Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

KOMUNIKATY PARTYJNE

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze dział rusofilskiego, ponieważ coraz więcej pojawia się nowych użytkowników którzy generują po 2 posty z pytaniem o wartość zmasakrowanego i brudnego ZIM'a i znikają, zakładam ten temat.

 

Uznajmy że będzie służył sprzątaniu, ciekawym pomysłom naszej "ZSRR-owskiej rodzinki" :) i innym

 

Dla przykładu:

- forum przeżyło kilka lat temu konkurs na najładniejszy zegarek

- obecnie trwa (w nieskończoność) tworzenie w hiobowych mękach produkcja forumowego zegarka.

- pojawia się kolejna napalona osoba/osoby na zegarek dywizjonu 303 (choć nie wiem co wspólnego ma dywizjon 303 i zsrr? :) - ale ok).

 

Mam tylko nadzieję że jakoś to się utrzyma w ryzach, bo jak znajdzie się ktoś kto będzie chciał uświęcić zegarek dla poległych pod Grunwaldem, albo bitwę o Narnię to ja wymiękam. Biorąc pod uwagę pierwszy forumowy zegarek i kilka tematów z nim związanych, to nasz dział przy kolejnych pomysłach zmieni nazwę z "Zegarki rosyjskie i radzieckie" na "zegarki powstałe ku czci przodków" :(

 

A kończąc lekkie kąśliwości (ja złośliwy?:), podsyłajcie ciekawe propozycje, rozruszajmy dział bo jest w nas potencjał

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Niech to nie będzie "wślizg" ale stwierdzam, że Krzysiek prawi dobrze... Postarajmy się mniej śmiecić, a więcej kreatywności wprowadzić.

Mam propozycję, by uatrakcyjnić temat "Nowe nabytki". Co powiecie na podtemat z ankietą "Nabytek miesiąca"? Zasada byłaby taka: w temacie nowych zakupów przedstawiamy, co udało się nam upolować. Tu prośba, by dołożyć starania, by ładnie nabytek zaprezentować (nie uwalony smalcem prosto z wiadra) i jeśli coś o nim wiemy to ładnie napisać. Jako, że nie jest wiele ostatnio nabytków, po zakończeniu cyklu prezentacji np. w pierwszym dniu następnego miesiąca byłoby głosowanie w formie ankiety przez 3 dni dostępne.

Nagrodą byłaby dla usera wygrana w ankiecie i świadomość, że udało mu się upolować, najciekawszy zegarek i tak go przedstawić, że ktoś chciał na niego zagłosować. Wiem , że sporo Kolegów ma rzeczywiście sporo rarytasów już w szufladach, ale myślę, że skoro jest to zabawa, to każdy zadba, by tylko "świeże" nabytki nam ładnie zaprezentować, bo byśmy między innymi przy Krzyśku i Hansie na pudło się nie załapali ;-) Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to przewrotny "moździeŻ" :)

 

Pierwszy pomysł ciekawy, nabytki miesiąca. Myślę że i kilka osób by się znalazło które mogłby by ufundować jakieś nagrody, ja bym coś znalazł na zachętę

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł o "Nabytku miesiąca", ponadto widziałbym jeszcze dwa odrębne tematy:

1. Typowo "mechaniczny" temat - poruszane byłyby tam kwestie dotyczące usterek i ich napraw - coś na wzór ogólnoforumowego "Kącika zegarmistrzowskiego". Zdaję sobie sprawę, że temat ten odwiedzany byłby przez wąską część użytkowników, bo nie każdy "grzebie" w mechanizmach.

2. "Radzieckie/Rosyjskie kwarce" - jest, co prawda, kilka wątków na ten temat ale warto byłoby to zebrać i rozwijać w jednym miejscu.

Tyle ode mnie - mam nadzieję, że nikomu nie naraziłem się proponując temat o kwarcach, których co poniektórzy na tym Forum nie trawią :) Przepraszam również jeżeli zaproponowane przeze mnie tematy już istnieją a mogły się zagubić w mnogości "drobnych" postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uważacie, przy jakiej ilości postów można oczekiwać że forumowicz zada pytanie w "sprzedam, kupię [...]", "co to za zegarek" itp?

powyżej tej ilości będzie ostrzeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Witam...

jak uważacie, przy jakiej ilości postów można oczekiwać że forumowicz zada pytanie w "sprzedam, kupię [...]", "co to za zegarek" itp?

powyżej tej ilości będzie ostrzeżenie

Pytania "Co to za zegarek" powinny być publikowane w temacie "CO TO ZA ZEGAREK?? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA, ZAKUPY" - poza tym tematem do usunięcia, bo się robi bajzel... Chyba, że ktoś jest niereformowalny i ze stażem to usunięcie posta i ostrzeżenie. Co do ofert handlowych, może odejść od kryterium liczby postów (można zawsze sobie nabić w wątku powitalnym ;-), ale uzależnić możliwość dawania ogłoszeń od np. pół roku stażu na forum??

Jest szansa na zabawę w "Nabytek miesiąca"?. W sumie jest dopiero początek lutego i można by było z lutowych nabytków kandydatów uzbierać...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na powitalnym nie da sie nabijac postow . Ograniczenia na handel maja dotczyc tylko sprzedajacych czy tez kupujacych?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

na powitalnym nie da sie nabijac postow .

Ja nie testowałem ;-) napisałem w rozumieniu, że osoba chcąca zamieścić ofertę handlową spokojnie da radę 50 postów z różnymi pierdołami w dzień machnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwać należało by zapytania nie zawarte w odpowiednim do tego wątku "Co to za zegarek...", za dużo "zbieraczy" opisów do aukcji się trafia, tudzież 1 pytanie i cisza i warto było by coś z tym zrobić- jednak z rozwagą bo nabijanie postów "pierdołami" też prowadzi do zaśmiecania forum. Jeżeli ktoś pyta o zegarek po dziadku to trudno w większości przypadków aby produkował elaboraty w innych tematach celem pozyskania "pass'u" do zapytania o właściwą rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj zamykam wszystkie tematy i daję po ostrzeżeniu za pytanie w osobnych wątkach o swoje znaleziska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj zamykam wszystkie tematy i daję po ostrzeżeniu za pytanie w osobnych wątkach o swoje znaleziska

Popieram, to dobry ruch w kierunku uporządkowania forum. Straszny śmietnik się tu robił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka pytań od osób które tłuką tematy bez opamiętania więc tu odpowiem:

 

Jak zostanie założony nowy temat o wycenę - ostrzeżenie i temat do kosza

Jak zostanie założony nowy temat o określenie wieku zegarka - j.w.

Jak zostanie założony nowy temat o unikalność zegarka - j.w.

 

 

Dodatkowo pojawi się zaraz temat "dział techniczny" w którym będziemy się pytać o sprawy techniczne, czyli jak otworzyć kopertę, jak zdemontować wałek, jak wymienić szkiełko, jak kręcić balansem, jak wyrównać chód, jak dobrać tuleje, jak rozwiercać wskazówki itp. Nie róbmy to drugiego WUS gdzie każdy zakłada temat nie sprawdzając czy już ktoś o to nie pytał.

 

 

I podobnie jak w pierwszym przypadku, powstanie nowy temat o wymianę szkiełka to też będzie ostrzeżenie i kosz

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy na dobrej drodze do porządku i konkretów na naszym podwórku.

W ogólnym rozrachunku warto też może zweryfikować i pousuwać nieco kont 1-2 postowych - wyżej wym. łowców opisów i wycen itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym usuwaniem to ostrożnie, w niektórych przypadkach to mogłoby być nie fair... :D

Jasna sprawa ,że nie wszystkich do 1 worka, ale może warto założyć pewne ramy wg. których konta po upływie czasu od ostatniej aktywności i dodatkowo małej ilości postów?

Nie sztuką jest mieć tłum na papierze, a przestrzeń serwerowa zawsze cenna. Dodatkowo debatujemy przecież nad zmianami ułatwiającymi i porządkowymi a nie nad czystkami etnicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem temat o "cieciu" - nie będę tego komentował (każdy ma prawo do własnej opini).

Informacyjnie dla szanownego "Bonda" - nie jest Pan od wczoraj na forum, po człowieku z 300 postami można się spodziewać większej kultury i korzystania z wyszukiwarki, bądź z podklejonych tematów.

M.in. z powyższego powodu nie przesunąłem postów do odpowiedniego tematu bo od kilku miesięcy nic innego nie robiłem jak przenosiłem i przenosiłem tego typu pytania.

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni rozumiem i popieram postępowanie Krzyśka,

jeżeli ktoś spędza z nami już trochę czasu to wypadało by odnosić się do siebie z kulturą i ogłądą.

Brak kultury i zrozumienia dla podstawowych założeń działania forum jest wystarczającym

powodem aby koledze podziękować - na siłę nikt tutaj nikogo nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

armian nie przeżywaj. Udzielam się na wielu forach o różnej tematyce i nigdzie nie czuć takie presji moderatorów jak tutaj :D Spróbuj napisać coś nie po ich myśli, to od razu zostajesz skarcony (często niesłusznie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darekmp3, być może jest tak jak mówisz, ale jesteś na tym forum już też długo, z mojej strony nigdy nie było takich sytuacji. Moim zamiarem jest podtrzymywanie fajnej atmosfery działu radzieckiego, przy jednoczesnym zachowaniu porządku

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przeżywam, uważam jedynie, że są pewne granice w wolności wyrażania swojego zdania - a opisanie niezależnie moderatora czy innego użytkownika mianem "ciecia" z powodu własnego niedoinformowania i braku zrozumienia raczej nie mieści się w tych granicach. Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak statystycznie, jeden temat dziennie do kosza - nieźle, widać nikt nie czyta podklejonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezła statystyka. Ogólnie to widać ,że ludzie nadal mają problem z zadawaniem pytań we właściwych działach. -> może warto Moździerz wrzucić jako początkową obowiązkową lekturę w dziale Ruskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę o zainicjowanie działu "kwarce i elektroniki" :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram tow.Zbylaka! posiadam kilkoro kwarcowych sowietów wspieranych przez kamienie w werku, temat mocno zaniedbany na naszym forum a ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.