Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Prophet001

Parujące zegarki-ankieta

...  

94 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Od wewnatrz nie zaparowal mi zaden z nastepujacych modeli: G100, DW6620, G2300, GW6900, DBC-30

Parowal MQ-30W ale to wina uszczelki i zegarmistrza


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do testu doszedł chrono od timex'a z 2005 w stalowej kopercie (ciekawostka WR100 i wciskany dekiel)

również przeszedł go bez szwanku

a mój pierwszy z Timexów w latach 90 parował/przeciekał po każdym kontakcie z wodą - wymienili na nowy

 

z ankietą świetny pomysł - szkoda, że nie na głównym a tylko w dziale Casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ankietą świetny pomysł - szkoda, że nie na głównym a tylko w dziale Casio

 

dzięki, zawsze można by prosić admina o przeniesienie. wrzuciłem tutaj ponieważ pytania w ankiecie nakierowane głównie na problemy Casio. Dziwię się, tylko, że koledzy z forum pracujący dla Casio nie wypowiedzieli się do tej pory w sprawie parowania zegarków. W tym wątku jednak skupmy się tylko na założeniach ankiety a wszelkie dyskusje http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48210-parujace-casio-g-shock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój G-1000H zaparował tylko raz (dziwna sprawa).

Od tamtego czasu (1,5 roku) - używałem go wiele razy w środowisku wodnym (prysznic, kąpiel, nurkowanie do 5m), nie zaparował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast ankiet i tematów na kilka stron uważam, że jeżeli ktoś "kocha" swój zegarek/ki to nie ma co się rozwodzić na gdybania, tylko odżałować kilka złotych i oddać swój zegarek na test szczelności do zegarmistrza a później podjąć adekwatną decyzję

tyle i aż tyle w temacie

a faktami będzie można podzielić się z kolegami na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.p...__1#entry695404

 

jak widać (a spotkałem się z tym osobiście, oraz u kilku znajomych) jeżeli Timex WR100 zaparuje, to ta firma nie filozofuje i najczęściej wymienia zegarek !?!?!?

 

a Casio milczy jak słusznie zauważył @Prophet001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

W ankiecie jest zle sformulowane pytanie, powinno byc: Czy zaparowal Ci zegarek od wewnatrz?

Blad jest takze przy oddawaniu glosu na opcje "nie paruje" poniewaz zaznaczenie samej tej opcji powoduje nie mozliwosc oddania swojego glosu w ankiecie, gdyz trzeba wybrac rowniez odpowiedz w drugiej ankiecie: Czy reklamowaliście zaparowany zegarek? Czyli osoby ktore glsowaly na opcje "nie parowal" musialy zaglosowac rowniez w ankiecie o reklamacji co prowadzi do zakrzywienia ankiety.

 

[#10355] Musisz wybrać odpowiedź w każdym pytaniu ankiety.

 

 

Nie zaparowal mi zaden G nawet zima, gdy byly bezposrednio narazone na kilkunastostopniowy mroz przez kilkadziesiat minut, a nastepnie na szybka zmiane temperatury poprzez zalozenie zegarka na nadgarstek lub wejscie do mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

GW 9010 - paruje

 

dasz rade mu zrobic test szczelnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasz rade mu zrobic test szczelnosci?

Moge prosić jasniej ??

Przepraszam ale wpadam tu tylko od czasu do czasu nie jestem ekspertem.

Jeśli pytasz o to czy wybieram sie z nim do punktu żeby tam sprawdzili czy wszystko z nim ok to - tak

Nie zgłebiłem tylko jeszcze na forum wiedzy gdzie w Wawie jest ktos kto ma o tym pojecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Mudman nie paruje a więc musi to być jakiś problem z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś czuję, że niedługo wyjdzie na jaw jak u Casio z kontrolą jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Moge prosić jasniej ??

Przepraszam ale wpadam tu tylko od czasu do czasu nie jestem ekspertem.

Jeśli pytasz o to czy wybieram sie z nim do punktu żeby tam sprawdzili czy wszystko z nim ok to - tak

Nie zgłebiłem tylko jeszcze na forum wiedzy gdzie w Wawie jest ktos kto ma o tym pojecie...

 

 

TAK,dokładnie oto pytam..mi osobiscie nic nie zaparowało ale to byłby pierwszy mój krok gdyby mi sie cos takiego zdarzyło..

prywatnie tylko poradze by isc z ta próbą do niezaleznego serwisu,nawet odpłatnie - bo to parowanie róznych modeli moze doprowadzic do afery zwrotów i wymian i z czasem mogą sie wytworzyc jakies procedury by w salonach by tego unikac w miare mozliwosci - ot taka teza spiskowa z mojej strony

 

pozatym,odnosnie tego parowania nawet nowych zegarkow...moze ktos przedctawic mi jak wyglada etap produkcji a dokładnie jak wyglada moment przykrecania dekla do koperty??

-nie wiem czemu,ale uwazam ze podczas produkcji dekiel jest wkrecany w jednolity plastik koperty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że to kwestia własnie nieszczelności ponieważ zauważyłem to po powrtocie z urlopu gdzie 2 tygodnie siedziałem w basenie z zegarkiem na reku. Zamierzam sprawę zbadać w jakimś serwisie napewno nie Zibi ponieważ zegarek mam z drugiej ręki i u nich i tak nic nie załątwię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mam wrażenie że to kwestia własnie nieszczelności ponieważ zauważyłem to po powrtocie z urlopu gdzie 2 tygodnie siedziałem w basenie z zegarkiem na reku. Zamierzam sprawę zbadać w jakimś serwisie napewno nie Zibi ponieważ zegarek mam z drugiej ręki i u nich i tak nic nie załątwię...

 

 

mam prosbe..bo tez czasami nie ma mnie tu kilka dni wiec jak zrobisz probe napisz mi priva...oczywiscie w mniare mozliwosci bede monitorował ten temat,ale tak na wszeliki wypadek to prosze tego priva dodatkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie g jakie miałem (całe 3) parowały. Nie parował natomiast u mnie zegarek żadnej innej marki. Ogólnie uważam, że poza Oceanusami - bo nie widzałem na żywo - zegarki Casio są marnej jakości jeśli chodzi o wykonanie. G shocka mam na rower itp - tani, plastikowy - sprawdza się - więc ok. Ale na nartach parował. Nie sądzę by był nieszczelny (nurkowałem w nim - tak do 30 m) - raczej składany w kiepskich warunkach i wilgoć tam sobie mieszka od momentu złożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że Timex, który dla mnie jest lepszy, na pewno porównywalny ale dla wielu gorszy od Casio postępuje zupełnie inaczej

zgodzę się w kwestii marnej jakości, chociaż ja to postrzegam trochę inaczej i już o tym wspominałem

wkład w Casio w dzieje ludzkości jest niezaprzeczalny, ale teraz to już tylko opinia na której jadą

może nałożyło się również przeniesienie fabryk do tańszych krajów

ale jakoś nie wierzę w tą Tajlandzką wilgoć, to tak jak transportować dżumę i inne bakterie w ich obudowach

będę stał na swoim, że pies będzie gdzieś pogrzebany w czynnikach fizycznych czyli zakręcanych deklach lub TERMOKURCZLIWOŚCI tych właśnie plastikowych obudów, lub ewentualnie złym spasowaniu przycisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe..bo tez czasami nie ma mnie tu kilka dni wiec jak zrobisz probe napisz mi priva...oczywiscie w mniare mozliwosci bede monitorował ten temat,ale tak na wszeliki wypadek to prosze tego priva dodatkowo :)

Nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do godnego polecenia miejsca na wykonanie próby szczelności, to ja ze wszystkimi swoimi zegarkami chodzę do Promax'u jest to autoryzowany serwis Zibi, koszt to z tego co pamiętam 10 pln, bardzo miła obsługa i profesjonalne podejście do sprawy. Znajdują się w C.H Bemowo na Powstańców Śląskich w Warszawie.

 

Pozdrawiam,

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GD-100 po przeprowadzeniu domowego testu na szczelność, póki co nie paruje i nie przecieka :) Oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mój GD-100 po przeprowadzeniu domowego testu na szczelność, póki co nie paruje i nie przecieka :) Oby tak dalej.

 

A jak to zrobiles?? bo sam bym popatrzyl na babe g od dziewczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do na pare minut do gara z ciepłą wodą, a póżniej do zimnej i z nów do ciepłej :) Potem jeszcze przyszła kąpiel pod prysznicem :) Tak więc podstawowe warunki szczelności spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Oj,zawsze sie bałem takich eksperymentow - bo nie znam własciwosci tych plastików na takie zmiany temperatur

-nie bede probował jednak:)

 

nasuneło mi sie pytannie czy czasem nie bedzie parował

 

wie ktos jakie cisnienie maja rury wodociagowe w miescie w promieniu powiedzmy do 10km od dostawcy wody?? bo pomyslałem zeby zrobić taką mini kapsule,włozyc zegarek,zamknac szczelnie,podpiac rurke z woda i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.