Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kangie

Mała kolekcja Kangiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kurier przywiózł mi dzisiaj skórzane etui na zegarki, zatem postanowiłem przełożyć swoje skromne czasomierze z szuflady z oryginalnych pudełek do tej gustownej i świetnie wykonanej skrzyneczki oraz wkleić tutaj kilka zdjęć. Zdaję sobie sprawę, że moje zegarki nie są szczytem marzeń większości tu zgromadzonych i mam nadzieję, że nie oberwie mi się za to ;) Tak czy inaczej myślę, że jestem miłośnikiem zegarków, bo po pierwsze mam ich więcej niż 1 szt. a po drugie lubię czytać na temat zegarków, mechanizmów, komplikacji i to Forum umożliwia mi pogłębianie swojej wiedzy. Gdzieś tam w przyszłości mam plany na porządne "szwajcary". Może wygram w Totka, albo zostanę prezesem firmy, to wtedy zaszaleję i powiększę kolekcję zwielokrotniając jej wartość :D

 

Przygodę z zegarkami rozpocząłem od mechanicznej Pobiedy z naciągiem ręcznym, którą dostałem od chrzestnego na I komunię św., potem jakieś elektroniczne Montany z napisem "16 Melody Chrono" :D W szkole średniej miałem jakiegoś kwarcowego Sharpa analogowo-cyfrowego. Spodobał mi się układ tarczy i po kilku latach nabyłem kwarcowego Timexa z podobną tarczą (na zdjęciu pierwszy od lewej). Na 18 dostałem małego Orienta. Niestety był pechowy. Zgubiłem dekielek i żaden z zegarmisztrzów wrocławskich nie mógł dopasować dekielka. Znalazłem kompletną kopertę z deklem, ale była mocno zniszczona. Potem zegarek zatrzymywał się, sklejał się włos. Naprawiłem i później sprzedałem pechowego dziada na Allegro (jest na 1. planie na ostatniej fotce). Następnie był Timex Automat (drugi mechanik po Oriencie) z rezerwą chodu i czasem 24h, i niedawno kupiony Seiko 5 Aviator. Ostatni zakup - Poljot Aviator 3105, który w chwili obecnej najbardziej przypadł mi do gustu. Odkupiłem go w stanie idealnym od naszego Klubowicza. Szwajcara żadnego nie ma, ale kiedyś na pewno do mnie dojedzie :D To tyle.

 

Oto one - zegarki Kangiego!

 

 

 

a327818d60c5cdf1m.jpg e4c4961b7eb3fd18m.jpg 9dfd57cd9c7aef2cm.jpg db226292f844da5cm.jpg 942ae27b2f611f8am.jpg 58b72d5b29815c9dm.jpg af1c3b10d93df4ccm.jpg a3454b2a069bbe56m.jpg


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcara nie ma?! :D Jak to tak?! ;):D

 

Żartowałem... :D

 

Bardzo przyjemna kolekcja :) .

 

Dla siebie wybrałbym Aviatora i piąteczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna kolekcja :D .

 

Dla siebie wybrałbym Aviatora i piąteczkę.

Dzięki.

Wniosek z tego, że rozwijam się :D To moje 2 ostatnie nabytki ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Aviator jest świetny.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, muszę przyznać,że kolekcja już fajna chociaż nie widzę tutaj takiego "typowego" garniturowca ;)

Piękny kuferek, pewnie fajnie też kosztował :)

Fajnie, bardzo fajnie mieć taką kolekcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną skrzyneczkę, tylko w wersji na 10 sztuk :) Fajna kolekcja, szczególnie Aviator mi się podoba.

Życzę szybkiego zapełniania kolejnych skrzyneczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pisałeś ;) Miałem brać tę na 10 zegarków, ale stwierdziłem, że szybko jej nie zapełnię, to 5-tka musiała wystarczyć.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry początek, a Aviatory podobaja się uniwersalnie. Co w nich takiego jest? ;)


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w nich jest! Mnie się podoba ich prostota i duża czytelność tarczy.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w nich takiego jest? :)

 

Mołnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...albo Poljot 3105 ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcar w rusku? Coś nie teges ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcar w rusku? Coś nie teges ;)

 

Zerknij TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf, wiem wiem. Chodziło mi o "polityczne" podejście do tematu. To tak jak wpakować silnik VW do starej Skody. Nie przystoi ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, czyżby Mołnia? ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Mołnia to zerżnięty Cortebert cal.616, radzieckie chronografy chodziły na klonach mechanizmów Valjoux, radzieckie 3017 zgapione są od Venus 150 itd. itp.

Tak więc jak widzisz rosyjski zegarek z ETĄ w środku to najzwyczajniej rosyjski zegarek z ETĄ która nazywa się ETA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze w nowych skodach sa silniki nowych VW ;) tyle że, ze znaczkiem skody , a nie VW i dlatego są inne niz VW :] A koronke zamiast kluczyka wymyslil Patek, wiec tak naprawde to kazda eta to zerzniety patek .. i tak koło się zamyka :) - można tez powiedziec ze chinczyk jest dobrym zegarkiem bo zrzyna jak rusek ze szfajcarji, a skoro lubimy ruski to czemu nie lubic chinczykow B):)

 

 

Fajna skrzyneczka i tez mysle o podobnej, tyle ze mnie 5 nie wystarczy, a 10 bedzie za duza :)

 

 

 

A ruski odkad zyje i cos rozumiem to wszystko, nie tylko zegarki zrzynali od kazdego :D i za to ich kochamy :D:D i ja bym napewno nie kupil ruska z nazwa mechanizmu eta, albo inaczej - nie zalozylbym na reke :D


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytejro, od kiedy ja żyję, wiem że Ruscy są potęgą jesli chodzi o naukę, badania itp. Mają bardzo wysoki poziom nauk ścisłych w szkołach i uczelniach. Wiem, bo przerabiałem w liceum mnóstwo zadań z radzieckich zbiorów zadań. Metody obliczeń bilansowo cieplnych kotłów parowych są dwie: amerykańska i radziecka. Ta pierwsza jest prymitywna, wręcz ułomna. Radziecka jest skomplikowana i bardzo dokładna. Podobnie jest w lotnictwie. Cokolwiek mówić, to Rosjanie poczynili w lotnictwie sporo ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. Technologia często była na słabym poziomie, ale konstrukcja na wysokim. Podobnie sprawa ma się z kosmonautyką. Nie sądzę żeby wszystko zrzynali od USA.

A Patek-Philippe, a dokładnie panowie Patek, Czapek i Philippe nie wymyślili w zegarmistrzostwie wszystkiego. Sporo im zawdzięczamy, np. tę wspomnianą przez Ciebie koronkę, ale wiele patentów należy do innych panów, np. Breguet i jego włos balansu ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dobrze wiem ze goscie sa zdolni, tylko tam zawsze inaczej się mysli, bo ich na to stac i tak im jest wygodniej :] Tylko pisze o tym ze mechanizm zerzniety z ETY, ale ruski to zupelnie cos innego niz ETA i nie dziala tak samo, bo to nie jest jak w przypadku stajni VAG tylko zmiana nazwy, a zupelnie inne fabryki robiące cos z wzoru (nie zawsze kupionego) i nie z taką precyzją jak ETA. Np M-72, to zupelnie inny motor niz BMW, Tu 144 to zupelnie inny samolot niz concorde, lada to zupelnie inne auto niz fiat i tak mozna by wymieniac... ale zeby nie bylo.. My mielismy Warszawe wzietą od ruskiej czajki B) hehe

 

W mojej wypowiedzi chcialem tylko zaznaczyc ze ruska ETA to nie ETA bez napisu mimo iz skopiowana ;)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fotki mojego "łocza" od wczoraj na nowym pachu 4mm :) Jest to Pattini 18mm #4mm.

 

8752d6495593742bmed.jpg

 

362de137faffe26emed.jpg

 

0270f2e9e9ca6607med.jpg

 

5856e75e1df69a5dmed.jpg

 

0ee114ce93b7de67med.jpg


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ale w sumie.... masz łądniejszego Aviatora.. to chyba bardzo podobne zegarki ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut podobne, ale jeden obok drugiego "licho" wygląda. Na szczęście rozmiar ponoć nie ma znaczenia :) :)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem pisac ze podobny do aviatora. Jak na seiko to bardzo ladny, mnie sie podoba :) A jakie on ma rozmiary, ze licho wyglada przy rusku?


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.