Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Paketa - zegarek po dziadku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mury

mury
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 20:53

Witam
Chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post i zapytać o zegarek PAKETA.
Zegarek mam po dziadku, który odszedł w 97 roku, od tamtego czasu leżał w szufladzie. Jeszcze jako mały chopaczek pamiętam, że dziadek ubierał go tyklo w niedziele do kościoła.
Na mechaniźmie jest wybite 2614.H SU, z forum wyczytałem, że to dość popularne mechanizmy.
Mnie interesuje, jaki pasek założyć, żeby wyglądał jak oryginał i z którego roku może być ten zegarek. Na pewno początek lat 90 bo to pamiętam, może starszy?
Pozdrawiam

Załączone pliki

• 0

#2 sergserg

sergserg

High-End Quartz user

• Użytkownik
  • 3628 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 21:03

Pisane cyrylicą PAKIETA czyta się "rakieta" (i to samo oznacza, co analogiczny wyraz w j. polskim). Popularna marka zegarków radzieckich.
  • 0

#3 mury

mury
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 21:24

Dziękuję za odpiwiedź. To też już zdołałem ustalić, na tym forum.
Chciałbym oddać ten zegarek do specjalisty, i zanim to zrobię, chcę dowiedzieć się jak najwięcej o tym zegarku, żeby zegarmistrz nie wcisną tego, co ma akurat najwięcej na zbyciu. Nie zależy mi na wartości finansowej.Chciałbym, żeby przez następne lata działał tak jak teraz.
  • 0

#4 whb

whb

yrlocalchemist

• Użytkownik
  • 1895 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 21:34

(...)
Mnie interesuje, jaki pasek założyć, żeby wyglądał jak oryginał (...)

Zegarki radzieckie najczęściej sprzedawane były bez pasków i to by właśnie był "oryginał".

Dobierz sobie pasek wg porad sklepów internetowych sprzedających paski.
  • 0

#5 Voli

Voli

mentalny Martin Eden

• Użytkownik
  • 1960 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:10

Zegarek pochodzi właśnie z pierwszej połowy lat '90. Sprzedawano je bez paska, w niewielkim pudełeczku. Pasek.. jaki Ci się podoba - typowe uszy "18" dają duży wybór.
  • 0

#6 mury

mury
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 19:34

Dzięki za odpowiedzi. A czy te zegarki były wytrzymałe? tzn. można go używać na co dzień, czy lepiej schować w szufladzie na następne 20 lat:)
  • 0

#7 kfgz

kfgz
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 16:27

Mechanizm ma system antywstrząsowy, więc przy normalny użytkowaniu nic mu raczej nie grozi.
  • 0

#8 Voli

Voli

mentalny Martin Eden

• Użytkownik
  • 1960 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 16:34

Technicznie ta rakieta to "solidny wół roboczy" więc prawidłowo eksploatowana powinna bez problemu przepracowac te najbliższe 20 lat. Musisz jednak miec swiadomość, że koperta tego zegarka jest mosiezna z pokryciem galwanicznym i będzie sie przecierać - zegarek jest dość młody - jakość tych powłok jest gorsza niż np. 20 lat wcześniej. Po kilku latach koperta zauważalnie straci na wyglądzie.
  • 0

#9 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 981 postów
  • Gadu-Gadu: 6983120

Napisano 06 lipiec 2011 - 18:45

Mechanizm ma system antywstrząsowy, więc przy normalny użytkowaniu nic mu raczej nie grozi.

Ten zegarek ma nawet podwójny system antywstrząsowy :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych