Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miko90

Rolex Daytona

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem większość zapytań o autentyczność pochodzi od osób, które doskonale wiedzą, że to podróba.

Pytają tylko po to aby sprawdzić czy jest to oczywiste na pierwszy rzut oka czy też dopiero po dokładnych oględzinach.

Jeżeli odpowiedzi idą w kierunku tej drugiej opcji, to można to coś zakładać na rękę ewentualnie można spróbować komuś wcisnąć po "okazyjnej" cenie jako oryginał lub prawdopodobnie oryginał.

 

Też mam podobne odczucia. W dobie powszechnego dostępu do Internetu i innych źródeł, bardzo łatwo jest się zorientować, że np dny model Rolexa kosztuje 50tys. I nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy chyba, że kupił oryginał za 300 na targu..

Wyjatkiem są zegarki vintage, gdzie o informację trudniej, a podrób, składaków itp jest mnóstwo. Tu pytania o oryginalność mają sens.

Być może czasami ktoś rzeczywiście znajdzie, dostanie, czy odziedziczy oryginalny drogi zegarek. Tylko ileż takich przypadków może być? Poza tym w przypadku prezentu, na ogół darczyńca i odarowany wiedzą, co dają lub dostają ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy z3 (tańsze niż daytona) też było bez papierów i dowodu zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt nie zasugerował jednej prostej czynności:

 

niech kolega milko sprawdzi dokładność. Co jak co, ale chińska podróba raczej nie będzie jak chronometr.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt nie zasugerował jednej prostej czynności:

 

niech kolega milko sprawdzi dokładność. Co jak co, ale chińska podróba raczej nie będzie jak chronometr.

 

No i mógłbyś się pomylić ;)

Pisałem już kiedyś na forum o tym. Mój sasiad przywiózł mi z wycieczki do Chin podróbę Rolexa - taki zart z jego strony. Oczywiście była to bardzo kiepska podróba, bo i prezencie chodziło o jaja, a nie jakąkolwiek wartość. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, chodziło toto bardzo dokładnie. Myślę wiec, że te "lepsze" podróby mogą dawac radę z dokładnością. Oczywiście, nie wiadomo, jak długo to będzie działać i w ogóle nie ma o czym debatować, ale myslę, ze dokładnosć chodu to nie jest decydujace kryterium


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt nie zasugerował jednej prostej czynności:

 

niech kolega milko sprawdzi dokładność. Co jak co, ale chińska podróba raczej nie będzie jak chronometr.

Gdyby wziąć 10 podrób i 10 rolexów to z dużym prawdopodobieństwem można by strzelać, że średnie odchyłki rolexów będą mniejsze, pewnie sporo. Ale tak, to żaden test, bo może trafić się dobrze wyregulowana podróba, która zrobi mniej odchyłki niż oryginał. To tylko (hehe, "tylko", ale niech będzie) mechaniczny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten wątek ma w ogóle sens i nie jest bzdurą to współczuję tacie takiego syna...Jesli nie lubisz zegarków to z szacunku zachowałbyś daytonę. Logika, że sprzedam daytonę jesli okaże oryginałem a zachowam, jesli to podróbka jest żałosna. Sprzedajesz wszystkie prezenty od ojca?


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiecie co , przestańmy zajmować się idiotyzmami

Jesli ktoś na tym swiecie daje komuś prezent za prawie 100 tysięcy , to ani ofiarodawca ani obdarowany nie mają wątpliwosci ani pytań >

reszta to albo głupoty albo prowokacje , więc nie dajmy się w to wciągać

Prezenty typu bmw niech opisują na onecie ,niech się inni tym ekscytują i to komentują , my pozostanmy przy poważnych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - no i co z tego? Chodzi mi o to, że bardzo możliwe, że okazałoby się że ma odchyłki rzędu 40s na dobę i to już byłby bardzo wymowne..


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko smuci to ze ktos tu wyskakuje z ewidentna bardzo niskiej jakosci podrobka a sporo osob sie wyraznie zastanawia ze "chyba cos nie tak", "jak otworzysz to sie okaze" itd. To troche przerazajace, w koncu to forum milosnikow zegarkow i ludzi w temacie zorientowanych. A jeszcze raz powtorze ze zegarek z oryginalnego posta to nie jest mocno dopieszczona replika w ktorej trzeba sie doszukiwac detali jak dlugosc znacznika godzinowego, minimalna roznica w grubosci bezela itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki postulat żeby Mod zamknął ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba się wyczerpał ---> Koniec.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.