Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedPiotras

Dziwny osad na Casio G-Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam w swojej kolekcji kilka zegarków Casio G-Shock, są to w większości zegarki ze starej, dobrej linii np. DW-5600. Od dłuższego czasu obserwuję, że na gumowych częściach zegarków (koperta-bezel, pasek) zbiera się jakiś osad. Zegarki pokrywają się jakby szronem. Od razu powiem, że w zegarkach tych nie pływam, nie myję rąk i nie mają one kontaktu z wodą morską czy innymi szkodliwymi czynnikami. Obawiam się, że ten osad świadczy o tym, że guma dobiega swojego żywota. Czy ktoś miał do czynienia z takim faktem i/lub ma sposób na rozwiązanie tego problemu? Mogę załączyć fotki jak to wygląda. Pozdrawiam. Pomocy !!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu obserwuję, że na gumowych częściach zegarków (koperta-bezel, pasek) zbiera się jakiś osad.

A ile lat mają?

 

 

Zegarki pokrywają się jakby szronem. Od razu powiem, że w zegarkach tych nie pływam, nie myję rąk..

A może właśnie od czasu do czasu, taki zegarek powinien mieć trochę kontaktu z wodą. Np umyć porządnie zegarek raz na jakiś czas w wodzie z dodatkiem niezbyt inwazyjnego detergentu np płyn do naczyń :P


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile lat mają?

 

Są z lat 90-tych. Ale nie miały nigdy kontaktu np z wodą morską...

 

A może właśnie od czasu do czasu, taki zegarek powinien mieć trochę kontaktu z wodą. Np umyć porządnie zegarek raz na jakiś czas w wodzie z dodatkiem niezbyt inwazyjnego detergentu np płyn do naczyń :P

 

Jak się je umyje to oczywiście nalot znika, ale ... pojawia się znów po jakimś czasie. Ponadto nie na wszystkich zegarkach ten nalot jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wyschnięty pot.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się je umyje to oczywiście nalot znika, ale ... pojawia się znów po jakimś czasie. Ponadto nie na wszystkich zegarkach ten nalot jest...

Dlatego pytałem ile zegarki mają lat. Wiadomo że guma nie jest wieczna i z biegiem czasu wygląda i zachowuje się coraz gorzej, a nie coraz lepiej. W zamyśle producenta g-shock nie jest zegarkiem przeznaczonym na 100 lat pracy, tylko raczej na około 10 lat..

Możesz spróbować czyścić gumę jakimś środkiem do konserwacji gumy, istnieją takie.. nie chodzi tu o "kąpiel" w takim środku, tylko delikatne przeczyszczenie elementów gumowych szmatką lekko zwilżoną takim środkiem. Ja tak robię z gumą, która jest na obiektywach fotograficznych, bo tam też po jakimś czasie guma lubi się pokrywać różnymi "osadami".


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem ile zegarki mają lat. Wiadomo że guma nie jest wieczna i z biegiem czasu wygląda i zachowuje się coraz gorzej, a nie coraz lepiej. W zamyśle producenta g-shock nie jest zegarkiem przeznaczonym na 100 lat pracy, tylko raczej na około 10 lat..

Możesz spróbować czyścić gumę jakimś środkiem do konserwacji gumy, istnieją takie.. nie chodzi tu o "kąpiel" w takim środku, tylko delikatne przeczyszczenie elementów gumowych szmatką lekko zwilżoną takim środkiem. Ja tak robię z gumą, która jest na obiektywach fotograficznych, bo tam też po jakimś czasie guma lubi się pokrywać różnymi "osadami".

 

Dzięki za podpowiedź. Czy mógłbyś polecić jakiś środek? Myślę, że ten, którym czyścisz gumowe cześci obiektywu byłby w sam raz. Przetestuję go na jakim złomiku i zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to osad z mydlin

polecam środek z Lidl anty-kamień w niebieskiej butelce

rozcieńczasz kropelkę z wodą i przecierasz zegarek szmatką nasączoną w tym roztworze

następnie płuczesz go w roztworze kropli płynu do naczyń z wodą

a na samym końcu dokładnie pod bieżącą wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Do czyszczenia zegarka nie uzywaj mydla, jesli juz to mydlo w plynie lub szampon, zel pod prysznic, plyn do zmywania naczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Czy mógłbyś polecić jakiś środek? Myślę, że ten, którym czyścisz gumowe cześci obiektywu byłby w sam raz. Przetestuję go na jakim złomiku i zobaczymy co się będzie działo.

Ja akurat do tych pierścieni na obiektywach używam wazeliny technicznej w sprayu, takiej jak tutaj -> http://www.autochemia24.pl/product-pol-1148-K2-Vetrix-Wazelina-techniczna-w-spreyu-125-ml.html

ale tak jak mówiłem, tylko psikam na szmatkę, delikatnie zwilżam gumę, a potem jeszcze po 10-15 minutach wycieram suchą szmatką, żeby nie pozostało zbyt dużo tłuszczu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje G-Shock'i zawsze myłem korzystając z miękkiej szczotki, mydła i ciepłej wody. Po takiej kuracji lśniły jak nowe.. :)

Miękka szczotka nie narobi szkód, a zakamarki i tak niełatwo wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje G-Shock'i zawsze myłem korzystając z miękkiej szczotki, mydła i ciepłej wody.

Z tym mydłem to różnie bywa. Niektóre mydła zawierają jakieś środki nawilżające do pielęgnacji skóry, jakieś lanoliny i inne diabły.. które mogą pozostawić warstwę czegoś dziwnego na gumie... Lepszym pomysłem jest ten płyn do naczyń, bo zmywa się całkowicie (musi, bo jest do spożywczych rzeczy). Miękka szczotka może być. Sam również czasami używam do czyszczenia zegarków starego pędzelka do golenia :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taktic - wszystko ładnie pięknie, ale samym płynem do naczyń nie usuniesz mydlin

to tak jakbyś chciał nim posprzątać łazienkę - nie jesteś w stanie

 

środek z Lidl, który podaję a nazywa się W5 i kosztuje również 5zł i nie jest żrący w przeciwieństwie np do Cyllit Bang

wystarczy kropelka na patyczek do uszu i czyścisz ładnie pięknie wszystkie zakamarki

 

tak jak pisze @0,1 - nic co ma w słowie mydło(nawet w płynie) nie nadaje się do naszych zegarków

nie trzeba filozofii - wystarczy pójść umyć się w zegarku, żeby to zaobserwować - jeśli to g-shock to np po siłowni, czy pływalni

 

i ostatnie najważniejsze - każdy środek, przed użyciem sugeruję najpierw sprawdzić w niewidocznym miejscu - np na pasku przy zapięciu

a co do szczoteczek (zwłaszcza tych do zębów, do rąk czy pod żadnym pozorem gąbki do naczyń) są one twarde i działają jak obróbka mechaniczna, zdzieraki a co za tym idzie mogą powodować starcie napisów na protektorze g-shocka, zwłaszcza w tych modelach, które mają stalową kopertę - już wiele takich widziałem

pędzel do golenia, czy patyczek do uszu, wata lub ściereczki z mikrofibry są przynajmniej miękkie i nie spowodują takiego efektu

 

rozwaga i ostrożność ponad wszystko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystkie swoje G, wrzucam do myjki ultradźwiękowej z dodatkiem jakiegoś płynu do naczyń i zostawiam na 15 min. po wyjęciu są czyste, i test szczelności się od razu robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak można - pisałem o tym

ale myjką również można przedobrzyć - jest kilka postów o tym tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy wiecie może dlaczego bo spływie kajakowym zrobily sie na moim G dziwne wzroki?

Dodam jeszcze ze był przez cały spływ na słońcu ( na reku oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie?

jasne juz robie

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie?

Jednak nie widać tego po zrobieniu zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęć nie dodam bo nie ma po co, nic na nich nie widać ale moge to opisać.

Więc tak: zegrek to czarno czerwony ga100 i na kopercie i troche na pasku pojawiły się troche jaśniejsze niz zegarek wzorki (plamiki, paski i inne dziwne kształty). Według mnie to są jakieś odpryski od słońca, ale może też to być przez wode. Spływ był po rzece Pilica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęć nie dodam bo nie ma po co, nic na nich nie widać ale moge to opisać.

Więc tak: zegrek to czarno czerwony ga100 i na kopercie i troche na pasku pojawiły się troche jaśniejsze niz zegarek wzorki (plamiki, paski i inne dziwne kształty). Według mnie to są jakieś odpryski od słońca, ale może też to być przez wode. Spływ był po rzece Pilica.

Podaj jeszcze dokładnie namiary GPS, w którym miejscu Pilicy i numer seryjny zegarka :D A może to podróba?

Sorki, ale jasnowidzami nie jesteśmy, bez zdjęcia ani rusz, a plamki, wzorki mogły powstać np. od OFF'a na komary, chloru, potu, zanieczyszczeń w wodzie, itp. itd...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie jakoś tego pozbyć?


Oraz też bardzo możliwe ze od czegoś na komary bo się psikałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej od "czegoś na komary"

Woda w Pilicy aż tak zmineralizowana nie jest by pozostawiała trwałe ślady.

 

Próbowałeś to zmyć szczoteczką z odrobiną mydła?

 

I usuń drugi wątek:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/149016-pomocy/


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to po preparacie na komary to może niewiele pomóc i wtedy musisz to zaakceptować, albo pomyśleć o wymianie paska i bezela.

Nie jest to trudne i bardzo drogie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.