Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    czakiii

-no przecież nagrałem Ci się na pocztę -hehe ale ja ją mam i tak zapchaną i nie używam -to sobie ją * wyłącz!!!!!!!!!!! Po co ludziom poczta głosowa skoro nie potrafią z niej korzystać? #boldupyzrana

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Jak Ustawić datownik

slava

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_P3nny_*

Gość_P3nny_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2009 - 15:07

witam
Posiadam takowy zegarek od dwóch dni i za skarby świata nei mogę przestawić datownika tzn jak przejade 24h na tarczy to sie przestawia ale czy nie ma w tym modelu ustawienia koronki tylko dla daty?
Mam jeszcze takie pytanie techniczne, mianowicie czy kręcenie wskazówkami do tyłu uszkadza ten mechanizm?

Dołączona grafika

Pozdrawiam P3nny

Użytkownik P3nny edytował ten post 20 listopad 2009 - 15:08

• 0

#2 quest

quest
  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Gadu-Gadu: 3126476

Napisano 20 listopad 2009 - 15:22

witam
Posiadam takowy zegarek od dwóch dni i za skarby świata nei mogę przestawić datownika tzn jak przejade 24h na tarczy to sie przestawia ale czy nie ma w tym modelu ustawienia koronki tylko dla daty?
Mam jeszcze takie pytanie techniczne, mianowicie czy kręcenie wskazówkami do tyłu uszkadza ten mechanizm?

Dołączona grafika

Pozdrawiam P3nny

Ad. Ustawiania daty - obawiam się że kręcenie wskazówką godzinową to jedyny sposób w tym zegarku... Co do cofania niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni :( Generalnie sa 2 frakcje jedna twierdzi ze może zaszkodzić a druga że nie szkodzi.. :)

Użytkownik quest edytował ten post 20 listopad 2009 - 15:23

• 0

#3 aronus

aronus

Miłośnik zegarków

• Użytkownik
  • 1402 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 15:28

Kręcenie do tyłu podobno nie jest szkodliwe. Profilaktycznie unikam kręcenia do tyłu :(
  • 0

#4 Gość_P3nny_*

Gość_P3nny_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2009 - 15:43

no dobrze a co z tym datownikiem bo jesli trzeba przekrecic milion razy koronką-teraz mam 29-wiec troche pokręce to czy to nie uszkadza mechanizmu?
  • 0

#5 quest

quest
  • Użytkownik
  • 381 postów
  • Gadu-Gadu: 3126476

Napisano 20 listopad 2009 - 15:56

no dobrze a co z tym datownikiem bo jesli trzeba przekrecic milion razy koronką-teraz mam 29-wiec troche pokręce to czy to nie uszkadza mechanizmu?

samo kręcenie nie powinno wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie sprawnego i naoliwionego mechanizmu
  • 0

#6 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 3547 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 17:56

No nie do konca, bo tarcie na połączeniu mechanizm-wskazówki musi być (normalnie chodzi oćwiertnik, ale tu w sławie jest ponoć inne rozwiązanie i być może nazywa się inaczej). A skoro jest tarcie, to jest i zużycie - nie ma bata. Niestety nie wiem, czy w tych Sławach da się jakos szybcie3j nastawić datę, ale z tego co pamiętam cofanie wskazówek powoduje przeskoczenie daty do tyłu, choć pewności nie mam. Sławy zeby sprawdzić też nie. Samo w sobie cofanie wskazówek nie powinno uszkodzić mechanizmu, są nawet takie mechanizmy, w których do prawidłowego ustawienia daty cofanie jest niezbędne (np Volmax-Poljot 26669). Należy jednak pamiętać, że niektóre datowniki wybvitnie nie lubią cofania w zakresie swojej pracy.
Jeśli już trzeba kręcić w kółko do przodu, a w tej sławie chyba tak jest, to ponoć lepiej przestawić o kilka dni, odłożyć na dłuższa chwilę i dalej o kilka dni i tak do końca. W sumie logiczne, bo wskutek tarcia moze teoretycznie miejscowo wzrosnąć temperatura, choć myślę, że jak raz ustawisz i potem juz tylko raz na 2 miesiące będziesz korygował wskazanie daty, to nie odczujesz spadku żywotności mechanizmu. Gortzej gdybyś zakładał na jeden dzień, odkładał i tak co chwila ustawiał na nowo - zużyje się.
  • 0

#7 Voli

Voli

mentalny Martin Eden

• Użytkownik
  • 1960 postów

Napisano 21 listopad 2009 - 23:40

Niestety, ale tu trzeba kręcić "milion" razy (a raczej 10-15 minut) - inaczej się nie da ;).
  • 0

#8 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 3547 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 22:01

A potem się ludziska dziwią, ze wskazówek nie ciągnie...
  • 0

#9 Voli

Voli

mentalny Martin Eden

• Użytkownik
  • 1960 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 23:33

Ze względu na uciążliwość ustawiania datownika w zegarkach bez szybkiej zmiany po prostu ją (datę) ignoruję jeśli wymaga przestawienia o więcej niż kilka dni - i tak niemal każdego dnia noszę inny zegarek. Jeśli ktoś ma jeden to ustawi raz i już :).
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych