Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qzn

Pytanie o zegarek Glashutte spezimatic

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to lata "wielkiego skoku" :-):-) to zegarek nie jest wiele wart Prawdopodobnie kilkadziesiąt złotych. Fajna Paneraiowa koperta :-)

Na Twoim miejscu sprawiłbym mu kauczukowy pasek i nosił z przyjemnoscia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na google zbyt wiele nie znalazłem, [...]

Hmm... http://lmgtfy.com/?q=GUB+Spezichron

 

Interesuje mnie czy to popularny model, na jakim może być werku [...]

http://watch-wiki.de/index.php?title=GUB_Spezichron

 

, jak oceniacie stan,

Stan czego? Koperty,dekla,tarczy, wskazówek? Wydaje się Tobie że my tu na zdjęciach dostrzeżemy więcej niż Ty w realu?

 

przybliżona szacowana wartość (czy wygrawerowana sygnatura Ericha Hoeneckera z tyłu to plus czy minus).

Szacunkowo to nawet jakby Erich własnoręcznie skrobał po nocach te podpisy na deklach to i tak nie jest wstanie przebić w cenie podpisu Adolfa. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadki zegarek w wersji "nurek".

Dekiel nosi sygnaturę ćwiczeń z cyklu "Braterstwo Broni" - prawdopodobnie był "pamiątką" dla wyższych oficerów.

Co do podpisu, to faktycznie, wygląda na sygnaturę samego Ericha.

 

Stan tarczy i wskazówek bardzo ładny, gorzej z pierścieniem i kopertą (pościerane krawędzie).

Pochromowałbym kopertę, w odnowionym stanie w Polsce wartość jakieś 300 pln, w RFN jakieś 150 - 200 EUR dla pasjonata.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadki zegarek w wersji "nurek".

(...)

 

Rzeczywiście "nurek" a nie nurek.

 

Z wciskanym dekielkiem wodoszczelność mała lub żadna.

Zresztą żadnej informacji o WR na zegarku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadki zegarek w wersji "nurek".

Dekiel nosi sygnaturę ćwiczeń z cyklu "Braterstwo Broni" - prawdopodobnie był "pamiątką" dla wyższych oficerów.

Co do podpisu, to faktycznie, wygląda na sygnaturę samego Ericha.

 

Na pewno był pamiątką z manewrów wojskowych Układu Warszawskiego nazwanych "Waffenbrüderschaft 80", które odbywały się w Magdeburgu. Pamiątki takie rozdawał wtedy uczestnikom Honecker, niekoniecznie oficerom. Zegarków z taką "dedykacją" podobno było nie więcej niż 100.

 

No ale wszystko to, jak i również pozostałą wiedzę, gzn bez problemu może przeczytać sobie sam... znaczy się bez pomocników.:)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był zielony w temacie i szukał GUB Spezichron zamiast Glashutte Spezichron, zapewne też bym tam trafił i tematu by nie było :) Przy moim zapytaniu na nic podobnego nie znalazłem... Dziękuję bardzo serdecznie za wszelkie informacje.

Teraz trafiłem na ten sam model Link, takie pytanie, skąd autor postu znalazł informacje o wodoszczelności 200m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Teraz trafiłem na ten sam model Link, takie pytanie, skąd autor postu znalazł informacje o wodoszczelności 200m?

 

Chciałem zaproponować byś zapytał bezpośrednio Rumuna, ale jak widać jest mało aktywny na WUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był zielony w temacie i szukał GUB Spezichron zamiast Glashutte Spezichron, zapewne też bym tam trafił i tematu by nie było ;) Przy moim zapytaniu na nic podobnego nie znalazłem... Dziękuję bardzo serdecznie za wszelkie informacje.

Spoko. :D Ćwiczenie czyni mistrza, a Googiel to pożyteczne narzędzie, pod warunkiem posiadania umiejętności znajdowania odpowiednich słów kluczowych. No a, że akurat zegarki byłych dedeerów są bardzo dobrze opracowane w necie uznałem, że lepiej jest tu dać odpowiedź w taki sposób, by nauczyć jak znaleźć odpowiedź samodzielnie.

 

Teraz trafiłem na ten sam model Link, takie pytanie, skąd autor postu znalazł informacje o wodoszczelności 200m?

 

Hmm... Nie znalazłem potwierdzenia, ale były różne patenty na uszczelnienie nie zakręcanych dekli, tak że całkiem wykluczyć tego nie mogę..


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-ha ;] bo jeśli ta informacja nie jest prawdziwa, to wątpliwa jest też prawdziwość pozostałych twierdzeń z zalinkowanego postu. Przez google można dotrzeć do wielu danych z różnych źródeł, ale potwierdzenie informacji przez kogoś biegłego w temacie to co innego ;] W każdym razie dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.