie rozumiem.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, strefę trzeba zmienić ręcznie, ale to dotyczy nie tylko USA, inne nadajniki również pokrywają swoim zasięgiem więcej niż jedną strefę czasową. Zegarek podejmuje próbę synchronizacji wyłącznie z nadajnikami zgodnymi z wybraną strefą. Po zakupie japońskiego zegarka wystarczy ustawić odpowiednią strefę i wszystko będzie działać bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja nie wiem o czym pisze ten recenzujący widocznie nie zdaje sobie sprawy do końca co kupił.

 

Mam pytanie jeszcze odnośnie termometru i barometru w tym modelu.

 

W instrukcji jest napisane coś o kalibracji altimetru/termometru.

 

Na jakiej zasadzie działa ta kalibracja i czy się sprawdza?

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeśli termometr któremu ufasz pokazuje 22 stopnie, a zegarek 24, to możesz go sobie skalibrować. Tak samo z barometrem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego:

 

3DSC08143_zpsfaeb3b0c.jpg

 

 

ale zastanawiam się czy sobie nie zmienić na Protreka PRW-6000 lub PRX-7000


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

:rolleyes: Ja bym nie zamienił. Pokaż zdjęcie szlufki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Ja bym nie zamienił. Pokaż zdjęcie szlufki  :)

 

To za dnia przy świetle...w sumie taka stalowa jest z trzema gwiazdkami i napisem "since 1983" :)


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda Twój Riseman.

Niebieski kolor dodaje mu uroku.

Domyślam się, że jest to model z rynku japońskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest z tym negative display, czy "nowe" Risemany sprzedawane w czasie teraźniejszym są już wyposażone w ten ostrzejszy i czytelniejszy wyświetlacz ostatniej generacji? taki jak ma Mudman w tej recenzji (film) http://mygshock.com/2009/09/15/men-in-mat-black-series-g-shock-video-review/

 

dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio takich modyfikacji nie wprowadza w obrębie jednego modelu.

 

Wyświetlacze nie dzielą się na żadne generacje, ich czytelność zależy po prostu od konkretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuje rozumiem, czyli o czym mówi ten gość w przypadku Mudmana ?

 

widać od razu ze pierwszy z lewej ma "ostrzejszy" wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On mówi w liczbie mnogiej ogólnie o wszystkich trzech. Zwróć uwagę, że to filmik sprzed 5 lat, wtedy faktycznie mogły wyróżniać się na tle starszych modeli, choć np. taki G-7710 z 2007 roku do dziś uchodzi za jeden z najlepszych negatywów. Różnica na pierwszym ujęciu wynika w głównej mierze z innego kąta padania światła - przy negatywach ma to bardzo duże znaczenie. Na tym zdjęciu w innym oświetleniu to już Riseman wydaje się najbardziej kontrastowy:

 

Men-In-Mat-Black-Gshocks-Casio-Japan-Lim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuję za wyjaśnienia. :)

Czarny Riseman wygląda świetnie nie mniej jednak nadal obawiam się tego negatywnego wyświetlacza.

 

Szkoda że nie można ich spotkać gdzieś w Europie i porównać na żywo ze zwykłym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, takie wyświetlacze wyglądają ciekawie kosztem czytelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuję za wyjaśnienia. :)

Czarny Riseman wygląda świetnie nie mniej jednak nadal obawiam się tego negatywnego wyświetlacza.

 

Szkoda że nie można ich spotkać gdzieś w Europie i porównać na żywo ze zwykłym

Mam zarówno GW-9200 oraz GW-9230. Jeżeli miałbym wybrać tylko jednego to wybrałbym GW-9200 właśnie ze względu na wyświetlacz. Zawsze możesz GW-9230 zamówić na dużym portalu aukcyjnym i oddać w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny.


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno GW-9200 oraz GW-9230. Jeżeli miałbym wybrać tylko jednego to wybrałbym GW-9200 właśnie ze względu na wyświetlacz. Zawsze możesz GW-9230 zamówić na dużym portalu aukcyjnym i oddać w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Spoko dzięki właśnie byłem dziś w G-Shock East, salonie poświeconym tylko modelom gshock, widziałem zwykłego risemana jeszcze go mieli, widziałem też kilka G z negatywnym wyświetlaczami (nie risemany), czy ja wiem, jeśli chodzi o wyświetlanie godziny to spokojnie jestem w stanie zaakceptować ten negatyw, niestety jeśli chodzi zaś o precyzyjniejsze, mniejsze wskaźniki np o ten wykres na baro grafie to już będzie gorzej.

 

Niezmiernie podoba mi się MIMB lecz raczej zrezygnuje i zakupie zwykłego.

Co do zwrotu 10 dniowego to się nie uda, nie mieszkam w Polsce -ale dziękuje bardzo dobra myśl.

 

Zobaczymy mam okazje kupić 9200BWJ 1JF za miarę normalne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego w jakimś sklepie kupujesz czy od kogoś. Jak w sklepie to poproszę o namiary :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupuje od kogoś w USA.

 

Jeszcze się zastanawiam kurde cena wychodzi 2x tyle co za zwykłego Risemana z polskiego dużego portalu aukcyjnego, poza tym w Polsce była by 6 letnia gwarancja, z USA to wysyłka do Japonii.

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

IMHO nie warto tyle przepłacać. Zwykły Riseman będzie czytelniejszy i mimo iż czarnuch wygląda bosko to nie warto za niego tyle przepłacać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupuje od kogoś w USA.

 

Jeszcze się zastanawiam kurde cena wychodzi 2x tyle co za zwykłego Risemana z polskiego dużego portalu aukcyjnego, poza tym w Polsce była by 6 letnia gwarancja, z USA to wysyłka do Japonii.

 

:rolleyes:

Widzę że się jeszcze nie zdecydowałeś.

Na szybko strzeliłem dwie fotki. Z lampą i bez. Chciałem jak najbardziej oddać jak zegarki są czytelne w dzień oraz wieczorem.

 

post-31641-0-35473700-1398724415_thumb.jpg

 

post-31641-0-90862400-1398724420_thumb.jpg

 

Jako zegarek do używania na co dzień to tylko z pozytywnym wyświetlaczem a  jak się zakochasz w tym modelu to kupisz drugiego za rok czy dwa jak ja ;)


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na takie zdjecia czekalem! i nie mam wiecej pytan, wyswietlacz tylko pozytyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.